Skocz do zawartości

Kolodziej

Members
 • Liczba zawartości

  124
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  Centralne centrum
 • INTERESTS
  nieokreślone
 • OCCUPATION
  rolnik
 1. O zębach nic nie mogę powiedzieć ale użytkuję talerze co prawda jeden sezon. Na razie powiem, że nic złego się nie stało chociaż przejechałem solidnie po kamieniach. Zęby powinny być także dobre.
 2. Kolodziej

  Jaki wybrać traktor ??

  Jeżeli kupujesz na PROW to na Twoje 20 ha nowy ciągnik chyba nie będzie mógł mieć 120KM. skoro nie orzesz tylko kosisz to potrzebujesz porządnego WOM-u (prasa, kosiarka), mocną przednią oś do ładowacza, sprzęgło wielotarczowe. 20 hektarów to nie tak dużo nie jest ekonomicznie kupować ciągnik z wyższej półki. Myślę, że Proxima Power wystarczy. Ma półbiegi (nie wiem po co Ci to ale jest) możesz zamówić wzmacnianą oś, dość zwrotny (do ładowacza) za rozsądne pieniądze.
 3. Kolodziej

  Wszystko o ciągnikach Farmer

  Kończą mi się szczotki rozrusznika czy to można wymienić? Rozrusznik LPH. Jest tam dziwnie zlutowany szczotko - trzymacz z stojanem. Czy mam rozumieć, że trzeba wymienić cały rozrusznik?
 4. Czy reaktywność 30 % oznacza, że "wapna w wapnie" jest 30% a reszta to wypełniacz?
 5. Kolodziej

  Jaki nowy gruber

  Nie uprawiam ziemi bezorkowo ale myślę, że do takiego systemu potrzebny jest agregat typu TopDown czyli płytko odwracający i głęboko spulchniający. Natomiast do samego rwania ścierniska pod pług nie ma co przepłacać tylko kupić zwykłą talerzówkę.
 6. Nie tak dawno był u mnie handlarz z granulowanym wapnem. Wziąłem od niego garść i wrzuciłem do wody a drugą garstkę do słabo kwaśnego roztworu. Po rozmieszaniu i przereagowaniu został jakiś piach i kamyki, które nie chcą się rozpuścić czy to jest już forma nierozkładalna? Gorzej, że podobnie wyszło mi z kredą pastewną. Więc ona też nie jest czysta chemicznie?
 7. Ja też szukałem ale bez efektu trzeba chyba zakupić program do nawożenia. Posługuję się tabelką i przeliczam "na piechotę".
 8. Kolodziej

  Cebula

  Ja uprawiam cebulę z dymki jestem już na etapie zbioru (na biało) ogólnie cebula jest gorsza niż w zeszłym roku. Dla mnie dobrym środkiem grzybobójczym jest Amistar. Używam go często (aż za często!). Jest o działaniu układowym więc działa również wyniszczająco. Jest za to odpowiednio droższy. Sporo sprzedaję cebuli ze szczypiorem więc muszę się starać ładny liść.
 9. Kolodziej

  Pomoc dla amatora C-360

  To co Ci cieknie po kilka kropel to nie panikuj stare traktory ciekną. Gorzej, że masz przecieki między silnikiem a skrzynią biegów. Na wale silnika jest uszczelniacz i to pewnie on się rozleciał - naprawa polega na rozpołowieniu ciągnika (to do roboty w warsztacie przez mechanika). Pompa hydrauliczna sprzęgnięta jest z WOM-em a to znaczy, że wciskanie sprzęgła powoduje wyłączanie pompy. Sześćdziesiątka taką ma konstrukcje - raczej musisz, dojeżdżając do hałdy, wcisnąć lekko sprzęgło. Wtedy traktor zatrzyma się ale pompa będzie pracować czyli tur też. Oryginalna pompa ma małą wydajność do pracy z turem trzeba mocniejszą. Jaką nie wiem. Jakieś pompy od zetora pasują ale musisz się dopytać w agromie. Bagnet od oleju jest w korpusie skrzyni biegów obok małych dźwigni, możesz sprawdzić. A te małe dźwignie to: prawa od zakresu szosowe-polowe, a lewa od załączania WOM-u (czyli od pompy też) ma być na samym dole. Z boku po prawej stronie jest dźwignia od podnośnika TUZ czyli Tobie nie potrzebna. A tak w ogóle to 1200 obroty to są małe bo max moment obrotowy jest przy 1400.
 10. Kolodziej

  bakterje w mleku

  Podobno pomaga. Ja z kolei po myciu nie płuczę sprzętu w wodzie tylko pozwalam wyschnąć w płynach dezynfekujących.
 11. Kolodziej

  Wszystko o ciągnikach Farmer

  U mnie bagnet nie jest bezpośrednio w korpusie skrzyni tylko na takiej rurce. Pewnie z tego powodu jest dłuższy. Jaki jest rodzaj skrzyni u Ciebie? HD cz UP?
 12. Kolodziej

  Wszystko o ciągnikach Farmer

  Do skrzyni HD 40l, most 5,5l, koło 1,2l długość bagnetu 40 cm. A po co ci długość bagnetu?
 13. Kolodziej

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Mam pytanie o inną rzecz: mój Władek strasznie bierze olej i ma problemy z rozruchem - trzeba zrobić silnik albo wywalić ciągnik na złom (raczej odpada). Można kupić tzw. zestaw naprawczy - czy to wystarczy czy też nawet do tego nie podchodzić? W sumie ciągnik nie jest intensywnie eksploatowany więc nie inwestować przesadnie. Ktoś robił remont?
 14. Kolodziej

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Zrobiłem tak i nie zadziałało ale teraz pomyślałem, że może ten przekaźnik jest spalony bo u mnie jest w ogóle odłączony i pominięty.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...