Skocz do zawartości

kur-rk

Members
 • Liczba zawartości

  138
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez kur-rk

 1. W dn. 27 kwietnia Ministerstwo Rolnictwa przesłało do zaopiniowania przedłużenia terminu składania wniosków, w uzasadnieniu podano: „W związku z wystąpieniem trudności administracyjnych w niektórych państwach członkowskich wynikających ze zmiany rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/2393 oraz utrudnień we wdrażaniu w pełni funkcjonalnego tzw. geoprzestrzennego wniosku o przyznanie płatności (GSAA), umożliwiającego składanie wniosków drogą elektroniczną, Komisja Europejska zdecydowała o możliwości wydłużenia terminu składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich w 2018 r. i opracowała projekt rozporządzenia wykonawczego wprowadzającego odstępstwo od rozporządzenia wykonawczego (UE) nr 809/2014 w odniesieniu do ostatecznego terminu składania pojedynczego wniosku, wniosków o przyznanie pomocy lub wniosków o płatność, ostatecznego terminu zgłaszania zmian w pojedynczym wniosku lub wniosku o płatność oraz ostatecznego terminu składania wniosków o przydział uprawnień do płatności lub zwiększenie wartości uprawnień do płatności w ramach systemu płatności podstawowej w 2018 r.”
 2. Witam ponownie. Czyli nikt nie widzi problemów w aplikacji i jest wszytko ok. Tylko to rolnicy nie dostaną pieniędzy, które im się należą, a firmy wypełniające będą wzywane na sprawy sądowe, za źle wypełniony wniosek Co do sprawy ewniosku, to jest oczywiste, że rolnicy zostali zmuszeni do składania wniosku przez internet, bez żadnych konsultacji z rolnikami, tylko góra była z tego zadowolona, podpisano w styczniu rozporządzenie dające ARiMR mniej pracy, zwalając ten ciężar na rolników. W tym roku na pewno rolnicy nie dostaną tych dopłat lub w małej części, bo taki bubel w ogóle nie może funkcjowoać. Proste wnioski - tak, skomplikowane - nie. Proszę zauważyć, że kto ma łąki w programie rolnośrodowiskowym, bez powierzchni nie koszonych to na mapkach nie ma możliwości bez zaznaczania przejść całą procedurę. Czyli na działce, gdzie obszaru nie koszonego brak należy zaznaczyć całą działkę obszarem nie koszonym, a w uwagach wpisać cała działka do koszenia. To nie jest normalne. Bo przy prostych liniach działki to ok, ale przy skomplikowanych jest problem. Wnioski elektroniczne weszły od 2015 i od tamtej pory bardzo mało poprawiono aplikację, by działała prawidłowo. To że przez internet składało w granicach 1% rolników to nie jest sukces, ale karygodne jest, by z tych co złożyli było aż 99,9% wniosków złożonych z błędami. Za rok 2018 niech każdy wyciągnie z tego wnioski i się zastanowi, czy ta aplikacja jest tak wspaniała jak podaje ministerstwo. W wytycznych UE to ARiMR ma dostarczyć wniosek, formularz wniosku i mapy do obrysowania częściowo wypełnione. Program jest tak intuicyjny, że dodaje sobie warstwy sam z siebie, a potem kombinowanie jak to usunąć i rozrysować od nowa. Mogę tylko współczuć, tym rolnikom i firmom, którzy mają wnioski powyżej 100 działek ewidencyjnych, bo znalezienie błędu w tym bałaganie nie jest takie proste, aplikacja nie zlicza prawidłowo gruntów rolnych i nie pokazuje nawet, gdzie jest błąd. Wszystko trzeba sprawdzać ręcznie. Na drugi dzień po zapisaniu nie wszystkie działki są tak jak zapisano poprzedniego. Panie Ministrze niech Pan wypełni choć jeden wniosek powyżej 100 działek prawidłowo, zdając się na samą aplikację przez sprawdzania ręcznie tego wniosku. Czy to forum jeszcze żyje?
 3. Witam, czy zgadzacie się z ministerstwem, że ta aplikacja jest intuicyjna i nie posiada błędów, sama się wypełnia tylko, niektóre rzeczy trzeba poprawić ręcznie?. Odpowiedź ARiMR z innego forum dotycząca obowiązku składania wniosków elektronicznie:
 4. Jak to jest, że rolnika przymuszono do składania wniosku przez internet, a deklaracja PIT nie przeszła takiej rewolucji. Proszę o opinie.
 5. kur-rk

