Skocz do zawartości

lanz buldog

Members
 • Liczba zawartości

  635
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  z buszu
 • OCCUPATION
  rolnik
 1. lanz buldog

  Pszenica

  Wszystkich zalogowanych co najmniej od 3 dni serdecznie żegnam i dziękuję za 8 lat wymiany poglądów, a tobie zimny zdzichu ,ciepłe prącie bezpośrednio w kakao. Bywajcie.
 2. lanz buldog

  Pszenica

  A tobie zimny zdzichu i innym oburzonym co przyszło do głowy , cwaniaczki za dychę ?
 3. lanz buldog

  Pszenica

  Widzę, że doskonale znasz tajniki tamtejszego folkloru .
 4. U nas na duże mówi się bele , a na małe beliki . Ci co jeszcze je presuja malą kostkę , zwana belikami ,wykorzystują szynę , która sama podaje je na przyczepę i wystarczy jeden człowiek który je układa.
 5. W/g mnie to nie wiem gdzie Ty mieszkasz , ale 1 zł za pęczek to stanowczo za dużo. Wyobraż sobie że ja sprzedaję w dobrych latach pęczek rzodkiewki po 60 gr , a cebulki po 1 zł. Wobec czego za pęczkowanie więcej jak 10-20 gr od sztuki za chuchu nie dam , chyba ze gumkę do związania pęczków dostarczysz sam , oraz sam wyrwiesz warzywa. W takim wypadku mogę negocjować do 15 gr w przypadku rzodkiewki , lub 20-25 gr za cebulkę. Przy moim kwaterunku i wyżywieniu , stawkę obniżam o 30 zł za dniówkę. Co do kwaterunku hotel *** to nie jest , ale wszelkie niedostatki , wynagradzają młode Ukrainki , które rownież zatrudniam ,a są wspóllokatorkami.
 6. Ja uprawiam rzodkiewkę i młodą cebulkę , który sprzedaję na pęczki . Chętnie podzielę się zyskiem pod warunkiem, że mi to wszystko zapęczkujesz , tak by w jednym pęczku było dokładnie 15 rzodkiewek lub 18 cebulki.
 7. lanz buldog

  Pszenica

  O to mnie zaskoczyłeś. Myślałem, że tylko w Polsce , po wypiciu trunku nawóz krzemionkowy ląduje z okien samochodów przy drodze. Czasem rozsypie się również większa ilość po szczerym spotkaniu kamratów i panuje dziwna zależność ze im słabszy trunek , tym więcej granul. A tu masz we Francji podobnie, pewno moda przszła wraz z muslinami.
 8. lanz buldog

  Pszenica

  Z końcem grudnia straciłem złudzenia i pozbyłem się całej pszenicy . Decyzji mojej z pewnością przysłużyła się obecność wołowiny w magazynie z dwuletnim owsem do palenia i śrutą dla mojego stadka świn. Teoretycznie nie straciłem , gdyz sprzedałem o 30 zł/t , drożej jak to czego pozbyłem się w żniwa , ale zysk rzędu 1500 żł to żadna rekompensata. Tym bardziej że z pewnością były jakieś ubytki. