Skocz do zawartości

Grześ

Members
 • Liczba zawartości

  3 646
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Grześ

 1. Grześ

  Pszenica

  Mi się nie podobał mocno niewyrównany ale kilimandzaro było ładniejsze. Grube równe ziarno plon porównywalny
 2. Grześ

  Buraki cukrowe

  u mnie jeszcze nie ma
 3. Grześ

  Rzepak

  U mnie plon: gordon 3,6t/ha na 3b kodiak 2,8t/ha na 4-5 arsenal 3,3t/ha na 4 średnio wyszło 3,2t z ha wilgotność średnia 6,9% zanieczyszczenia 2% ceny nie znam bo wstawiłem w depozyt i czekam. Jak narazie na matifie rośnie ale euro tanieje jeszcze poniżej 1600
 4. Grześ

  Kukurydza

  Szwagier siał słynne subito i w jednym worku były inne ziarna posiali i problem podobny. Sprzedawca spychologia napewno od nawozu popalił padła odpowidź.
 5. Grześ

  Kukurydza

  W tym roku posiałem h32, ułana, mas 26k, arturo, hobbit, crosmann(idzie jak szalona już odbiła od sąsiedniej o 20cm) emblemix, prolix, respect, p8523. Na piachach mam przestrzały we wschodach. Ziarno w ziemi a nie skiełkowało? Co byście obstawili? Po rozduszeniu ziarna jakby zgniło. Co ciekawe jest tak ze 2 metry potem ok i za jakiś kawałek znowu. A rządki obok sobie rosną
 6. Grześ

  Rzepak

  No tak tylko że w tym roku sporo będzie qq.
 7. Grześ

  Pszenica

  brak wody i ciepłych nocek
 8. Grześ

  Rzepak

  chyba 2 lata temu dawałem 0,5 tebu + 0,5 prochlorazu+0,2 ternu(jak dobrze pamiętam) fajnie wyczyściło ale na nakładkach popaliło.
 9. Grześ

  Kukurydza

  No i poszli u mnie niecierpliwi. Jak to ktoś dawno temu napisał że on sieje jak ziemia go w dupsko grzeje siadając na nią. Ja generalnie sieję na kiche więc cena ziarnówki mnie raczej nie interesuje. A jak mi wyrośnie to resztę suszę i mam ziarno na handel. Tylko że od 3 lat wszystko idzie w kopiec.
 10. Grześ

  Buraki cukrowe

  http://www.liz-herbizid.de/?lang=pl&herbconf=pl pobaw się. Ja stosuję 70% zalecanych przez nich dawek i co 7 dni. Nie daję venzaru do 1 i 2 dawki. Do ostatniej dawki daję venzar na komosę bo dłużej trzyma porządek.
 11. Grześ

  Kukurydza

  Ja na dobrą ziemię dałbym długiego denta a na słabszą szybko posiał coś zbliżonego do flinta. Wszyscy straszą znów susza i zalecają siać od 15 kwietnia. Co do odmian szukaj konkretów kicha czy ziarno? Albo jakiegoś uniwersalnego ciężko doradzić. Ja sieję 6 odmian jedną od samego początki H32
 12. Grześ

  Rzepak

  U mnie na osn cisza nikt się nie wyłamuje. Psy gonią i spisują, ludzie kapują. Koniec już bliski a od 1 marca wszystkie normy wysiewu padną. A roślinki czekają na wiosnę.
 13. Grześ

  Pszenica

  U mnie otręby pszenne można kupić drożej niż niektóre firmy skupują pszenicę. Super.
 14. Grześ

  Pszenica

  Z drugiej strony do żniw daleko i mimo ze poprzedni rok był extremalny cena jakoś wielce nie poszybowała do góry. Na miejscu tego gościa kupiłbym 2 kontrakt na sprzedaż w tym samym czasie zboża. Wtedy będzie mógł spać bezpiecznie. Jak tego nie zrobił to sam może sobie w nogę właśnie palnoł.
 15. Grześ

  Pszenica

  Jakoś dziwnie postąpił skoro na rynku za tyle spokojnie by kupił.
 16. Grześ

  Pszenica

  No u mnie pszenice pobrązowiały na polach. Widać to odwilży. Nie wchodziłem narazie na pole. Liczę że węzeł krzewienia był pod śniegiem
 17. Grześ

  Pszenica

  No tak tylko że polski rolnik będzie przerzucał kasę z amortyzacji i robił za frajer. Dlatego ciągle będzie miał zysk ze świni i nie wytłumaczysz mu tego że dokłada. Tylko że za kilka lat wyjdzie jak to naprawdę jest jak komornik do niego zawita albo jak pożyczysz od niego piękną przyczepę a tam właściciel bank itd. Tyć w gównie dla idei. Duńczycy nie są głupi.
 18. Grześ

  Pszenica

  Już był za mokro, na mocniejszej ziemi sporo się kolein robiło na przeczach. Po tygodni od zastosowania experta samosiewy rzepaku i bodziszka dostały żółtych liści. Po IPU narazie nic.
 19. Grześ

  Pszenica

  Moje zabierają się do krzewienia. W sobotę pojechałem expertem(0,35), a w poniedziałek zdecydowałem się na IPU. Dałem go około 2,5l. Zobaczymy co lepiej zadziała.
 20. Grześ

  Rzepak

  No pod mój rzepak poszła 2x talerzówka i cyklotirer+poznaniak. Uratowały go szczątkowe deszcze. Rósł ciągle na rezerwie. Inne rzepaki w okolicy po pługu znacznie ładniejsze ale mało kto je hamował i mocno wybujały. U mnie był tylko problem z samosiewami zbóż za kombajnem. Przydałby się rozrzutnik plew. Marzy mi się vaderstad rapid z wysiewem nawozu tylko cena kosmos nawet za używkę którą używasz może tydzień w roku.
 21. Grześ

  Rzepak

  Ja zauważyłem że kiedyś w takiej fazie i o tym czasie starczyło dać 100 na każdy liść tebu i fajnie działało. Od jakiegoś czasu 0,75l/ha słabo działała a teraz to jeszcze ccc trzeba by dodać. Coś mi się zdaje że walą nas na tych środkach. No mój w tym roku bezorkowo słabo się zapowiadał z jesieni ale teraz powiedziałbym książkowa obsada i pokrój. Zobaczymy ile z tego zostanie po zimie. Jak się sprawdzi to kupuję vaderstada do siewu na przyszły rok.
 22. Grześ

  Pszenica

  U mnie paszówka po 650 bruto
 23. Grześ

  Rzepak

  To jechałeś tak na początku października?
 24. Grześ

  Rzepak

  Jaką miałeś wtedy wielkość liści? Łycha od zupy czy większe?
 25. Grześ

  Pszenica

  Wszystko zależy jakie masz chwasty? ipu pewnie podziała jak dasz koło 3l ale na ile chwastów? Miotłę położy a ile więcej. Ja planuję pojechać expertem na późne siewy jak się uda bo wieje niesamowicie no i nie wiadomo co się stanie z temperaturami po tych opadach.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...