Skocz do zawartości

S-Piotr

Members
 • Liczba zawartości

  740
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  miasto Legnica
 1. Na ostatnim szkoleniu (u lokalnego dystrybutora ŚOR) wdałem się w dyskusję z rolnikiem który przez 5 lat stosował PRP SOL http://www.agro-silesia.pl/nawozy_granulowane_i_plynne.php I nazwał to jednym słowem (słowo zostało usunięte) i po za drenażem portfela nic mu na polu się nie polepszyło , i żałuje że tak dał się wkręcić w ten produkt .
 2. Czekam na interpretację filmu przez Szu.
 3. Siejesz gorczycę i rzodkiew jako poplon czy rzepak też uprawiasz w głównym plonie , bo te rośliny to licho służą rzepakowi.
 4. S-Piotr

  Żyto

  Dankowskie Rubin na IVb dało słabe 7 ton. Prowadzone jak słaba pszenica.
 5. S-Piotr

  Pszenica

  Pszenica przeciętny polon to +6ton parametry skupowe b.dobre ALE większość ziarna jest skupowana jako paszówka NIE MA WYRÓWNANIA od 69 do 75,jara nawet 55 (wygląda jak czerwony ryż )
 6. S-Piotr

  Rzepak

  Udaj się do najbliższej Izby Rolniczej i umów się na rozmowę z prawnikiem,ale też nalegaj aby IR pomogła Ci w tej sprawie.
 7. S-Piotr

  Pszenica

  Napisałem z nowych zbiorów, gdyż w kraju dużo wypadnięć się zapowiada,a to może powodować lokalne deficyty ziarna.U handlarza kasa robi kasę,nie ma sentymentów kupuje tam gdzie będzie miał zyski.
 8. S-Piotr

  Pszenica

  Rozmawiałem z moim lokalnym kupcem,a on powiedział że rolnicy rozgłaszając o masowych wymarznięciach strzelili sobie nie w kolano ale w łeb.. On słysząc o tym szybko zakontraktował zakupy ziarna z nowych zbiorów ,poza granicami w cenie +-600-650 zł/t (loco jego firma),mówi że w interesach nie ma litości gdy chodzi o milionowe zyski. U mnie na polu wszystko zielone, jak na tą chwile.
 9. S-Piotr

  Pszenica

  Ale jak to się ma do tak nagłego ochłodzenia (czytaj zamarznięcia) na dzień przed noworocznymi mrozami, u mnie było po +15, rośliny w pełni wzrostu, a tu mróz i wiatr, temperatura spadła do - 10,-13,-17 (-17 trzeciego stycznia), zero książkowego i naukowego hartowania, zagęszczania soków, białek i wszystkiego, co pozwoliło by na przyjęcie takiego mrozu. A tu "normalny cud" - na tą chwilę w okolicy nie zaobserwowałem żadnych niepokojących zmian koloru upraw, pola wyglądają jak by nic nie mroziło. Przyroda zaskakuje naukowców, pokazując im, że muszą się o niej jeszcze dużo uczyć. Czytałem, iż rolnicy z wschodniej Polski zaczynają wycofywać się z prognozowanych wymrożeń swoich upraw. U mnie temperatury typowo wiosenne, ostatniej nocy +12 stopni, w dzień +14. Ziemia rozmarznięta, chwilowe zastoiska wodne wsiąkły (możliwe rozważania wysiewu pierwszych dawek nawozu)
 10. S-Piotr

  Pszenica

  Po temperaturze +9 w nocy widzę że ziemia już rozmarzła kałuże zeszły z podwórka .
 11. S-Piotr

  Pszenica

  U mnie zapowiada się nie najgorzej ,ale po dzisiejszym deszczu i +11, cała prawda się okaże lada dzień.
 12. S-Piotr

  Pszenica

  U mnie tylko pola z północnym stokiem ,mają szczątkową pokrywę śniegu,na pozostałych wszystko stopniało.Co do mrozów i wymarznięcia to jeszcze nie panikuję..
 13. S-Piotr

  Pszenica

  Szu i Lans do nie ludzie to muszą być jakieś Boty w pewnym wieku Ale śmiechy śmiechami co tam w polu piszczy,jakie rokowania na przezimowanie waszych upraw.
 14. S-Piotr

  Pszenica

  Ostatnimi laty lokalne wymrożenia ozimin ,nie skutkowały nagłym wzrostem cen skupu , lub braku zboża na Polskim rynku. Ale jak mówił klasyk "co bedzie to bedzie".
×
×
 • Dodaj nową pozycję...