Skocz do zawartości
Peron

Kamienie na polu, mam ich dość.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 7 ha pola w bardzo słabej klasie, czyli VI. Odkąd kupiłem 12 lat temu walcze z kamieniami. NIe są to otoczaki, tylko kamienie z ostrymi krawędziami, troche krzemieniaste, niekóre ważą nawet 70 Kg. Co roku zbierane i co roku na nowo są? Skąd się to k...stwo bierze? Macie jakieś pomysły na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam 7 ha pola w bardzo słabej klasie, czyli VI. Odkąd kupiłem 12 lat temu walcze z kamieniami. NIe są to otoczaki, tylko kamienie z ostrymi krawędziami, troche krzemieniaste, niekóre ważą nawet 70 Kg. Co roku zbierane i co roku na nowo są? Skąd się to k...stwo bierze? Macie jakieś pomysły na ten temat?

Tak, pług z zabezpieczeniem non-stop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich naprawde duzych nie ma aż tak bardzo dużo, ale jest dużo takich, po 1kg, 5 kg nawet do 20kg. Jakbym używał pługó z zabezpieczeniem, to chyba bym szybciej koniem to poorał. NIe dość, że piach, to jeszcze tyle tego kamienia. Jak jadę na to pole, to krew mi sie gotuje, i same niecenzuralne słowa lecą. Czytałem gdzies na forum, że ktos się chwalił, że bierze 5 ludzi i w 10h 80 ha pola przelecą i wyzbierają? Bardzo chętnie bym ich wynajął. U mnie 5 ludzi za cały dzień to jak 3HA zrobi to jest dobrze. Z tego pola to już tak lekko licząc ze 250 ton kamienia zebraliśmy. Nie powiem: w fyndamenty jest dobry, po twardy i się nie lasuje, tak samo na wylewki. No ale u mnie budowy się już pokończyły. Na tym polu nic się tak nie rodzi, jak ten kamień. K...wa, żeby chociaz chciał się troche palić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moich stronach było dużo kamieni ,ale dzisiaj przy modzie na skalniaki trzeba na nie polować.Upatrzony kamien trzeba natychmiast zabierać bo zniknie.Może sprobuj ogłosić ten towar na Allegro ,koszt niewielki a może przynieść niezły dochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ty wiesz jaki skarb masz?? poczekaj kilka lat, zrób odkrywke na jaka głebokosć jest piasek i za kilka lat wydobywaj na podkład na drogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na skalniaki to otoczaki biorą, a te moje sa nieforemne i mają ostre kanty, Jak kipruję wieczorem przyczepę to się jasno robi od iskier i siarką czuć. Hehe, pewnie powiecie, żebym zapałki robił? Niedaleko ode mnie leżało pełno takich dużych otoczaków - ludzie z pól wytaszczali i lezały na poboczu. Teraz ani jednego nie ujrzysz, przyjechały auta z HDSami i wszystko pozabierali. Tak, jak kolega mówił. Moda na skalniaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pozniej jak sie moda skonczy to bedzie pełno tego lezało w rowach spróbuj nie orac tam... jedyne wyjscie... my mamy taki jeden kawałek 3ha słabiutki fakt kamieni tam nie ma az tak duzo ale mimo to w zeszłym roku posialismy pszenzyto na talerzowke... w szoku byłem jakie ładne jest... ale łagodna zima była moze dlatego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje ci tylko robić z tego jakieś narzędzia np.groty do strzał,oszczepów, czy tez noże do obdzierania zwierzyny ze skóry.Teraz jest moda na retro ,więc może narzędzia z epoki kamienia łupanego będa hitem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam dość mocno zakamienioną część pola. Co roku zbieramy a i tak tego dziadostwa nie ubywa Mimo że ostatnio zbieram tylko takie większe, które mogłyby dostać sie do kombajnu albo do prasy [znajomy rozwalił tak zwijającą Sipmę!] to i tak co rok przywożę 2 - 3 tony z 4 hektarów.... A drobnych jest tyle, że mała głowa [do 5 cm średnicy]

 

A dwa lata temu gdy podczas jesiennej orki urwałem lemiesz, zawziąłem się i wykopałem "otoczaka" o wadze koło 500 kg. Walczyłem z nim prawie 3 godziny, siedział prawie 1,5 metra wgłąb, na dodatek w glinie... nie wiedziałem na co się porywam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pod ziemią takiego okaza że zrywa śruby na dwóch albo trzech korpusach w pługu a raz nawet zdjął mi całą słupicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Casper: 3 tony z 4 hektarów to jest jeszcze nic. Ja wczoraj i dziś z 3,5 ha przywiozłem 10ton. Jesienią też około 10 ton z 3ha zebralismy. Żeby to była 1 klasa ziemi to bym jakoś to przełknął, ale tam serio piach i do tego te kamienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takich naprawde duzych nie ma aż tak bardzo dużo, ale jest dużo takich, po 1kg, 5 kg nawet do 20kg. Jakbym używał pługó z zabezpieczeniem, to chyba bym szybciej koniem to poorał. NIe dość, że piach, to jeszcze tyle tego kamienia. Jak jadę na to pole, to krew mi sie gotuje, i same niecenzuralne słowa lecą. Czytałem gdzies na forum, że ktos się chwalił, że bierze 5 ludzi i w 10h 80 ha pola przelecą i wyzbierają? Bardzo chętnie bym ich wynajął. U mnie 5 ludzi za cały dzień to jak 3HA zrobi to jest dobrze. Z tego pola to już tak lekko licząc ze 250 ton kamienia zebraliśmy. Nie powiem: w fyndamenty jest dobry, po twardy i się nie lasuje, tak samo na wylewki. No ale u mnie budowy się już pokończyły. Na tym polu nic się tak nie rodzi, jak ten kamień. K...wa, żeby chociaz chciał się troche palić...

