Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak... Nie tylko przez dużych którzy maja setki tysięcy ale i przez właśnie takich którzy rzucają się bo widza ze jest przez chwile dobra cena i biorą kur tyle ile im tylko wejdzie do stodoły, komórki czy garażu.

Poprawka, jeżeli to jest z tz wolnego wybiegu to ma jakieś 2300-2500 tys szt

Ale od podobnych ilości kiedyś każdy z nas zaczynał. Ale wtedy to były inne czasy mogłyby one wrócić, takie zejście i takie ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się,ze duży i mały obniża cenę, moim zdaniem najbardziej psują średniaki do 60 tys szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

sprzedam jajka klasy "L" od kury MESSY.

Wielkopolska. tel 606-280-579

2 palety tygodniowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale handlarze myślą ze kury same się nam rodzą i odrazu niosą a inne koszty to 5gr do jajka albo ze są samowystarczalne i żyją powietrzem :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem kiedyś że cena 0,33 za L , była by dobra dla wszystkich , to pluliście jadem że niska bo dokładać trzeba. Stąd moje stwierdzenie że zawsze biadolicie nie patrząc na cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak pisałem kiedyś że cena 0,33 za L , była by dobra dla wszystkich , to pluliście jadem że niska bo dokładać trzeba. Stąd moje stwierdzenie że zawsze biadolicie nie patrząc na cene

Jeśli przez dwa lata dokładasz do każdego jajka 5 gr., a później przez pół roku zarabiasz na każdym 7 groszy, to ile w sumie zarobiłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proste że nic Panie , ale ja o tych 0,33 pisałem jak L kosztowała 0,40 i 0,30. pozdrawiam. Ciężko jest w tym naszym kraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proste że nic Panie , ale ja o tych 0,33 pisałem jak L kosztowała 0,40 i 0,30. pozdrawiam. Ciężko jest w tym naszym kraju

No właśnie. Gdyby teraz jajko skoczyło na 40 gr. (co się nie zdarzy), to też bym mówił, że to nie jest wysoka cena. Nie zrozum mnie źle- dokładniej mówiąc, to nie jest wysoka cena zważywszy na to, że musimy zrównoważyć straty, jakie ponieśliśmy wcześniej (tzn. oddać długi w paszarniach, oddać kredyty, oddać pieniądze znajomym od których pożyczaliśmy), no i zarobić na nowe stada.

Generalnie cena 40 gr. to jest oczywiście bardzo, bardzo wysoka cena za jajko, ale pod warunkiem, że wcześniej nie było dokładki, i że taka cena będzie obowiązywała powiedzmy przez najbliższe 2 lata. Ale jeśli dokładamy (średnio) przez ostatnie kilka lat do produkcji, wyzbywamy się majątków, zaciągamy kredyty i popadamy w długi (tak wygląda sytuacja większości hodowców), to 40 gr. wydaje się naprawdę niezbyt wygórowaną ceną. Nie dziw się więc, że trochę biadolimy na nasz los. A los ten może poprawić tylko szybka i długotrwała podwyżka cen jaja. W przeciwnym przypadku wkrótce po jajko będzie trzeba jeździć na Ukrainę. Chociaż, jak wiemy (był link tu na forum), na wschodzie też się fermy likwidują z powodu nieopłacalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Produkujemy zgodnie z prawem i nie sypiemy padliny do paszy. A tych, co ją sypią ja zacząłem kablować do odpowiednich instytucji (z niezłym skutkiem )

 

Już widzę, jak ty przy obecnych cenach stawiasz nowe kurniki, uzbrajasz w klatki i kupujesz nowe stada bez pożyczek i kredytów.

 

Czasami czytając Twoje wpisy (mam na myśli również te sprzed 2 lat) mam wrażenie, że kiedyś Jajczarek to był jakiś młodociany smarkacz, syn sporego hodowcy.

Teraz mam wrażenie, że Jajczarek to jakiś wyrachowany (i już nie smarkacz) handlarz, który podczepił się pod nick poprzedniego Jajczarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedni zamykaja bo bankrutują, inni otwieraja bo mają biznesplan , może coś piorą kto to wie każdy ma pomysł na życie jest pewne jedno że producentów jaj , jak i piekarni nie zabraknie. na jedną zamykającą sie dwie nowe powstaje. Każdy szuka kasy , a czy znajduje ? odpowiedzi niech sam sobie każdy udzieli pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już widzę, jak ty przy obecnych cenach stawiasz nowe kurniki, uzbrajasz w klatki i kupujesz nowe stada bez pożyczek i kredytów.

 

trzeba iść do przodu a nie zostawać ze starą przerobioną klatką,

- kredyty są dla mądrych ludzi, a nie pokazowki ( samochody chałupy ) pózniej płacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba iść spać, rano trzeba wstać i TIRA jaj załadować,

Pozdrawiam

.... niech zgadnę. Handlarzom, na których niedawno tak psioczyłeś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jedni zamykaja bo bankrutują, inni otwieraja bo mają biznesplan , może coś piorą kto to wie każdy ma pomysł na życie jest pewne jedno że producentów jaj , jak i piekarni nie zabraknie. na jedną zamykającą sie dwie nowe powstaje. Każdy szuka kasy , a czy znajduje ? odpowiedzi niech sam sobie każdy udzieli pozdrawiam

Merytoryczny wpis. Zgadzam się z nim w 100%. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba iść spać, rano trzeba wstać i TIRA jaj załadować,

Pozdrawiam

.... niech zgadnę. Handlarzom, na których niedawno tak psioczyłeś ??

 

Jakim handlarzom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jajczarek napisał wyrażnie , że idzie spać bo tira rano ładuje ciekawe czy paleciak dostanie , czy ręcznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry Jajczarek ale z tego co piszesz ,to wygląda mi to tak, że Ty inwestujesz mądrze kredyty, z dobrych lat kasa na lokacie (a ile tych lat było?) a mieszkasz w lepiance i jeżdzisz 15-to letnim wozem ?? To ja się pytam , po co Tobie to ? Bo mnie takie coś nie interesuje.... Ale oczywiście mamy prawo się pięknie róznic... Ps. ja nie idę jeszcze spac bo przed 8 żadnych załadunków u mnie nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze się wtrąc, ale wracając do tematu forum jaki u was ceny sprzedaży lub skupu jaj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...