Skocz do zawartości
jaroslaws1985

roundup na poplon

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest u was, orzecie poplony czy chemia i talerzówka? bo nigdize nie moge znaleźć czy stosowanei randapu na poplon jest dozwolone. Bo sieje żyto i trzeba jakoś t zwalczyć. a w zeszłym roku udało sie doskonale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg przepisów RS poplon ma być przyorany. Nie istotne czy go potraktujesz jakimś herbicydem czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żyto charakteryzuje się tym iż ciężko go zniszcyć mechanicznie bo się odbija.

W chwili obecnej nadal trwa wzrost poplonów np: gorczyca nie przemarzła całkowicie może być problem z przygotowaniem pola na wiosnę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przejechać talezówko odczekać troche i brony i pług.

Ja dwa lata temu przyorywałem żyto bo siałem kukurydze. troche przypasłem a potem obornik i pług. Na powieżchni 0,5ha można było latwo policzyć źdzbła żyta które wyrosły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A po co chcesz to spalić chemią? przecież wystarczy przyorać. Po co dodatkowe koszty.

 

to właśnie oszczędności, ja mam "uprawę uproszczoną", poplon niszcze talerzówką (ciężka) zrobie tak z 15-20 ha dzienie a pługiem bym sie zaorał, brona i siew. Dlatego pytam o chemie czy jest dopuszczalna w programie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że prowadzisz uprawe uproszczoną. Nie lepiej było posiać gorczyce? Nie było by problemu że na wiosne wyrośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w gospodarstwach ekologicznych można stosować roudup czy nie, bo jeśli nawozów sztucznych nie wolno i takie tam inne, ale podobno roudup to środek nie wyżądzajacy żadnej szkody w przyrodzie, sąsiad ma pakiet ekologiczny i ma starszny perz na wszystkich polach i boi się opryskać roudupem to może czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...