Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja się podłącze pod podziękowania. Może właśnie takie informacje są podstawą do negocjacji z wytwórniami.

A cenę paszy podnieśli mi dziś o 20 zł/t. Nie będę mówił jaka wytwórnia (żeby nie robić negatywnej reklamy) ale powiem, że jest duża, jeździ zielonymi paszowozami i często się tu reklamuje. Widocznie zaczyna odbijać sobie na drobiarzach to, co za chwile straci na hodowcach trzody wieprzowej.

Przy takiej relacji ceny jajka do paszy jak obecnie, inwestycje w klatki zwrócą się.... NIGDY !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic już lepiej nie mówcie. Klatki i remont kurnika na kredyt, do końca roku spłaciłem polowe, wziąłem młode stado w listopadzie a na dzień dzisejszczy pomwszystkich opłatach i płatności za pasze stan konta 0zl a kolejna rata kredytu na przełomie marca i kwietnia... Chyba będę musiał wziąć inny kredyt jeszcze lub pisać o przedłużenie terminu spłaty raty. Masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam hodowców, którzy już dawno pozmieniali sobie i żonom samochody na nowe, (z kredytu na produkcje ), a ja wciąż jeżdzę starym

- MASAKRA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znam hodowców, którzy już dawno pozmieniali sobie i żonom samochody na nowe, (z kredytu na produkcje ), a ja wciąż jeżdzę starym

- MASAKRA

Zmiana samochodu na nowy to jest ostatnia rzecz o jakiej myślę. Od kilku lat, kupno nowego auta to dla mnie jakaś czysta abstrakcja. Najpierw trzeba pomyśleć, jak wyjść z długów (i jak nie narobić nowych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znam hodowców, którzy już dawno pozmieniali sobie i żonom samochody na nowe, (z kredytu na produkcje ), a ja wciąż jeżdzę starym

- MASAKRA

 

 

znam też takich , którzy pozmieniali sobie i samochody i żony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odbieram z fermy gdzie właściciel miał nówkę S i był kawalerem a teraz ma dwie żony i starego pasata ..... morał jest taki że bez względu na cene jaj i tak najdroższe są do utrzymania żony...... a nie kury czy kredyty ....i zapomniałem dodać

L-0,22 z dostawą.

m-0,21 z innej fermy .....

tendencja dalej będzie spadkowa...

od jutra w REAL 10 szt. m-2.99 przez tydzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. twoi koledzy po fachu już tak robią ...podjazdy cenowe Panowie do niczego nie prowadzą jedynie do zbicia cen.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święta idę, podnosić ceny a nie opuszczać, co za podjazdy kto na tym korzysta, chyba nie sprzedający, tylko kupujący

- taniej to nie znaczy ze więcej sprzedaż, możesz tylko więcej dołożyć do interesu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto taki? Hahaha oni nigdy nie dokładają, dają ewentualnie na dłuższy termin ale to wtedy tez jest wszystko droższe a jak nie oddasz to Cię zlicytuja, proste. Wiec nie dokładają. Od 2010r od wymiany był tylko raz dobry okres na jaja i trwał on 3miesiace a co z reszta tego czasu? Mamy już przecież 2014r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jak tak żle to jaja w ręce i na sejm świniarze mogą jak im staniało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilku? Chyba kilkunastu... Bo nasz rząd to sprzedajne dziwki i chcą rozjechać nasza gospodarkę. Pozatym my sami tez mamy pana Przemysława B na pozycji senatora z ramienia PiS i chuda robi. (słowo zostało usunięte) jedna. Tylko pieniądze bierze. Jak tu ma być lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie to jak tak żle to jaja w ręce i na sejm świniarze mogą jak im staniało

Nie macie jakiegoś stowarzyszenia albo jakiegoś związku ? Coś słabo się staracie, bo w mediach cisza o trudnej sytuacji drobiarzy. A przecież wystarczy podrzucić temat jakiejś ogólnokrajowej gazecie- sami go rozdmuchają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jajczarek

PostWysłany: Sro Mar 19 16:11 GMT 2014 Temat postu:

Zaczyna się ruch na fermach, trzeba podnosić Cool

 

tak,tak....

zaczyna się ruch rolników z rozrzutnikami przy fermach bo pomiot kurzy chcą wozić na pola.... a płacą 30 zł za tone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak,tak....

zaczyna się ruch rolników z rozrzutnikami przy fermach bo pomiot kurzy chcą wozić na pola.... a płacą 30 zł za tone

 

Jak ktoś karmi kury słabą paszą to się nie dziwię ze ma więcej obornika niż jaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile obornika powinno być po 7dniach z kurnika? Wielkości np 20 czy 100tys szt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...