Skocz do zawartości

barbara20021

Members
 • Liczba zawartości

  52
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  ELBLĄG
 • INTERESTS
  EKOLOGIA-PSY RASOWE
 • OCCUPATION
  ROLNIK
 1. PZ- mam, a dopłaty cukrowej nie ,ale za to miałam 2 kontrole z arimr(najpierw kontrol a potem kontrol kontroli) no i trochę mi potrącili.
 2. dobra wiadomość!!!-pomimo tego,że dostałam pismo o przedłużeniu terminu wysłania decyzji o dop. bezp. do 15 czerwca tego roku,to dwa dni pózniej dostałam decyzję-niedługo dopłaty na koncie!!!
 3. a nie napisali na końcu,że ostateczny termin wydania decyzji to 15 czerwiec,bo u mnie napisali???,czy przez to mam rozumiec,ze do czerwca to raczej kasy nie zobaczę??
 4. barbara20021

  Rola ODR-u

  """1100 zł-miernota,a jak rolnik ma zapłacić 30,50 czy 100 to wielka obraza!!!""""-jak ci tak żle to zwolnij miejsce!! a niby za co te pieniadze -za siedzenie na stołku?? masz pensje za to,aby doradzać i wypełniać wnioski -dlaczego więc piszesz ,że rolnikowi robisz za darmo!!? ,to właśnie przez takie podejście doradców rolnicy są zmuszeni do korzystania z odpłatnych porad-nie macie poczucia obowiązku i celowo zbywacie petentów,bo" za darmo"-wiem o czym piszę ,bo własnie tak było ze mną- ile razy wejdę do ODR to zawsze klientów brak,kawka,gry komputerowe i to jest warte 1100 zł??
 5. mnie sie opłaca-ziemie są dobrej klasy , więc trawa rośnie i bez nawozu,mam 26 ha ziemi i to wystarcza mi na utrzymanie ok. 20 szt bydła,więcej i tak bym nie trzymała bo 2- giej obory stawiać nie będę,obornika wystarcza pod orane-oprysków nie stosuję i najczęściej na kiszonkę w silopaki. Najprosciej mówiąc to trzeba stworzyć obieg zamknięty-obornik na pola a to co z pola to dla krów.ja własciwie nie musiałam nic zmieniać ,tylko dodatkowo załatwiłam sobie certyfikat i dodatkowe dopłaty.mleko oddaje do mleczarni ale najprawdopodobniej niedługo bedzie odbierała ode mnie mleko mleczarnia ekologiczna oczywiście lepiej płacą ,więc tak jest u mnie.
 6. wydaje mi się ,że trzeba spełnić te które się wybrało -o ile pamietam to trzeba było zaznaczyć chyba min 1 max 3 warunki.Ja miałam dochód i maszyny ,cieszyłabym się gdyby był konieczny tylko jeden do uzyskania kolejnych 2 płatności,bo z tym zakupem maszyn to nie wiadomo jak będzie.
 7. JDG-dzięki za rzeczowe i stonowane informacje,bo reszta to chyba z nudów zaczepki szuka ,no bo niby czym to wytłumaczyć? co do płodozmianu to mniej więcej tak stosuję ,ale kukurydzy jeszcze nie siałam ,wiem że konwencjonalnie to jest z nią dość prosto i dlatego chciałam poznać opinie innych gospodarzy eko.powtarzam ,że opinie a nie impertynencje ,zaczepki i pyskówki -no cóż to przykre,nawet w tak prostym temacie" polak z polakiem zgodzić się nie umie" JDG-jeszcze raz wielkie dzięki.
 8. NIE WIEM DOKŁADNIE JAK JEST TERAZ ,BO TO CO ROZPOŻĄDZENIE TO INACZEJ -WYDAJE MI SIĘ ,ŻE JEST TAKA MOZLIWOŚĆ-WTEDY TA DRUGA DZIAŁKA BYŁABY CHYBA GOSPODARSTWEM KONWENCJONALNYM I NA PEWNO NIE MOGŁABY BYĆ UJĘTA W PLANIE ROLNOSRODOWISKOWYM-WIEM ŻE JEDNOSTKA CERTYFIKUJĄCA PYTA W UMOWIE CZY MASZ GOSP. KONWENCJONALNE-TO NIE DYSKWALIFIKUJE- ALE TAK DOKŁADNIE TO NIE WIEM- JA MAM CAŁE EKO.A CO DO WYSŁOTEK TO TEORETYCZNIE NIE MOŻNA ( TZN.MOŻNA DO 5% SUCHEJ MASY PASZOWEJ MIEĆ NIEEKOLOGICZNEJ- JAK MASZ ROŚLINOŻERNE) ALE W PRAKTYCE TO NIE MUSISZ O TYM WSPOMINAĆ,KONTROLA JEDNOSTKI CERTYFIKUJĄCEJ OBEJMUJE ZIEMIE POD WZGLEDEM NAWOZÓW I OPRYSKOW.JEŻELI BYŚ SPRZEDAWAŁ BEZPOŚREDNIO ŻYWNOŚĆ TO WTEDY MIAŁ BYŚ KONTROL TEJ ŻYWNOŚCI JAKO EKOLOGICZNEJ CZY NIE ZAWIERA NIEDOPUSZCZALNYCH SRODKÓW ALE TO NIE JEST KONTROL ANI Z ARIMR ANI Z JEDNOSTKI CERTYFIKUJĄCEJ.
 9. GEES -mam krowy mleczne i kiedyś siałam dla nich kukurydze,ale przeszłam na ekologię no i trochę się boję tej kukurydzy ,no a płodozmian tez jest obowiązkowy w planie rolnośrodowiskowym,nie mogę na ornych miec ciągle lucerny.ja jestem prawie znad morza i powiem szczerze nie ma tu zbyt wiele rolników ekologów,a ci zwykli to dla krów sieją kukurydzę,a dynie z lucerną- to tutaj raczej się nie spotkałam,tak samo nie sadzi się tu saradeli poza tym rzeczywiście nie jestem zawodowym rolnikiem ,tzn.zycie tak mi się ułożyło że mam to gospodarstwo bo chcę a mgr. mam zupełnie z czego innego ALE JEZYLI TY JESTEŚ TAKI WSZECHWIEDZĄCY I WYKSZTAŁCONY ROLNICZO TO ZAŁÓŻ WŁASNY TEMAT PT.""CZY KTOŚ JEST BARDZIEJ BEZCZELNY I MĄDRY NIŻ JA GEES ????"""
 10. też wysłałam ci wiadomość na priv ale może nie doszła???
 11. z tego co wiem to jednym z warunków do wyboru ,oprucz np.zakupu maszyn było osiągnięcie dochodu 20 tys rocznie,ja wybrałam taki wariant no to muszę go spełnić ale jak ktoś nie wybrał takiego to nie musi,każdy musi spełnić to co zadeklarował np. kupno krów albo ziemi albo szkolenia,chyba tez było gospodarstwo ekologiczne-reszty nie pamiętam.
 12. tak ,tyle krzyku i raptem sto parę zł,ja na szczęście nie jestem tak zaskoczona bo dzwoniłam do arimr jak tylko to weszło,bo też wyobrażałam sobie ,że to będzie oprucz upo a nie zamiast.no ale to tylko polska ,prawda? a te trawy z motylkowymi to chyba do ornych należą,tak ??-to przynajmniej te upo powinno być doliczone tak jak do ornych??to ile dostaliście do hektara w sumie za te trawy i motylkowe???? a zdaje mi się ,że w tym roku płatnosci powinne być chyba o kolejne 5% większe niż w ubiegłym?jak się to odliczy to nawet po 140 zł nie wyjdzie.!
 13. WIEM ,ŻE SIEJESZ DUZO KUKURYDZY ALE TO JEST DZIAŁ EKOLOGICZNY I ZALEŻY MI NA NORMALNYCH PORADACH, WIEM ,ZE KUKURYDZA POTRZEBÓJE I NAWOZU I OPRYSKU DLATEGO STANOWI TO DLA MNIE PROBLEM,BO MAM GOSPODARSTWO EKOLOGICZNE.
 14. barbara20021

