Skocz do zawartości

DOROL

Members
 • Liczba zawartości

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  wielkopolska
 1. Witam CZy możeci mi potwierdzić informacje : Jestem w pierwszym roku starego programu rolnośrodowiskowego. W tym roku byłbym w II roku. Doradca mi doradził abym zrezygnował z starego 10ha GO x poplon ozimy, na żecz 15 ha łąk ekstensywnych + poplon bez zmian ale z mozliwościa wypasu. Ekonomicznie jestem do przodu , a i mam dodatkową paszę. Najlepsze jest to że chciałem oddać kasę za ten I rok poplonów. Złożyłem rerzygnacje z starego systemu i zadeklarowałem dobrowolny zwrot. Nie ma problemu przy rezygnacji z starego systemu i przejściu na nowy.(wbrew opini niektórych) Najlebsze jest to że agencja moją zwrucona kasę musioddać do UE. I na dzień dzisiejszy jest impas, ponieważ nieoficjalnie nie chca oddawać a co za tym idzie ja nie będę wracał. Jeśli się uda To polecam zwłaszcza tym z łąkami.
 2. DOROL

  Kwoty mleczne-IIR

  Potrącanie kary się nie zmienia. Czyli najpierw 20 gr od karzdego kilograma ponad wyprodukowany a na końcu roku dodatkowo może + 80 gr i w tedy będzie 1 zł. Karzdy rozsądny rolnik powinien zastanowić się w tym roku gdyż nie ma na dzień dzisiejszy obcji rezerwy na poziomie 200 czy 400 mln ton do rozdyspononwania. Jeśli już to 10 razy mniej.
 3. Witam. Podstawa to wykształcenie rolnicze.Możesz je już teraz rozpocząć, a w momencie kiedy ojciec ci przepisze gospodarstwo zaznaczysz w wniosku, żę dokończysz w trakcie 36 miesięcy od przejęcia. Ważne jest aby twoje gospodarstwo miał o średnią ha. dla danego województwa.Jeśli nie jesteś z pomorskiego to jest ok. - tam potrzeba ok. 27 ha
 4. DOROL

  Kwoty mleczne-IIR

  Witam . Właśnie dotarłem do projektu rozporzania dot. rezerwy na 2007 r. Hurtowa: 60 mln,Bezpośrednia 16 mln kg. Dlatego wszyscy co składali powinni nastawić się na to że otrzymają tylko część wnioskowanej kwoty powód - współczynnik jaki ustali ARR z powodu dużego zainteresowania. Kara za przekroczenie - wysoka około 1 zł. Cena za 1 kg. - wysoka gdyż ci co sprzedają małe ilości mogą oddać do ARR po ok 1.35 zł. Skupiona kwota zasili rezerwę na 2008 r - ale będzie to b. mała ilość gdyż na ten mechanizm przeznaczono w tym roku ok. 20 mln zł. Dobry rok obfitujący w pasze spowoduje dużą produkcję tak więc czyżby "klęska urodzaju " ?
 5. Witam. Mam pytanie odnośnie korzystania z rekompensat z ARR.Czy jest gdzieś napisane jakie przeżuwacze mogę utrzymywać , czy mogą to być krowy od których mleko będę przeznaczał do odpojenia cieląt mięsnych.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...