Skocz do zawartości
mistrz_Yoda

koncentrat dla bydła mięsnego

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sprzedałem w środę byczka miał 18miesięcy od urodzenia i warzył 620kg
U mnie wiązane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie 2 laka 865kg drugi młodszy o 2 miechy młodszy 775 kg nawet dobre przyrosty.
Jakiej rasy te byczki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sprzedałem Piem X HF 758kg 21 miesięcy i Sim x HF 746kg 22 miesiące

poszły na poubowowe rozliczenie 9,4zł/kg czyli wyszło za żywca 5,4zł/kg +vat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja sprzedałem Piem X HF 758kg 21 miesięcy i Sim x HF 746kg 22 miesiące

poszły na poubowowe rozliczenie 9,4zł/kg czyli wyszło za żywca 5,4zł/kg +vat

to w ilu procentach ci się wybiły i ile dostałeś za te dwie sztuki

u mnie cena zależna od towaru 4,5-5,2 zł/kg +vat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się sprawdzać w papierach ale około za Piem x HF zostało 408kg na haku i ok 4050zł z vat a Sim x HF na haku 390kg ok 3900zł z vat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos powiedziec ile dac sanbulla na byczka 150kg? I czy warto go podawac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze mi ktos powiedziec ile dac sanbulla na byczka 150kg? I czy warto go podawac?
na byczka 150kg dawaj ok 0,5kg na dzień na pewno warto ja teraz też mam takiego byczka ok 200kg wcale nie chciał mi jeść ,jadł bardzo mało i zaczołem mu dawać sanbula i teraz ma apetyt zjada wszystko co mu dam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze mi ktos powiedziec ile dac sanbulla na byczka 150kg? I czy warto go podawac?
na byczka 150kg dawaj ok 0,5kg na dzień na pewno warto ja teraz też mam takiego byczka ok 200kg wcale nie chciał mi jeść ,jadł bardzo mało i zaczołem mu dawać sanbula i teraz ma apetyt zjada wszystko co mu dam

Ile nalerzy mu do tego sanbulla dosypac sruty? A wiesz moze ile podac sruty granulowanej z WIPASZU na sztuke jak narazie daje jakies 4kg dziennie.Czy to dobra dawka czy tez powinienem to zmienic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze mi ktos powiedziec ile dac sanbulla na byczka 150kg? I czy warto go podawac?
na byczka 150kg dawaj ok 0,5kg na dzień na pewno warto ja teraz też mam takiego byczka ok 200kg wcale nie chciał mi jeść ,jadł bardzo mało i zaczołem mu dawać sanbula i teraz ma apetyt zjada wszystko co mu dam

Ile nalerzy mu do tego sanbulla dosypac sruty? A wiesz moze ile podac sruty granulowanej z WIPASZU na sztuke jak narazie daje jakies 4kg dziennie.Czy to dobra dawka czy tez powinienem to zmienic?

jeśli dajesz ospę dwa razy na dzień to ok 0,25kg sanbula i ok 0,5kg ospy to wymieszaj razem i gotowe .Ja nie stosuje wipaszu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze mi ktos powiedziec ile dac sanbulla na byczka 150kg? I czy warto go podawac?
na byczka 150kg dawaj ok 0,5kg na dzień na pewno warto ja teraz też mam takiego byczka ok 200kg wcale nie chciał mi jeść ,jadł bardzo mało i zaczołem mu dawać sanbula i teraz ma apetyt zjada wszystko co mu dam

Ile nalerzy mu do tego sanbulla dosypac sruty? A wiesz moze ile podac sruty granulowanej z WIPASZU na sztuke jak narazie daje jakies 4kg dziennie.Czy to dobra dawka czy tez powinienem to zmienic?

jeśli dajesz ospę dwa razy na dzień to ok 0,25kg sanbula i ok 0,5kg ospy to wymieszaj razem i gotowe .Ja nie stosuje wipaszu .

Mam tylko srute zytnia i pszenzytnia ile jej dodac? A co to jest ospa bo nie slyszalem o niej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ospa to śruta pszenżyto może być plus owies lub mieszanka nie podawaj bykom śruty żytniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ospa to śruta pszenżyto może być plus owies lub mieszanka nie podawaj bykom śruty żytniej

Aha to dzieki za pomoc a ta ospe to mozna gdzies kupic? Jak tak to jaka jest cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ospa to śruta pszenżyto może być plus owies lub mieszanka nie podawaj bykom śruty żytniej

Aha to dzieki za pomoc a ta ospe to mozna gdzies kupic? Jak tak to jaka jest cena?

to nie masz śrutownika sam sobie zrób przemiel pszenżyto i owies i masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta "ospa" to chyba jakaś regionalna nazwa, bo przecież to jest zwyczajna śruta zbożowa, a tak wogóle z tą ospą to dziwne historie kiedyś spotkałem się z tym że gość chciał kupić ospę a chodziło mu o otręby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiecie mi jeszcze od jakiego wieku mozna podawac sanbula???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiecie mi jeszcze od jakiego wieku mozna podawac sanbula???

 

hej a macie jakies miary zeby mozna bylo sie dowiedziec ile byczek wazy?? kolega mowi zeby mierzyc sznurkiem obwod za przednimi nogami i tak mierzylem i przez miesiac przybylo mu 30cm obwodu.Jak myslicie czyto malo czy duzo??Jest jeszcze maly tak na oko to troche ponad 200kg ma. Czekam na wasze wypowiedzi.Dzieki i pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli przez miesiąc przybyło mu 180kg? Musiałes sie pomylic.

kolego nie wiem ile mu przybylo ale najpierw go zmierzylem w obwodzie i mial 134cm a po miesiacu znowu go zmierzylem i mial 154cm wiec troche sie pomylilem bo to tak z pamieci pisalem ale teraz juz sprawidzilem i jest tak jak tu pisze:) a czemu piszesz ze 180kg mu przybylo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak wynika z miary zoometrycznej,30cm to 180kg,a 154cm to wychodzi ze byczek ma 324kg, a miał 204kg. Byłby to wynik rewelacyjny, ale i nieprawdopodobny, gdyz wychodzi ze w ciągu miesiąca przybyło go 120kg, a jest to niemozliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo tak wynika z miary zoometrycznej,30cm to 180kg,a 154cm to wychodzi ze byczek ma 324kg, a miał 204kg. Byłby to wynik rewelacyjny, ale i nieprawdopodobny, gdyz wychodzi ze w ciągu miesiąca przybyło go 120kg, a jest to niemozliwe

 

hmm no to ja juz nie wiem tyle mu przybylo i widac ze sie poprawil ale nie do przesady pewnie te miary to takie nie dokladne najlepiej zwarzyc:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...