Skocz do zawartości
luk

Opinia o Korbankach

Rekomendowane odpowiedzi

w valtrze m120 eco wysoki momet obrotowy pozwala w ciezkich warunkach pracy osiagac moc jak ok 150 konny ciagnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w valtrze m120 eco wysoki momet obrotowy pozwala w ciezkich warunkach pracy osiagac moc jak ok 150 konny ciagnik

 

Ta twoja Valtra to 6 czy 4 cylindry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

hej no to słyszeliście o tym nowym aresie czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 cylindry 4,4l

no to ursusy czy zetorki wyciągają koło 100 koni i to przy większej pojemności cienizna. Swoją drogą nieźle pokombinowali że wyciągneli z tego koło 120koni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 cylindry 4,4l

 

A to troche słabawo ja nie lubie 4 cylindrowców niema to jak 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciagnika jezcze konkretnie nie testowalem ale jak na razie jest ok

mógl by byc kapke ciezszy tak jak 6 cylindrowa wersja T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalej koła mieszanką 3 lata w MF zbieram się i jakoś nie moge sie zebrać

 

Kupili niedaleko starego JD tylko z napędem na tył ma w nim łyse opony ale zalane balastem i ciągnie dobrze sam się dziwie co potrafi 68 koni JD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

do Rolnik-Opolskie

 

kolego co do liczenia to chyba ty masz z tym problemy bo 80 tys na kombajnie zbozowym a na ciagniku nieco mniej oni zarabiaja wiec.....))) ceny to se ustalaja jak im czapa stoi....najlepszy sposob na korbanka....u swojego przedstawixciela dowiedz sie cene i zadzwon do innego rwegionu i sopbie prownach rozbieznosci sa cholerne

co do serwisu--no pewnie jak za sam dopjazd placisz na dziendobry 1300zl plus reszta to i sa na drugi albo w ten sam dzien, jak cos kosztuje to i jest na odpowiednim poziomie

co do fachowosci-znam takiekie buble korbankowe-doradzili mediona 310 na 400 ha i se rolnik nier poradzil, takie sa fakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 cylindry 4,4l

no to ursusy czy zetorki wyciągają koło 100 koni i to przy większej pojemności cienizna. Swoją drogą nieźle pokombinowali że wyciągneli z tego koło 120koni.

 

A w Valtra M150 4 cyl, 4,4l i wyciagneli z tego 150 KM!!! Najmocniejsze 4 cyl w ciągniku!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu kiedyś napisał,że chciałby usłyszeć kogoś kto jest z Korbanków zadowolony –śpieszę otóż donieść że ja jestem tą zadowoloną osobą z racji tego iż nie zostałem ich klientem J.W swoim czasie szukałem nowego ciągnika i min. zadzwoniłem do Korbanków –co najciekawsze po podaniu swego nazwiska od razu powiedziano mi gdzie mieszkam a po sprostowaniu pomyłki (noszę takie same imię i nazwisko jak mój brat cioteczny ,który ma jedno z najbardziej towarowych gospodarstw w Polsce i też chcieli mu w/w coś wcisnąć) podali mi mój adres –swoją drogą ciekawe skąd mają taką bazę danych ?Następnie przemiły pan zaproponował mi Massey-Fergusona –za żadne skarby nie chciał mi zdradzić ceny,proponował ,że mnie odwiedzi (bagatela 550 km)-a dopiero po naciskach zaśpiewał kwotę-dobrze ,że siedziałem –to nie spadłem-zapytałem się jedynie czy ma pojęcie że na świecie Ferguson nie zalicza się do marek z górnej półki i jako taki nie powinien być tak ceniony –w każdym bądź razie za JD zapłaciłem o 35000 zł mniej (z podobnym wyposażeniem o ile nie lepszym...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

do jaro

no w koncu ktos zaczal prawde pisac a nie na sile ktos sie probuje tu wkrasc i szuka kogos zadowolonego, juz mowilem jak zadopwolemni czy poczlebne opinie to niech poczytaja sobie artykuly i poogladaja reklamy, tam to korbankowo wychwalaja i starczy...............

 

/edit

do jaro

a ty jestes z podlaskiego, to niezle sie korbanek tam rozlokowal, ida fendty jeden za drugim....wiesz cos o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bzdety gadasz odemnie bior 200 za dojazd e ty chyba jesteś o d konkurencji coś mi tu nie pasuje dla kogo pracujesz dla JD???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chyba za duża różnica w cenie - jakie to były modele JD i MF . Bo chyba to co mówisz nie jest możliwe, albo jd był całkiem goły albo MF był ze złota

Ktoś tu kiedyś napisał,że chciałby usłyszeć kogoś kto jest z Korbanków zadowolony –śpieszę otóż donieść że ja jestem tą zadowoloną osobą z racji tego iż nie zostałem ich klientem J.W swoim czasie szukałem nowego ciągnika i min. zadzwoniłem do Korbanków –co najciekawsze po podaniu swego nazwiska od razu powiedziano mi gdzie mieszkam a po sprostowaniu pomyłki (noszę takie same imię i nazwisko jak mój brat cioteczny ,który ma jedno z najbardziej towarowych gospodarstw w Polsce i też chcieli mu w/w coś wcisnąć) podali mi mój adres –swoją drogą ciekawe skąd mają taką bazę danych ?Następnie przemiły pan zaproponował mi Massey-Fergusona –za żadne skarby nie chciał mi zdradzić ceny,proponował ,że mnie odwiedzi (bagatela 550 km)-a dopiero po naciskach zaśpiewał kwotę-dobrze ,że siedziałem –to nie spadłem-zapytałem się jedynie czy ma pojęcie że na świecie Ferguson nie zalicza się do marek z górnej półki i jako taki nie powinien być tak ceniony –w każdym bądź razie za JD zapłaciłem o 35000 zł mniej (z podobnym wyposażeniem o ile nie lepszym...)

