Skocz do zawartości
S-Piotr

Nawozy Timac Agro Polska

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, tylko ze jak np w saletrze wapniowej jest ok 20% CaO i dasz np 200 kg saletry na hektar, to taka ilość wapnia praktycznie nie ma wpływu na zmiane odczynu gleby i przyswajalnosć fosforu. Chyba najlepiej bedzie kolego hansie zastosować teraz po ok 300-400 kg wapna węglanowo-magnezowego workowanego. Można kupic rozne, poszukaj czegos w workach 25kg, powinno miec przynajmniej 45% sumy wapnia i magnezu. Cena ok 250zł/tone. (I tu niezła ciekawostka, polskie wapno magnezowe 45% kosztuje max 250 zł.t, Wap-Mag 44% kosztuje ok 400 zł/t a Physiomax. ktory jak pokazywałem nizej ma ok 48% czystego składnika kosztuje ponad 1000zł/t A jesienią wapnuj solidnie dolomitem po kilka ton na hektar, najlepiej zrób najpierw badanie w stacji chemiczno-rolniczej to bedziesz dokładnie wiedział ile tego wapna masz dać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i tak wapnowanie jest najlepsze , tyle co jest w saletrze to roslina łyknie ,ja wapnowałem na jesień z Radkowic wziąłem najlepsze jest( wapno magnezowo-węglanowe 45%.).polecam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, panowie, wapń zawarty w nawozach saletrzanych nie sluzy do podnoszenia pH, wapń tam zawarty ma neutralizowac dzialanie zakwaszające nawozu azotowego, bo jak wiadomo nawozy azotowe sa fizjologicznie kwaśne, po polączeniu z woda tworzy sie kwas azotowy. A co do tematu Timac'a stosowalem physiomax, inetrwencyjnie na plantacji o niskim pH gdzie byl juz posiany rzepak i widac bylo co sie z nim dzieje, physiomax w dawce 300kg na ha, nic nie pomogl, stosowalem tez plus 37(fosfor glownie) ale to w truskawkach, w lipcu na wytworzenie pędów bocznych, zadzialal idealnie, spelnil swoją funkcję, jednak nie mialem skali porownawczej gdzyz nie zrobilem na innym polu innym nawozem, wiec... chyba ze patrzec na plantacje sasiadow, w ten sposob to mogl bym przyzanc ze jest dzialanie o 30% lepsze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...