Skocz do zawartości

MarcinC-360

Members
 • Liczba zawartości

  1 603
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  Woj. Świętokrzyskie

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. MarcinC-360

  Jęczmień

  Jęczmiona jare bardzo licho ledwo ponad 2t/ha śednio u ludzi w okolicy, natomiast ja nie moge narzekać, 6,9t/ha:) na innnych kawałkach gdzsie troche gorzej wyglądał to i słabiej plonował bo 4,5-5t/h, Nie wiem dlaczego, ziemia taka sama, nawożenie też N-130 P-50 K-75 Chroniony 1 zabiegiem, siany 20.04.
 2. MarcinC-360

  Pszenica

  Pszenica to tragedia... Smuga i odmiana nn wyglądała na 6t bez problemu a tu lipa, tylko 3,5t/ha Nawożenie N-150 P-50 K-75. Chroniona 2-zabiegowo. Podejrzewam,że dużo składników pokarmowych zostało wymytych w głąb profilu. Ja się za głowe łapałem że słabo a kombajnista mówił, że w okolicy max 1,5t/ha
 3. Wapń-25% i siarka-13% Właśnie w prostym wychodzi mi najtańszy fosfor-oczywiście według mojej oferty i według mojej teorii ile tak naprawde jest do wykorzystania dla roślin z danego nawozu.
 4. Mam ofertę w następujących cenach: Sól potasowa=1760 Superfosfat prosty 19%=920 Superfosfat wzbogacony=1860 Polidap=2240 Jaki fosfor proponujecie? Więc tak, w polidapie 41% fosforu jest rozpuszczalne w wodzie i praktycznie tylko rozpuszczalnośc w wodzie bierzemy pod uwagę obliczając wykorzystanie czystego składnika? W superfosfacie zbogaconym tylko 25% fosforu jest rozpuszczalne w wodzie a nie 40%, a w prostym teoretycznie te 19% więc wg tego najtaniej wychodzi wbrew pozorom superfosfat 19%. NIech ktoś mnie nakieruje, prosze.
 5. MarcinC-360

  Rzepak

  Cholerna propaganda zwłaszcza w magazynie propagandowym po godz 12... Wszystko byleby nie dać zarobic rolnikowi, cena rzepaku marna a koszty produkcji spadły? Gdzie?
 6. Niezła propozycja. Zastanawiałem się nad tą opcją też, ale wtedy nie zapytałem po ile sól i jakiś fosfor. Zrobie po żniwach badania gleby, to jeszcze się okaże jaka zasobność. Zamiast fosforanu amonu zastanawiam się nad superfosfatem wzbogaconym.
 7. Polifoska 6-2090zł/t przy ilości powyżej 1t rabat ale nie wiem ile,przekonam sie jak kupie. Skład 13km odemnie transport gratis pow 1t. Dla porównania na składzie 2km odemnie ta sama Poli kosztuje 2290zł/t, transport 10zł, rabat 10zł/t przy ilości powyżej 4t. Niektórym się w głowach poprzewracało. Śmiech
 8. MarcinC-360

  Pszenica

  Na niektórych plantacjach już kłosy pozasychały... U mnie słaba ochrona 2-zabiegowa i odmiana Smuga i XX trzymają się całkiem nieźle. Nawet sam tebu dał rade zachamować grzybki. Jak długo działa Bi 58?
 9. MarcinC-360

  Pszenica

  Ogromne nasilenie chorób kłosa widzę, dobrze, że w sobote udało mi się prysnąć tebukonazolem+bi bo i robactwa strasznie dużo. Pszenice wogóle nie chronione to tragiczne kłosy już prawie całkiem zaschnięte, u mnie dopiero początki fuzariozy i septeriozy plew, mam nadzieje, że w pore opryskałem i środek dobrze zadzaiała.
 10. MarcinC-360

  Pszenica

  Ogromne nasilenie chorób kłosa widzę, dobrze, że w sobote udało mi się prysnąć tebukonazolem+bi bo i robactwa strasznie dużo. Pszenice wogóle nie chronione to tragiczne kłosy już prawie całkiem zaschnięte, u mnie dopiero początki fuzariozy i septeriozy plew, mam nadzieje, że w pore opryskałem i środek dobrze zadzaiała.
 11. MarcinC-360

  Pszenica

  E tam nic nie powinno się stać, widziałem plantacje traktowane grodylem po wykłoszeniu i git, nie przypaliło ani obniżki plonu nie było. Kurde fuzarioza wcina kłosy...jak dobrze pójdzie to we wtorek dopiero wjade .
 12. MarcinC-360

  Pszenica

  Mam zamiar zastosować Oriusa 1l/ha+bi 58 0,5l/ha mam nadzieje, że nie przypali. P.S. Niestety w tym temacie ale czy w jęczmieniu można jeszcze zastosować cerone jak 5-10% się kłosi a u reszty jeszcze ości nie widać?? Chciałbym usztywnic choć troche bo jęczmień piekny. Nie najeżdżać na mnie bo w tamtym temacie nikt nie odp więc może tu ktoś coś napisze
 13. MarcinC-360

  Jęczmień

  W poniedziałek najpewniej zastosuje Tomigan 0,8L/ha i tu pytanie czy można gołączyć z Pumą? Faza 3 kolanka. Lintur zostanie na przyszły rok. Co domieszać do Artey?? Duża presja chorób więc trzeba teraz prysnąć a nie na kłosa i wypadałoby coś domieszać, Zafir (epoksy)? 0,7l??
 14. MarcinC-360

  Jęczmień

  Pryskał ktoś Linturem w fazie 1 może i nawet 2 kolanka? Ja nie bede miał wyjścia już jest 1 kolanko a dalej codziennie pada, możliwe, że w tym tygodniu pogoda się uspokoi i uda się wjechać... Co za rok....
 15. MarcinC-360

  Pszenica

  Właśnie o to mi chodziło co napisałeś. Możliwe, że zastosuję medax w przyszłym roku i szukam opinii. Z ccc ciężko trafić jak pogoda nie sprzyja i łatwo obniżyć plon. Szukam alternatywy tańszej od moddusa.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...