 

u mnie to by chyba za dzien ze dwiescie schodzili ttylko zebym je mial a ludzie zeby odciskow nie dostali... jedyne kamienie to cegly po fundametach albo kamienie wapienne ktore nie skroszono w kamieniolomach a przedostaly sie do wapna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Casper: 3 tony z 4 hektarów to jest jeszcze nic. Ja wczoraj i dziś z 3,5 ha przywiozłem 10ton. Jesienią też około 10 ton z 3ha zebralismy. Żeby to była 1 klasa ziemi to bym jakoś to przełknął, ale tam serio piach i do tego te kamienie...

 

No to szczerze współczuje... u mnie są przynajmniej na 3 klasie ale nie ma tego aż tyle. Choć gdybym pozbierał wszystko co leży pewnie też by z 10 ton wyszło. Najbardziej mnie wk....wia jak się klinują w wałkach agregatu, zaprze sie taki o ramę i czasem ciągnę kupę ziemi przez kilkanaście metrów zanim zauważę

 

A tego otoczaka zamierzam postawić na środku skalniaka bo ładny jest, prawdziwy granit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem niedaleko w lesie otoczaka z 2,5m srednicy ,pewnie waży grubo ponad 10 ton ,takiego to bym przytargał ,tylko jak.Wszyscy by mi zazdraszczali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie, a dawniej nie było traktorów i sprzętu a ludzie sobie radzili.... Ja przy budowie garażu musiałem rozebrać fundamenty po starej obórce jeszcze chyba po pradziadku no i tam były kamiory o masie 400-600 kg i w dodatku połupane! Nie wiem jakie musiały być te całe i jak je tam przytaszczyli....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie co roku urywa sie komplet lemieszy teraz juz uzywam pługa z zabezpieczeniami z wiekszych był jeden woleliśmy zakopać go głebiej niz wyciągać ale teraz stwierdzam ze trzeba było wziąć kilka ciągników i wytargać go zeby stał w ogrodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojca znajomy wypatrzył kilka kilometrów dalej jakiś kamień w poliu. Duży był dość, ale jedna strona była zupełnie płaska, jakby zeszlifowana. Namówił ojca, żeby ten kamień przyciągnąć naszym MTZ, bo on to ma 3512 i nie pociągnie. Ojciec się zgodził, chociaz sam nie wiedział czemu to zrobił:) Pojechali więc i przyciągnął go, normalnie po asfalcie, z tym, że była zima i śnieg był, więc ciągnik jakoś sobie radził. Najgorzej było przez przejazd kolejowy, bo bali się, zeby szyn nie pokrzywić, ale przejazd niedawno był remontowany, więc szyny inie wystają ponad płyty. I nawet dóżniczka bardzo nie protestowała. Jak juz przyciągnęłi to gość postawił ten kamień przed domem i słuzy jako stół w upalne letnie dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma piasek klasy VI z takimi kamieniami, to trzeba tam pole golfowe zrobić, parking, wesoły różowy domek postawić i dziewczynki trzymać a nie udawać, że się jest rolnikiem, solą tej ziemi, żywicielem Jedynego Narodu.

 

Kompletne nieporozumienie.

 

To tak jakby głuchego do konserwatorium posłać na nauki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając takie posty odnoszę wrażenie ,ze gdyby głupota umiała chodzić w takim przypadku biegała by co najmniej galopem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety procesy glebotwórcze w budowie skorupy ziemskiej zachodziły róznie w różnych miejscach i nie każdy ma możliwość gospodarowania np. na żuławach.Rolnicy na słabych glebach dostają dodatkową doplate ,choć niewielką to nie pozwalająca im sprzedac choć kawałka ziemi w okreslonym czasie.Druga sprawa to Panie Prowokator kto ma tą ziemie kupić wyciągając wnioski z twojego postu.Rózowy domek o którym piszesz też ma małe szanse gdyz przeważnie w takich rejonach społeczeństwo jest biedniejsze i cichodajki musiały by być darmodajkami i klapa finansowa takiego przedsięwzięcia murowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowokator, dziękuj Bogu, że mieszkasz tam, gdzie mieszkasz. Tylko nie szczyć się tym za bardzo, ale i nie szydź z innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peron, moja rada: pogódź się z tym problemem.

Ja też ich mam od za....bania i to na IV klasie, w piasku i glinie. Jak u Ciebie w okolicy jest dużo kamieni to może pomyślcie o maszynie do zbierania kamieni? O ile się nie mylę nówka około 60 tys. W sumie dużo ale na kilku by poszło, a na ludziach byś zaoszczędził. Na kaszubach jest firma która oferuje kruszywo budowlane, w zeszłym roku kupili 2 maszyny i nie dość że im płacisz za zbieranie to oni go od ciebie zabierają, łupią go i sprzedają na autostradę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...