Skocz do zawartości
kasisko

Detoxykanty dla bydła

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy użytkownicy forum i hodowcy. Poszukuje sprawdzonych preparatów przeciw mykotoksynom w paszy dla bydła. Zbliżają sie ciężkie czasy i chce się na to przygotować. Dziekuje o opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wiedzieć mniej więcej co będzie Ci mogło zagrażać.

Jeżeli boisz się o mykotoksyny w ziarnie zbóż to najpopularniejsze mykotoksykanty oparte na glinokrzemianach powinny sobie poradzić.

Jak jesteś z okolic Tarnowa to podejrzewam masz w okolicy Ekoplon. Mają tam Sorbix, w dość dobrej cenie ( u mnie płaciłem latem 42,5 za 25 kg i dawałem do paszy treściwej 1%).

Możesz poszukać i u innych firm zachodnich, podejrzewam że będą droższe.

Jak Ci się wpakuje coś innego niż zwykła aflatoksyna to już na tym środku nie pociągniesz, musisz szukać innych. Kolega dla świń kupował coś z Altecha, tylko dawał 12 czy 13 zł za kilogram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andSorb - absorment mykotoksyn w dawce 0,5 - 1 kg na tone cena 5,5 zł netto/kg

andtotal absorbent mykotoksyn wszystkich oraz ochrona przed grzybami 2/3 kg na tone cena 6,98 netto kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drodzy użytkownicy forum i hodowcy. Poszukuje sprawdzonych preparatów przeciw mykotoksynom w paszy dla bydła. Zbliżają sie ciężkie czasy i chce się na to przygotować. Dziekuje o opinie

 

Najpierw trzeba zdiagnozować, z czym masz problem. To kiszonki są z grzybem (jakim? zearalenon czy coś innego) czy może zboża? Jakie masz problemy w stadzie? Poronienia i wypadające macice czy może sie nie zacielają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w tamtym roku z zacieleniem w mięsnych, a winna była słaba kiszonka z powodu pogody. Co wtedy zastosować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...