Skocz do zawartości

alojz

Members
 • Liczba zawartości

  294
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  Nioskarze są niestety ugotowani. Ugotowani na bardzo długi okres, kilka ( 8-10 ) lat. Do czasu aż nie nastąpią pierwsze oznaki zużycia wielomilionowych inwestycji poczynionych w ostatnich latach. Nie ma takiej siły, która ich zatrzyma przed kolejnymi obsadami klatek przy choćby najniklejszym promyku nadziei na wzrost cen jajka. Refleksja przyjdzie ( biznes plan ) dopiero w momencie kiedy zajdzie potrzeba remontu bądź modernizacji obecnej infrastruktury. Wtedy nie będzie sensu ( wynik biznes planu - prognoza ) lub nie będzie za co pakować się w kolejne lata nierentownego biznesu. A przez te kilka najbliższych lat będzie tylko gorzej. Na to gorzej ma również wpływ dystrybucja bezpośrednia z pominięciem pośrednika. Pośredni nie sprzeda poniżej ceny zakupu i się zatrzyma, natomiast hodowca nie ma wyjścia , mając więcej do stracenia, i pójdzie z ceną na maxa w dół, aby tylko uciec z jajem. Lepiej go oddać po 0,15 zł. niż z nim zostać. Tak to czarno niestety widzę.
 2. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  Ta selekcja właśnie się odbywa. Na rynku zostaną najmądrzejsi więc najsilniejsi.
 3. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  A dziękuje wszystko jest OK Ps Następne w planie Dzięki Takim hodowcom mamy pewność, że cena dłuuugo jeszcze będzie na bardzo niskim poziomie. Takim z dużej litery? Taki mamy poziom i takie efekty.
 4. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  Popytu nie zwiększysz! Należy zmniejszyć produkcję. I tu panowie jesteśmy w du..e!
 5. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  Ano to miał wnieść, żeby rozważnie patrzyć w przyszłość, planować a nie marzyć lub nie daj Boże myśleć...... Dzisiaj te miliony w nieobsadzonych klatkach są potężnym problemem.
 6. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  Cena drgnęła. Jak to we wrześniu. Spróbujcie zamówić nioskę ( lub pisklę ) do odchowu a przekonacie się , że lawina rusza. Klatki po parę baniek nie będą długo stały puste. Czy coś wam to mówi?
 7. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  Sami się w to g.wno pakujemy. To nie sprzyja wzrostowi spożycia. http://www.dziennikpolski24.pl/pl/aktualnosci/malopolska/1278711-antybiotyki-w-miesie-jajach-i-miodzie.html
 8. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  Czy to pośrednik sprzeda jajko po 0,40 zł czy hodowca ( swoim busikiem ) po 0,35 zł to nie wpłynie to na wielkość sprzedaży. Jajka jest po prostu za dużo. A podjazdy cenowe hodowców powodują tylko niepotrzebne zbijanie ceny. Kiedyś Ameryka miała kryzys nadprodukcji zboża i nadwyżkę topiła w oceanie. Ale to co zostało sprzedawali 2x drożej. Tylko czy nasi pseudo biznesmeni to rozumieją?
 9. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  Zrozumcie,że to jest koniec jajczanego 10 letniego eldorado. Wpadliście nioskarze we własne koniunkturalne sidła i nie ma dla was ratunku. Część ferm padnie tak jak w latach 98-00 A wasze nowe życie, ale tylko wybranych, zacznie się na planowanych długoterminowych marżach rzędu 15-20% Chodzi o planowaną produkcję dla stałego odbiorcy, który zadba o stałą cenę i przede wszystkim jakość. Dzisiaj detal zasypany jest starym śmierdzącym, zapleśniałym jajem i konsumenci boją się go kupować, co nie wpływa na wzrost konsumpcji. Ciężkie czasy ( nie okres ) przed chodowcami.
 10. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  Ale wy pie.dolicie bery. Nie można tego czytać. Popyt,podaż,nadprodukcja,globalizacja,socjologia,EU itd. To dzwony, które wam dzwonią, lecz nie macie pojęcia w którym kościele. Ale jeden mądrżejszy od drugiego. Nioskarzy, czy z pośrednikami czy bez tak czy siak czekają bardzo trudne chude lata.
 11. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  Racja kogucik. D.pa jest od sr.nia, producent od produkowania a pośrednik od handlowania. Nioskarze omijają pośrednika i schodzą z ceny poniżej kosztów, bo mogą, bo muszą, bo nie widzą ceny produkcji tak jak handlarz widzi cenę zakupu. Efekt jest taki, że rynek pełny jest taniego, nierentownego jajka i więcej go nie wchłonie. Nawet jeśi cena jeszcze spadnie to popyt już nie wzrośnie. Handlarze przynajmniej gwarantowali poziom cen w detalu. Poziom dużo wyższy niż obecnie przy takiej samej ilości sprzedawanego jajka. Wywozem własnym producenci wbijają sobie kolejny gwóźdź do trumny.
 12. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  Podobno obok jest stanowisko wolne... Przy tej cenie w detalu jajko przestaje smakować.
 13. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  Ale WAT już pisze poprawnie.
 14. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  kolego kogucik wszyscy na forum wiedzą o co chodzi,przykro mi że ty nie kumasz poproś może ci ktoś wytłumaczy o co chodzi w moim ogłoszeniu ja nie mam cierpliwości sory. Kolego Miron6592 jesteś nudny z tymi twoimi 3 paletami do 200 km. Poza tym intelektualnie chyba mnie bardzo wyprzedzasz bo ja nie kumam o co ci biega!
×
×
 • Dodaj nową pozycję...