Skocz do zawartości

DOMINATOR

Members
 • Liczba zawartości

  611
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  Dolny Śląsk
 • INTERESTS
  Maszyny Rolnicze
 1. DOMINATOR

  Rzepak

  W spółdzielni mieli wczoraj 9% wilg. jak kosili rzepak i na suszarnię dali.
 2. DOMINATOR

  susza

  Ja rzepak u siebie spróbuje pod koniec tygodnia. Wujek wczoraj kosił to miał 12% wilgotności.
 3. Ojciec jak miał kiedyś 14ha i jeszcze starego Supra to całą okolicę obkaszał, nawet 150ha rocznie. Wtedy były całkiem inne warunki i często zjeżdżał nad ranem i wyglądał jak murzyn. Teraz to jak kosimy to do płd. jak ktoś przyjdzie to sie jedzie do ludzi i od 12 gdzieś u siebie, bo suchsze. W tamtym roku jak była słaba pogoda to zaczynaliśmy kosić nieraz dopiero od 14, ale i tak zdążyliśmy, bo zboża mamy mało, żniwa się rozkładają , bo jeszcze mamy rzepak i buraki. U mnie tak samo już jest jeden pieklący na jęczmień jary, ale to jeszcze niedostane, chciał, żeby jechać mu skosić, ale mam założony stół do rzepaku, a do rzepaku jeszcze koło tygodnia. Kiedyś jak jeszcze mieliśmy Supra z 90r. to były czasy jak się dużo kosiło u ludzi i do 23.-24.h conajmniej.
 4. Poradzi sobie, tylko musisz przód dociążyc, albo jakbyś sobie kupił 3m z większą skrzynią? Jak kupiłem 16245 to ciągałem nim 5-skibowy + 6 dołożna, ten większy pług polski. 16 leciała z nim na dwójce (4-rka skrzynia) i nie miała żadnych problemów.
 5. Nie opłaca mi sie kupowac jak dla mnie sieczkarni za taką kwotę na kilka byków.
 6. Chodzi mi o to, że zamieniłbym tylko na 5058, 5056 hydrostatic, bo takim się dobrze pracuje i w zupełności starczyłby mi, ale znowu Bizon wymieka w zielonym rzepaku. Głowiczki przy kosie u siebie nie zmieniałem jeszcze, poprzednio w Z056 i kupiłem oryginalną i chodziła parę sezonów i potem go sprzedałem po sezonie 04r.
 7. DOMINATOR

  Jakie mamy PC-ty

  Mi komputer służy jedynie do poruszania sie po Internecie i słuchania muzyki.
 8. DOMINATOR

  Rzepak

  A czy ten rzepak jest "mocny"? Jeśli łęty są zielone to nie mogło Ci się nie zapychać.
 9. Domyślam się. Pięlne te maszyna są.
 10. Ale lepiej niż targać bez rozdzielacza.
 11. Do rzepaku dobry jest krótki rozdzielacz łanu np. specjalnie wygietą rurka stalowa. Miałem coś takiego przy stole z jedną kosą i dużo lepsze niż tradycyjny rozdzielacz bądź bez niego.
 12. Bęben nie trzeba maksymalnie otworzyć, zależnie czy jest zielony czy nie. Dolne całkiem zamknięte, a góre mozna nieco otworzyć. Obr. bębna 700-800.
 13. Klepisko bardziej otwarte niż na zboże na około połowę, wiatr na około 2-3, sita maksymalnie zmknięte.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...