  ,,złote łany''

  miało być http://regionalna.tvp.pl/21997590/euro-lany
 6. kur-rk

  ,,złote łany''

  po 15 latach odwiedzono wieś i powstały Euro łany do obejrzenia wszystkie odcinki: http://regionalna.tvp.pl/22246285/19102015
 7. Nikt nie pisze o trudnościach związanych z przymowaniem wniosków przez biura powiatowe o dopłaty bezpośrednie dla rolników na 2015 rok. Dużo się zmieniło i na chwilę obecną nie ma jednej interpretacji przepisów. Byłem kilka dni temu w ministerstwie rolnictwa na spotkaniu z ministrem sawickim i jego pierwsze zdanie, ,,Proszę nie mieć do nas pretensji, bo to UE wprowadziła takie zmiany, my je realizujemy", czyli jakie kolwiek pytanie do tego jest zbyteczne. Piszcie i jeszcze raz piszcie o tym co się dzieje w ARiMR, oni sobie a przepisy sobie. Może tak zbiorowy pozew do sądu o nieprawidłową interpretację rozporządzeniania przez BP Agencji, ze 100 000 lub więcej podpisami niech wszyscy wiedzą, że rolnik ma cos do powiedzenia. Pozdrawiam
 8. Po wielu trudach udało się wprowadzić prawidłowe zliczanie błędnych powierzchni w działkach ewidencyjnych dla uprawach. Obecnie dla każdej grupy upraw i upraw podrzędnych pokazuje przekroczenie powierzchni dla danej działki ewidencyjnej. Prezentacja tego działania do obejrzenia:
 9. Pokusiłem się o prezentację do programu ota próbka:
 10. Witam pliki aktualizacyjne na 2015r do pobrania tutaj Plik lista.xls koniecznie trzeba skopiować do katalogu C:\DBiRS
 11. Aktualizacje programu znajdują się pod tym linkiem http://dodane.pl/folder/31858/2014 zawsze pobierać z najnowszej daty. Pozdrawiam
 12. Witam, jeśli ktoś korzysta z mojego programu to proszę o kontakt na priv podam link skąd można pobrać. Pozdrawiam
 13. Przypominam o programie komputerowym do wypełniania wniosków na dopłaty bezpośrednie i rolnośrodowiskowe. Program można tu kupić
 14. Nabór jest. Duże zmiany i mętlik w głowie. Najważniejsza rzecz to, że rolnictwo zrównoważone zostaje jak było. Najbardziej popularny pakiet łąkowy 3.1 zamieniono na 3.1.2 (można go realizować tylko i wyłącznie na obszarze Natura2000). Jest dużo innych nowości i zapraszam do poczytania rozporządzeń dotyczących tego programu na strony Ministerstwa Rolnictwa.
 15. Program na 2011 rok pod można znaleźć tutaj. Co do lat poprzednich zaktualizowano listę Natura2000 oraz przeprowadzono drobne zmiany estetyczne.
 16. Piszą do mnie zainteresowani wypełnianiem wniosku o modernizację i chcą znać hasło do planu i wniosku. Teraz za dużo czasu nie mam więc podaję hasło do wniosku i planu, które wygenerował mi excel. Nie jest to hasło dokładnie jakie posiada plik, ale następuje zdjęcie ochrony, a następnie wpisanie go ponownie, powoduje że plik można odblokować oryginalnym hasłem. Hasło się przydaje do zdjęcia ochrony na arkuszu działek we wniosku, aby można było bezproblemowo przekopiować działki ewidencyjne z poprzednich wniosków (wcześniej usuwając scalenie komórek) i kopiować tylko kolumnami jako wartości w sekcji wklej specjalnie. Tyle mojego. Wniosek: AABBABAABBBF Plan: AAAAAAAAAAA
 17. Wszystkim się wydaje, że nie można obejść tego problemu i jest drogo dla rolnika. Otóż firma podpisuje umowę na kwotę taka jaka jest w rozporządzeniu, co do obszaru zgłoszonego przez beneficjenta. Po zrobieniu analizy u rolnika firma składa wniosek do ARiMR o zwrot kosztów co do umowy. Nigdzie nie znalazłem, żeby było napisane, że płatność od beneficjenta musi być przelewem (może przeoczyłem). Ta luka pozwala na zrobienie rolnikowi tej analizy za darmo, a pieniądze firmie zapłaci ARiMR. Tylko, że o tym nie mówi się głośno.
 18. kur-rk

  GUS - spis rolny

  Sukces czy porażka? Proszę o opinie.
 19. Od razu uprzedzam temat mógł już być. Od jakiegoś czasu ARiMR chwali się ile to wypłaciła kasy rolnikom, ile działań ma ruszyć w najbliższej przyszłości, a tu się okazuje, że w wydawaniu kasy przeznaczonej na rolnictwo jesteśmy w pierwszym roku, czyli 2007, PROW 2007-2013. Naprawdę nie wiem, czym ARiMR jeszcze może zaskoczyć polaków, czy urzędnicy zdają sobie sprawę ile teraz trzeba składać wniosków, aby takie pieniądze wydać na rolnictwo?
 20. Witam program dopłaty rolnicze na rok 2010 właśnie został ukończony. Do kupienia od jutra na allegro, jak się wyrobię ze wstawieniem. W tym roku cena wynosi: 45,- wersja podstawowa 65,- dla doradców rolnośrodowiskowych dla współpracujących od lat zniżka. Jest trochę zmian i ułatwień w wypełnianiu, także zapraszam.
 21. kur-rk