 

/edit

Tylko dlaczego najpierw kupiłeś ciągnik NH.

Korbanki... historia jest prosta. kilka lat temu przechodziłem z polskich cigników na zachodnie,a z uwagi ze jestem dość młodym rolnikiem(wtedy miałem 21 lat)pan Baranowski nie chciał ze mna nawet pogadać na targach na temat fendta...potraktował mnie jak gnojka ze szkolnej wycieczki...ale kilka lat póżniej temat sie odnowił. kombajn.

oczywiście JD to gówno,a claas to ideał.To nie są metody sprzedaży. pokaż człowieku w czym jestes lepszy a nie jak sasiada oczernić...poszedłem do chemirolu. i co? inna gadka.w 2002 roku wziąłem od nich JD CWS1450 i kosze nim 12-14t/h.zalezy od warunków.dwóch znajomych kupiło na spólke mediona, i mają problem zebrać 200ha. a moje "gówno" goli u mnie 100pszenicy 60 kukurydzy,40rzepaku, i jeszcze po ludziach kolo 150ha...między innymi u sąsiadów z claasem... w 2003 dokupiłem jeszcze od nich ciągnik 6920S z kvernelandem i mam spokój... a korbanki juz nigdy nic u mnie nie sprzedadzą...

 

/edit2

Luk to chyba pracuje dla Valtry

Bzdety gadasz odemnie bior 200 za dojazd e ty chyba jesteś o d konkurencji coś mi tu nie pasuje dla kogo pracujesz dla JD???????

 

/edit3

Luk jak jedzie do Valtry to jest cud malina , jak jedzie z Korbankiem to wstretna indoktrynacja . .Przecież i tu i tu chodzi o sprzedaż ( w Valtrze już Finlandii nie dają )

to pojedzcie do valtry to jest firma na miare XXI wieku i do fabryki mozna pojechac i luknac co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj nie pracuje dla valtry i nawet mam pewne watpliwosci dlaczego nie kupilem agrotrona 130

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

do rolnik-opolskie

 

oj widze kolego ze chyba masz niezlego sponsora i ma kt odokladac do interesu i nie liczysz sie z kasa, albo mieszkasz od tarnowa 10 km i dlatego 200 zł, ale niech przyjada na podlasie albo mazury to spiewaja w tych granicach co pisalem, jest co prawda serwis w pasleku ale tam to nawet dobrego mechanika nie maja

takie sa fakty i nie opowiadaj mi bzdur, sprzedac ciagnik czuy inna maszyne to jest jedno ale lepsza kase sie robi na czesciach i jej serwisowaniu.....zapraszam na ziemie...nie gospodarujemy na ksiezycu

srednuio kilometrowka wychodzi w roznych firmach okolo 1 zl, policz sobie 550 km w jedna i w drugą i cos dorzuc to masz 1300

kto sie ze mna zgadza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U korbanka koło 1zł/km płacisz za samochód i jednego mechanika a jak jest dwóch to jest drożej , zrególy jest dwóch wiem bo jak przyjeżdżali na gwarancyjne to sie pytałem nie chcą nocować w domy tylko w hotelu i za to rolnik płaci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

luk masz wątpliwości co do valtry??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

odnosze wrazenie ze jest zupelnie odwrotnie: to nie ludzie na forum chca udowodnic ze korbanek jest be.... tylko na siłe niektorzy tutaj chca pokazac jaki to z niego złoty król.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Chyba za duża różnica w cenie - jakie to były modele JD i MF . Bo chyba to co mówisz nie jest możliwe, albo jd był całkiem goły albo MF był ze złota ”-Z reguły wiem co mówię –ten człowiek zaproponował mi MF (zapewne się uśmiejesz ale nie pamiętam symbolu-coś ok.83 koni –kompletnie gołego za 150000zł netto a ja nie jestem vatowcem) a więc nabyłem JD 5720 SE (basic)za parę tysięcy mniej (brutto)- a więc chyba jest lekka różnica ?

@fipilap niestety nie orientuję się jak to u nas jest z Fendtami-wiem tylko,że do serwisu mam 80 km i według mnie jest to daleko a gdybym miał mieć 550 to bym takiej głupoty w życiu nie zrobił-wystarczającą głupotą jest bycie rolnikiem i kupowanie drogich maszyn-czy ktoś się zastanawiał ile kosztuje nasz tzn. rolników warsztat pracy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do serwisów D.H Korbanków.Byłem u kolesi w Zawadach(woj.podlaskie) to chłopaki robia naprawde pozytywne wrażenie(załatwiali mi filtry do MF-a).Chwilę z nimi pogadałem to zaprosili mnie na warsztat i poogladałem sobie rozebranego MF-a.Powiedzieli mi na co zwrócic uwagę przy zakupie i co najczęsciej siada w tej marce.

PS.Sami troche narzekali , że im centrala takie chorendalne ceny częsci narzuca.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa wiadoma, poszlo pewnie o kase czy moze o rozliczenia chodzi, nie dali im zarobic zdzierusy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do serwisów D.H Korbanków.Byłem u kolesi w Zawadach(woj.podlaskie) to chłopaki robia naprawde pozytywne wrażenie(załatwiali mi filtry do MF-a).Chwilę z nimi pogadałem to zaprosili mnie na warsztat i poogladałem sobie rozebranego MF-a.Powiedzieli mi na co zwrócic uwagę przy zakupie i co najczęsciej siada w tej marce.

PS.Sami troche narzekali , że im centrala takie chorendalne ceny częsci narzuca.[/b]

Może nie dokładnie się wyraziłem chodziło mi o to co Ci powiedzieli na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...