Skocz do zawartości
danek72

Jak zarejestrowac przyczepe rolnicza wyrejesrrowana na stale

Rekomendowane odpowiedzi

najprostrze rozwiązanie. zarejestrować jako SAM. tzn w pierwszej kolejności wyszlifować i zaszpachlować pole numerowe. pomalować i doprowadzić do porządku. znaleźć sąsiada z którym podpiszesz umowę na sprzedaż osi.umowe zarejestrować w US i zapłącic podatek. resztę wolno zrobić ci samemu.

skonsultuj to z Wydziałem komunikacji tzn jak zarejestrować przyczepę SAM

jak będzie gotowa, zaprowadzisz do nabicia NR i do badania technicznego.

reszta w urzędzie.

 

robiłem tak z przyczepą samochodową i przeszło bez bólu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytalem na jednyn forum ze jest to dokladnie opisane w jednym z ostatnich numerow Top Agro, jesli ktos ten artykul czytal to prosze o szczeguly z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientuje się ktoś w kosztach naszego kochanego Państwa? Ile kolejno wszystkie te urzędowo przyjemności nas będą kosztowały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używanie gogli nie boli panowie.

http://www.google.pl/search?q=pierwsza+rejesteracja+przyczepy+sam&btnG=Szukaj&hl=pl&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Apl%3Aofficial&hs=mFO&sa=2

żeby dowiedzieć się czy są ograniczenia czy nie, najprościej udać się do stacji diagnostycznej i zapytać. nie w każdej odpowiedzą bo nie każda nabija pola numerowe.

zdaje się jednak że jeśli dobrze wypełnisz wniosek i wpiszesz że ma to być przyczepa rolnicza a nie ciężarowa, to problemów nie powinno być.

twoim problemem jest to byś miał dowody na posiadanie części. nikogo nie obchodzą borty światła itd. ważne są osie lub cała rama. to powiedzą ci w urzędzie co mieć musisz.

ramę lub osie na umowę załatwisz z sąsiadem lub najbliższym prywatnym złomem.

kwota na umowie lub fakturze nie powinna być wielka, bo umowę zarejestrujesz w US od czego zciągną ci 19 oczek podatku.

tak więc koszty nie są potężne.

myślę że proceder jest opłacalny, gdyż kilka takich przyczep robiliśmy u gospodarza na praktykach. mając tanie podzespoły konstrukcyjne ze złomu, masz naprawdę tanią przyczepę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem w latach 80 ojciec kupił osie od przyczepy d35 a rame od przyczepy d47 osie były przerobione na szersze i cała była zrobiona na d47 tylko ze w dowodzie było d35. Kilka lat temu zatrzymała ojca plicja i zabrała dowód za brak przegladu, OC było zawsze opłacane. I czy zrobic tak jak mowisz spisac z ojcem umowe na przyczepe d35 i niby ja przerobic samemu na d47.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile sie orietuje to podatek chyba jest 2% tak jak od zakupu uzywanego samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O ile sie orietuje to podatek chyba jest 2% tak jak od zakupu uzywanego samochodu.

 

bardzo możliwe. ja pojechałem po najmniejszym oporze. 19% płace od dochodu. stąd to skojarzenie. ale oczywiście. być może 2 jak od umowy na pojeździe.

 

co do tego jak zrobić w danym przypadku. ja nikomu nie podpowiadam. zrobiłem sam tak kiedyś i przeszło.

ja poszedłbym do diagnosty i pogadał.najlepiej tego, co będzie robił nabijanie numerów i ocenę techniczną. pogadał bym w wydziale komunikacji o tym co potrzeba.

tu nikt nie doradzi dobrze, tym bardziej że to lekko nie tak....

druga sprawa koszty. może nie samej operacji, ale przygotowania sprzętu. nie rzadko to kosztuje najwięcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedz .Ale moze ktos zna inny sposob , co nie ktorzy mowia ze trzeba pisac pismo do starosty by przywrucil prawo rejestracji , bo starosta ponoc ma takie prawo .Czy ktos wie cos na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...