  Problem.

  A JAK CIELAK KTÓRY LEŻY I JESZCZE NIE WSTAŁ SAM BY JĄ WYSSAŁ? A POZA TYM TO NIC MU SIĘ NIE STANIE JAK WYPIJE PÓŻNIEJ,SAMA SIARA Z KROWY NIE UCIEKNIE.KIEDYŚ TEŻ WYDAWAŁO MI SIĘ TO MAŁO WAZNE ALE PRZY PORAŻENIU WETERYNARZE NIE KAŻĄ DOIĆ ZALEGAJĄCEJ KROWY-CZEMU????STOSUJE TO OD JAKIŚ 10 LAT I POTWIERDZAM SŁUSZNOŚĆ TEGO CO PISZĘ.NAJCZĘŚCIEJ PADAJĄ KROWY TE NAJBARDZIEJ WYDAJNE U MIĘSNYCH PROBLEM PRAWIE NIE WYSTEPUJE,WIĘC NAPEWNO MA TO ZWIĄZEK Z PRODUKCJĄ MLEKA I DOJENIEM.
 15. KROWY UCIEKAJĄ W NAJDALSZE KĄTKI "-TO JAKIES DZIWACZNE-TRZEBA KILKU LUDZI ,OTOCZYĆ JE I PO MAŁU NAGANIAĆ,NIE ROZUMIEM O CZYM TU WOGÓLE PISZECIE?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...