Skocz do zawartości
MarcinC-360

Przechowywanie zboża-magazyny płaskie.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem podobnego tematu więc go zakładam. Tyczy się właśnie produkcji roślinnej więc i myślę, że dział odpowiedni bo znów w nieruchomościach niezbyt pasuje Mianowicie,wiekszość rolniików przechowuje zboże w magazynach płaskich tak jak i ja. Mam taki o to problem-wilgoć ze ścian, jak wiadomo beton/pustaki chłonny jest i zawsze troche wody w sobie zgromadzi w okresie dużej wilgotności powietrza a potem gdy jest suche zboże od ścian mam warstwę zatęchniętego zboża, od podłogi to wiadomo folie się kładzie więc nie mam z tym problem tylko ze ścianami i tak się zastanawiam czy dobrze by się sprawdziło posmarować sciany np Dysperbitem czy innym Izolbetem do fundamentów żeby zboże było odizolowane od ściany czyli od wilgoci? Co o tym myślicie? Jak bedzie gorąco czy zboże nie będzie się przyklejało do tego? Koszt byłby raczej nie aż tak duzy bo wiadro 20kg kosztuje 50 kilka zł a malowałbym do wysokości powiedzmy 2-2,5m. Proszę o sugestie i opine. Mam nadzieję że temat sie przyda też innym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pomysł dobry i sprawdzony tylko proponuje położyc 2 warstwy tego specyfiku i po wyschnięciu zabiałkowac wapnem żeby sie ziarno nie przyklejało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej i taniej zastosować folie budowlaną ?

Koszt 200 m2 zamyka się w kwocie ok. 150 zł + parę drewnianych listew i gwozdzi, które są pomocne przy mocowaniu jej do ściany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robię jak kolega lanz buldog, najprostszy sposób, folię daje zakładem na ścianę i posadzki, składanie zawsze robię z 2-3m od ściany i zboże dobrze się przechowuje, dodatkowo zakładam węże melioracyjne te plastikowe(żółte) żeby parę razy przedmuchać powietrzem pryzmę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie czy ktoś ma silosy na zboże z ,MICHAŁA' z czujnikiem wilgotności? potrzebował bym porady albo zdjęcia jak to zamontować bo napotkałem na drobne problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...