Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Troche nie na temat, bo nie o maszynach, ale chcę zapytac ilu z Was otrzymalo juz dopłaty bezpośrednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja dostalem juz wniosek o przyznaniu pieniedzy 3 tygodnie temu i czekam na pieniadze a i onw jeszcze nie przyszlo a wokolo mnie to juz chyba wszyscy maja bo najpierw daja tym malym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brat ma problem bo na działki które dzierżawi złożył jeszcze ktoś inny wniosek, brat składał wniosek na podstawie ważnej notarialnej umowy dzierżawy a tamten w ciemno bez zgody właściciela gruntów, ciekawe co z tego wyjdzie. Teraz się dopero dopatrzyli, ciekawe kiedy te dopłaty wypłacą.

 

Agencja za podwójne wnioski wstrzymuje dopłaty chyba nawet na 3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo tydzien temu mnie wzywali. A po drugie miałem kontrole po zniwach, a co najlepsze to protokoły z tej kontoli jescze nie wróciły z odcziałow regionalnych do powiatowyc i nawet nie moga zatwierdzic wniosku, nie mówiac o naliczniu i wypłacie. czuje ze dostane dopiero pod koniec maja lub w czerwcu.

 

Mi sie klientka wjebała na działke na która mam umowe z włascicielka, ale uzytkuje jak ktos inny. Ja miałem tylko zgodnie z umowa z włascicielka brac dopłaty, bo ta osoba która faktycznie zbiera ten kawałek 0,5ha łaki to nic nie płaci, ani czynszu, ani podatku. I w tym roku złozyła wniosek na ta działke, a ja o tym nie wiedziałem. napisał oswiadczenie w agencji ze użytkuje( bo tak jest) a ja musialem wycofac ta działke i bede ukarany wysokoscia dopłaty na ta działke x 2 = 650zł pójdzie sie jeb. ale ja sobie to odbije na czynszu w przyszłym roku bo to wina włascicielki.

 

a najlepsze jest to ze wczoraj w agrobiznasie była taka sama sytuacja i ta kientak co miała umowe na dzierzawe choc nie uzytjkowała wzieła dopłaty, a ta co faktycznie uzytkowała nie miała umowy nie dostała w tamtym roku nawet swoich dopłat do 30ha !!!! Wiec ja chyba zle zrobiłem że sobie odpuscilem i wycofałem działke.

 

Jak ja sie zastanawaiłem co robic to w arimr mówili ze jak ja napisze oswiadczenie ze uzytkuje to może dosc do konfrontacji i trzeba bedzie stawiac swiatków ze ja to uzytkuje ( faktycznie ja nie uzytkuje, ale prawnie tak )

 

Więc dałem sobie spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U brata trochę sprawa jest skomplikowana bo ten co na dziko złożył pije wódkę z kierownikiem odziału i tu jest cały problem, brat chciał od razu w maju sprawdzić czy ktoś nie złożył wniosku na tą działkę to kierownik najpierw mówił że mu system coś nie działa ((słowo zostało usunięte) nie działa) a potem to nie ma prawa udzielać inforamcji na temat tych działek sq...l, i teraz dopiero wezwanie, i jeszcze proponował bratu żeby zrezygnował (ale wqrwił brata), zawiźliśmy oświdczenie właściciela że prawa ma tylko mój brat, pewnie sprawa pójdzie do wojewódzkiego oddziału a kasa to nie wiem kiedy będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zostaje przeniesiony z działu Maszyny, do działu Unia Europejska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój znajomy kupił dzierżawioną działkę. Wypowiedział umowę ale przez rok dzierżawca miał prawo do użytkowania. Na początku prawdopodobnie o tym nie wiedział i 2 lata temu kolega złożył wniosek i dostał kasę z dopłat. Ale ten dzieżawca dał mu pismo że dopiero za rok dostanie działkę we władanie bo może tak zrobić. No to goścui użytkował w zeszłym roku a wnioski obaj złożyli. Najlepsze że jest na to ONW. Więc znajomy złożył wniosek i ten użytkownik też. W między czasie pisali sobie pisma bo dzierżawca nie chciał płacić dzierżawy. Z tego co znajony mówił to powiedział dzierżawcy że jak nie zapłaci dzierżawy to on składa wniosek o dopłatę. I złozyli obaj. Wezwanie do biura powietowego i każdy swoje. To zrobili konfrontacje. Ale znajomy dzwoni do gościa i że on nie ustąpi i jak chce to on może się nawet procesować. On ma 15 ha i jak mu zablokują płatność to nie poczuje tak tego. A ten dzierżawca mo koło 30 ha i koniec z końcem ledwie wiaże w dodatku więcej ma kredytu niż włosów na głowie. Więc konfrontacji już nie było tylko dzierżawca sam zrezygnował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...