Skocz do zawartości
damian9871

oc za sprzęt rolniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Od pierwszego kwietnia wchodzi obowiązek jazdy w kasku ,jesli ciągnik nie jest wyposażony w kabinę,podobno ma to związek z badaniami statystycznymi przeprowadzonymi przez KRUS wspolnie z ADAC javascript:emoticon(':P')

Razz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie niezły pomysł ,dzisiejsze ciągniki sa szybsze od motorynek,a tam już dawno jest taki obowiązek,ba coraz głosniej mówi się o rowerzystach ,podobno posiadanie kasku i kaftanu bezpieczeństwa ,ma dać prawo powrotu najkrótszą droga z pobliskiej knajpy i delikwent z takim wyposażeniem nie będzie za to karany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi dla szopen72 smok i kur-rk temat rozwojowy widzę proponuje oprócz kasku jeszcze obowiązek używania jakiś masek bo te 30 i 60 żadnych norm nie spełniają i obowiązkowo stopery do uszu już widzę takiego gościa pomykającego 330 w masce kasku i ze stoperami i kombinezon wściekle rażący co sobie żałować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niw wolno podczas jazdy zakładać nic na uszy!! Słuchawki i stopery są na ulicy zakazane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzór kasku ma byc a,la R.Kubica w F1 ,no to chyba uszy zakryje.Są też plusy takiego rozwiązania ,gdyż z pewnościa firmy sprzedające środki do produkcji rolnej i maszyny rolnicze będą chciały się reklamować na tych kaskach.Pociesznie będzie wyglądal rolnik pedzący c-325 z napisem na swoim kasku Fend, ale środki finansowe uzyskane z tej reklamy, po niedługim czasie pozwolą na kupno takowego i to w tym wszystkim jest budujące.Gorąco zachęcam do ściągania kabin gdyż unia przewiduje powazne dofinansowanie do kupna kasków i zapewnia każdemu korzystną oferte reklamową.O tym wszystkim dokladniej pisze w piśmie które dostarczone jest z tegorocznymi wnioskami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro ściągam kabinę z JD a za rok mam nowego!!! Niech żyje Unia!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz zrzuciłem ,teraz sie zastanawiam na jakim kolorze kasku reklama będzie najbardziej widoczna,na pomoc unii przy kupnie kasku nie czekam ,bo trwa to dośc długo a możliwości reklamowe firm sa ograniczone ilościowo i nie chcę się spóżnic.Myślę że posłucham damiana i kupię w komplecie kombinezon ,pow reklamową dam na nim za darmo ,bo mój bizon jest starawy a class ma fajną oferte i moze po 2-3 latach trafi się lexion.Miałem walić do JD ale zostawiam go tobie bo głupio konkurować.Kto pierwszy ten lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Och wy niewdzięcznicy nie poczekacie do jutra? No to wracam do pracy, turem zepchnę kabinę żeby było szybciej i jadę do Jelonka ustawić się w kolejkę po reklamę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedziele organizuję wyjazd do Niemiec ,wszystkich chętnych ale max 4 osoby proszę o kontakt.Podobno mają 10 szt.kombajnów i 20 ciągników przeznaczonych na taki cel.Pomogą nam tam wypełnić wnioski do agendy unijnej,przedstawia wzor kasku ,z tego co slyszalem od znajomego co załatwił sobie w ten sposob kombajn Cease to trzeba ciągnik przemalować w barwy jakie ma reklamowana firma.Ale spoko bo farbę dają.Kombinezon wykorzystamy jako kartę przetargową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem do 60 kabine nową kupować,ale mi się trafiło.... zrzuce puszke i zarobie na tym Hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gargamel a nie wiesz czy mtz też będą? mam tymczasowe tablice od komara wykupie zieloną kartę i wrócę na kołach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie MTZ ,ale podobno mają być ciągniki gasienicowe DT-75.łukaszenko w związku z poprawą sytuacji na Bialorusi postanowil że będzie aktywnie brał udział w umaszynowieniu polskiego rolnictwa, jedyne co musisz zapewnic to to, że od wyjazdu z Minska musisz być w domu w ciagu 8 godz, ale nie wolno ci przekraczać 60km/h.Co do MTZ to te ciągniki skierował na rynek Zimbabwe w zamian za banany ,które w tym roku wyjątkowo slabo obrodziły na Bialorusi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby banany były ,tylko w związku z poprawą bytu w USA robotnicy amerykanscy przestali przyjeżdzać na białoruś w poszukiwaniu pracy, a społeczenstwo białoruskie w okresie ich zbioru przebywało na corocznych wczasach ,na hawajach , i nawet lokalńą biedotę ciężko było zorganizować, pomimo tego ze Korsyka dość blisko ,a wczasy tam może i liche, to jednak pozostało im dużo ze 180 dniowego urlopu oraz i banany po prostu sie zmarnowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo te banany nie mialy odpowiedniego skrzywienia i UE sie na to nie godzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marchewka to nie owoc bo my tak nazywamy naszego LTZa bo jast caly czerwony jak to ruski ciagnik.a MTZ to zemsta ruskich tak jak trabant byl zemsta honeckera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie schodzicie na boczne tory dyskusji.Czyżby nikt nie był zainteresowany nowym sprzętem za free.Właśnie załatwiłem wypożyczenie za przysłowiowa flaszkę bimbru ,przyczepy do ciągnika która sluzyła do przewozu ludzi na wykopki w byłym PGR,Maluję na seledynowo mojego C-325,i w niedziele jedziemy do Niemiec.Po drodze odwiedzimy w Hannowerze wystawe najnowoczesniejszych maszyn konnych.Szukam traktorzysty o rozmiarze głow 54 gdyz pozostał mi tylko kask o takiej wielkosci z napisem ORMO.Ja wolę jechac w przyczepie bo tam będzie weselej, a na moją głowe pasuje tylko pilotka która pozostała mi po pradziadku lotniku z ,luftwafe.Pamietajcie że ilość miejsc ograniczona a ja,szopen i damian już mamy zaklepane miejsce na tylnej kanapie.wpisowe wynosi 50 zł a wikt bierzemy ze soba.Organizację trunków pozostawiam szopenowi bo ma login podobny do wódki która jest bardzo smaczna.Ja ze swojej strony zobowiązuję się wziąść worek ziemniaków które odrzucilem przebierając sadzeniaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może maciek z klanu pokieruje? tylko nie dawać mu piwa bo jak nas policja zatrzyma to znowu będzie co się stało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lubie alkoholu, wrecz nie znosze, dojade wszedzie i nie musicie mnie tankować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wezme machinerie do produkcji i cos sie z ziemniakow upedzi do picia.a za przyczepe mozna jakis woz drabiniasty podpiac.i pojedziemy na dozynki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...