Skocz do zawartości

leon143

Members
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

  • LOCATION
    Zielona Góra
  • INTERESTS
    rolnictwo
  • OCCUPATION
    student
  • AOL
    3231234
  1. Co do tego podwojnego wsparcia. Z tego co piszecie wnioskuje ze jesli młody rolnik skorzysta z premii to pozniej juz nie moze korzystac z zadnych programow. Bo kazdy program bedzie związany z ziemią którą kupi i za którą dostanie premie. Premia dla młodego rolnika a programy pomocowe typu PROW czy jak do tej pory SPO to dwa rozne dzialania. Co innego jak korzysta sie z dofinansowania na zakup ciagnika i bierze sie kredyt preferencyjny (podwójna dotacja =naduzycie) ale premia dla młodego rolnika nie jest dofinansowaniem zakupu ziemi tylko jest premią za to ze dana osoba decyduje sie na bycie rolnikiem. Tymbardziej jest to zrozumiale ze 50% mozna wykorzystac np na kupno samochodu albo wycieczke zagraniczną, więc jesli ktos juz pisze ze ta premia juz jest wsparciem i nie mozna brac kredytu preferencyjnego to mowcie tu o sumie 25tys a nie 50. Tak jak juz wczesniej wspomnialem premia nie jest ezposrednim dofinansowaniem gruntów które chcemy kupic lecz gospodarstwa jako ogółu. Jesli mowmy o podwojnym dofinansowaniu to mozna by uwazac ze pieniadze z premi nie mozemy zainwestowac w nic co juz raz jest przez unie dotowane. Przyjmujac ze ktos dostal ziemie po rodzicach i chce kupic ciagnik z dofinansowaniem to wyglada na to ze nie moze wydac ani złotówki na ten ciagnik z premii ani tych 25tys ktore ma wydac na gospodarstwo ani tych 25tys ktore moze wydac ale nie musi na własne przyjemnosci.
  2. co to za impreza w jednym budynku, nawet nie było z kim pogadac na konkretne tematy a ARiMR to nie wime po co tam była bo na zadne pytanienie umieli odpowiedziec, jesli chodzi o maszyny to standardowo kazdy zachwalał swoje
  3. leon143

    Wapnowanie pól???

    czytam wasze wypowiedzi i przyznam ze dowiaduje sie tu rzeczy calkiem sprzeczne z tym co do tej pory wiedzialem. Jesli chodzi o wapnowanie w celu wyeliminowanie skrzypu no i wogole wyeliminowanie skrzypu. Na moim polu wapnowanie nie miało zadnego wpływu na skrzyp a raczej go wspomogło. A kesli chodzi o głęboszowanie w celu zniszcenia skrzypu to w jednym z nuemrow miesiecznika "warzywa" doczytałem sie ze głęboszowanie sprzyja rozwojowi tego chwastu. Wziasc to na zdrowy rozum to ma sens. Wykonujac orke na polu uprawe itd robimy to w celu spulchnienia gleby by to co posiejemy mialo warunki do prawidłowego rozwoju o mozliwosc rozbudowy systemu korzeniowego w celu pobierania skł miner. wnioskuje wobec tego ze dla głębokokorzeniacego sie skrzypu głeboszoanie polepszy jedynie warunki dla jego dobrego wzrostu. gdy podglebie jest silnie zbite nie przepuszcza powietrza a tym samym zatrzymuje wzrost itd. to śa tylko moje spostrzezenia i obserwacje. A co do wapnowania w snieg i skutkach wapnowania. na moim polu pH wynosilo 3,9, potas 12,5g na 100g gleby a magnez 15,9mg, fosfor 3,6mg. po wykonaniu wapnowania 4t wapna węglanowego na 1ha pH WZROSŁO DO 5,0 POTAS 20,2MG, MAGNEZ 19,8 A FOSFOR BYL NISKI I JEST NADAL WRECZ TRAGICZNY ALE WZROSL DO 6,2MG. Kwasna gleba ma skladniki ktore sa zablokowane mowic po chlopsku chodzi tu o rozklad nawozu ktory sypiemy, w kwasnej glebie rozklada sie on na kationy i aniony wodorowe, aniony sa przyswajalne a kationy zalegaja w glebie. Wapno uwalnia te skladniki zablokowane w formie kationow wodorowych. Jedny,m zdaniem sypiąc wapno (z głową) zwieksza sie nam ilosc skladnikow mineralnych. I wapno niczego nie blokuje jak to ktos wczesniej napisal. Wapna jedynie nie mozna stosowaz razem z obornikiem. Powyzsza anliza przeprowadzona zostala przed wapnowaniem i miesiac po wapnowaniu. Aha a co do reakcji chemicznych w glebie to w temp ponizej 8 stopni gleba śpi, zadne procesy wtedy nie zachodzą. Przepraszam za mało składna wypowiedz ale chcialem wyrazic swoja opinie i podzielic sie swoimi doswiadczeniami.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...