Skocz do zawartości
szymek37

KIEDY MOŻNA ZABRAĆ RENTĘ STRUKTURALNĄ ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie , gdy moja mama szła na rentę strukturalną dzierżawiłem na okres 10 lat ponad 3 h i moja mama przepisała na mnie swoje gospodarstwo o obszarze 3,5 h . Otrzymała rentę strukturalną. Osoba wydzierżawiająca mi w/w 3h chce zerwać umowę przed upływem terminu dzierżawy. Mama obawia się ,że w momencie gdy moje gospodarstwo zmniejszy się do wielkości 3,5 h czyli do tego co mi przepisała , zostanie jej zabrana renta strukturalna. Nadmieniam iż pobiera ją od 2005r. Obawia się też , że będzie musiała oddać dotychczas pobraną rentę .Czy musi się obawiać ? Gdzie i jakie są do tego przepisy ?

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz umowę na czas określony(10lal) i nie ma w niej żadnego zapisu o możliwości wcześniejszego wypowiedzenia to takiej umowy nie da się wypowiedzieć bez obopulnej zgody.Co do reszty to najlepiej w armir się dowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm teraz trzeba posiadać 10 ha aby uzyskać rentę, ale nie wiem czy takie nadane wcześniej prawo może zostać z tego powodu oDebra1ne, niestety całkiem jest to możliwe, z innych przyczyn zabierają:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...