Skocz do zawartości

DzikiJoe

Members
 • Liczba zawartości

  502
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. DzikiJoe

  Choroby drobiu

  W wodzie ciężko, lepiej w denaturacie. Ostatecznie w wodzie z denaturatem pół na pół. Co to za lekarz, co nie wyjaśnił sposobu podania?
 2. Chodziło mi raczej o doprowadzenie z linii do miseczki: http://www.hodowca.agro.pl/sklep/img/p/50-61-thickbox.jpg Jak w takim przypadku sprawdza się Wasze urządzenie, tam gdzie nie ma przepływu wody.Z tego co wiem, to żadnej linii nie da się w całości wyczyścić wyciorem, chociaż w takiej zaworki nie są w rurze, w miseczce.
 3. A jak to działa w liniach z miskami typu Friss? I jaka jest przewaga w stosunku do chemii myjącej?
 4. DzikiJoe

  Ogłoszenia

  A jak to działa w liniach z miskami typu Friss? I jaka jest przewaga w stosunku do chemii myjącej?
 5. DzikiJoe

  Ogłoszenia

  Ty nie jesteś z Polski północnej. Ja jestem.
 6. DzikiJoe

  Ogłoszenia

  Chyba przEwłaszczenia.
 7. DzikiJoe

  choroba COLI

  Zgadzam się - zaszczep wariantową . Co Ty masz za wetów Świetnie zarabiających.
 8. DzikiJoe

  choroba COLI

  Polecam badanie wody. Tylko nie ze sterówki, a ze smoczków na końcach linii i ze wszystkich kranów podpiętych pod linię zasilającą poidła. Pobieraj tuż przed płukaniem linii przed wstawieniem, kiedy woda w linii stoi najdłużej bez przepływu. Cid 2000 sam nie da żadnych rezultatów, stosuj środki myjące do linii, najlepiej silnie zasadowe, potem kwaśny i dopiero na koniec dezynfekcja. Poszukaj też ORT.
 9. Bardzo dobra sprawa. Pamiętaj tylko, że kurnik z lat osiemdziesiątych ma swój mikroklimat, nieszczelności itd. Ocieplając go i uszczelniając zaburzysz ten układ. Będziesz musiał od nowa nauczyć się wentylacji podczas odchowu.
 10. DzikiJoe

  Dezynfekcja kurnika

  Kolego, u nas też nikt tego nie robi. Kiedyś miałem wątpliwą przyjemność sprawdzić podobny preparat. Poza ubytkiem gotówki, żadnych innych efektów nie zauważyłem. Lokalny szpec od dezynfekcji uświadomił mnie co do składu takich preparatów. One tylko z nazwy są dezynfekujące, a faktycznie substancji biobójczych jest w nich tyle, co kot napłakał.
 11. DzikiJoe

  Kontraktacja 2014

  Jaka będzie cena skupu? Tzn z zyskiem, czy ze stratą?
 12. Panie Rafale Rozwinąłem jeszcze trochę swoją dociekliwość. Czy mówimy o tym urządzeniu? http://www.mantis-ulv.eu/sites/all/themes/cont/files/04_weitere-produkte/anleitung_rofa.pdf Niemiecki znam jako tako, ale wyczytałem stąd, że nasi niemieccy przyjaciele: 1. Uważają tą maszynę za doskonałą do rozprowadzania środków do dezynsekcji. O dezynfekcji nigdzie nie ma mowy, jedynie o zwalczaniu much, komarów i karaluchów w stajniach, chlewniach i oborach. 2. Dobór prędkości przepływu uzależniają od tego jaki rodzaj owadów ma być zwalczany - 19 ml/min dla owadów latających i 40 ml/min dla biegających. Czyli jednak grubość kropli ma jakieś znaczenie i zależy od przepływu. Wydaje mi się, że do dezynfekcji bardziej stosowna byłaby prędkość niższa, bo ważna jest penetracja wszystkich szczelin. 3. Bateria załączona w zestawie ma pojemność 2,2Ah i pozwala na działanie przez godzinę. Bateria akcesoryjna ma pojemność 7Ah. Według moich obliczeń pozwoli ona na pracę urządzenia przez 3 godziny i 11 minut. Czyli cały zestaw faktycznie wystarczy na wypryskanie 10L preparatu przy wyższej prędkości. Szkoda, że tylko kilka razy, zanim bateria nie straci swojej sprawności i przestanie wystarczać. Dodatkowo, nie sądzi Pan, że osiem stów za akumulator do motorynki to trochę drogo? http://allegro.pl/akumulator-12v-7ah-nowiutki-promocja-7-2ah-ups-i3492038482.html 4. Zbiornik cieczy roboczej ma pojemność 0,5L Czyli na dezynfekcję jednego budynku (5L preparatu) będę musiał poświęcić dwie godziny i pięć minut na zabieg plus 9 wyjść na zewnątrz w celu napełnienia zbiornika. Przy okazji zapytam, czy nie planujecie Państwo jakiegoś pokazu na Podlasiu lub w okolicach. Chciałbym zobaczyć to urządzenie w akcji. Pozdrawiam Janek
 13. Co do dawek preparatu, to zostawiam ten temat producentowi - on wie najlepiej. OK, czyli cena zestawu 3300. Ale tak się zastanawiam: - czemu w Państwa urządzeniu są dwie prędkości przepływu (wiadomo, szybciej to lepiej)? - czy zwiększenie prędkości przepływu nie będzie skutkowało zwiększeniem grubości kropelek, bo przecież wiatraczek jest ten sam i tym samym gorszym rozprowadzeniem środka?
 14. Dwa budynki po 1250m2, kubatura ok. 5000m3. preparat Aldekol des 03, CID 20 i tego typu podobne. Gość co do mnie przyjeżdża na dezynfekcję twierdzi, że dezynfekcja przez zamgławianie jest najlepsza i daje 5L preparatu na każdy budynek i dodatkowo wodę, tak jest na etykiecie. I to przelicza na kubaturę. Pytałem go też jak to przeliczyć na metry kwadratowe, a on powiedział, że tyle co w powietrze, to tyle samo daje się przy oprysku na posadzkę. Więc chyba 10L na dwa kurniki. Wracając do tematu: zakładając, że będę pryskał Państwa opryskiwaczem te 10 L bez rozcieńczania to z jedną baterią wyjdzie mi to 500 minut zabiegu i 108 godzin ładowania baterii. Czyli 116 godzin i 20 minut. Czyli prawie 5 dni. Trochę długo. A ile u Państwa kosztuje dodatkowa bateria? Bo gdyby mieć 9 dodatkowych baterii, to byłoby te 500 minut.
 15. Czyli 10 L środka do dezynfekcji będę pryskał 250 lub 500 minut, w zależności od biegu i zakładając, że nie jest on za gęsty, żeby pryskać nim bez rozcieńczenia. Bo jeśli będzie trzeba zrobić 1:1 to 500-1000 minut. A jak długo ładuje się bateria?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...