  Dopłata do krów.owiec

  no i widzimy jak Polak szybko się uczy . Mając 15 krów lepiej sprzedać nadwyżkę, bo kilka tysięcy piechotą nie chodzi. Na poważnie wszystko jest jeszcze w projekcie, a zobaczymy jak to będzie działało po zatwierdzeniu rozporządzenie na kontrolach w BP po 31 maja.
 22. kur-rk

  Rola ODR-u

  Witam rola ODR-ów już nie ma znaczenia. Dyrektorzy największej "firmy" w Polsce działającej dla rolnictwa za pośrednictwem dyrektorów firmy, działających w izbach rolniczych, za wszelką cenę chcą tę firmę doprowadzić do upadku. Rolnicy w tym roku przy wypełnianiu wniosków o dopłaty obszarowe skorzystają w znacznie mniejszym zakresie tych usług. W gminie doradcę będzie raczej od "święta".
 23. Może to co napiszę nie będzie na temat, ale związane z rolnictwem. Już mam dość wypełniania jakichkolwiek wniosków dla rolnictwa, wprowadzania jakichkolwiek programów dla ułatwienia. Co roku pisze agencja, że ułatwia wypełnianie wniosków dla rolników. A jednak to jest pułapka dla rolnika, co roku wypełnia niby taki sam wniosek a inaczej, co łatwiej jest agencji na znalezienie błędu we wniosku w sprawdzaniu lat poprzednich. To co chciałem napisać to dotyczy ostatniego trzęsienia ziemi na Haiti. Na Haiti amerykanie mają swoje bazy wojskowe, żywność była kupowana na wyspie, ale komuś się to nie podobało i zaczął sprowadzać żywność z USA. Otóż na Haiti prowadzono produkcję rolniczą, przeważnie uprawiano ryż oraz hodowano trzodę chlewną. Amerykanie dla Haiti sprowadzili nowe rośliny i zakazali uprawy ryżu. Rośliny sprowadzone przez amerykanów nie miały spodziewanych plonów. Dodatkowo, gdy na świecie wybuchła epidemia AHN1 (świńska grypa) wybito całe stada trzody. Trzęsienie ziemi dobiło Haiti doszczętnie, brak żywności uzależniło dostawy z zagranicy. Tu pojawia się problem amerykanie mając swoje bazy wojskowe na tym terenie nie pozwalają lądować na Haiti, a obok na Dominikanie, czas transportu się wydłuża ludzie umierają. Czy my się do tego nie zbliżamy? Unia nakazuje co mamy uprawiać, w jakich ilościach i kiedy. Pieniądze dostają Ci co nic nie robią, a prawdziwy rolnik dostaje po głowie za źle wypełniony wniosek. Na razie tyle, może jak będę miał natchnienie to coś jeszcze napiszę.
 24. ankieta zaliczona, dość ciekawa, zapraszam innych
 25. Może źle opisałem problem. Otóż jest duża różnica między GUS-em, a geodezją. Dla nazwy miejscowości GUS używa 9 cyfrowego oznaczenia miejscowości, natomiast geodezja 13 cyfrowego numeru zawierającego cyfra kontrolna(2 cyfry)*, numer województwa (2), powiatu (2), gminy (2), rodzaju gminy (1), oraz numeru obrębu (4). Dla zobrazowania przedstawię to na przykładzie dla przedstawionego poniżej zachodniopomorskiego, powiat Białogard, gmina Białogard (wiejska), miejscowość Białogórzyno. Według GUS TERYT: 0302706 Białogórzyno (wieś), natomiast ta sama miejscowość dla geodezji to: 10 32 01 02 2 0025 Białogórzyno. Dane które posiadam to 9 cyfrowy kod z geodezji dla wszystkich miejscowości w Polsce odnoszących się do głównych miejscowości czyli ok. 49000 rekordów. Natomiast ostatni 4 cyfrowy numer obrębu (ten na czerwono) posiadam aktualnie dla ok 10000 miejscowości. Wg TERYTU jest ok. 103000 miejscowości, ale są to nazwy dzielnic, przysiółków, lub nazw zwyczajowych. Wiem, że niektóre miejscowości posiadają po kilka , kilkanaście numerów obrębów. Na geoportalu są miejscowości, a nawet numery działek ewidencyjnych, natomiast numerów obrębu tam nie znalazłem. Proszę o pomoc w tym problemie * - nie wiem do czego służy to oznaczenie
×
×
 • Dodaj nową pozycję...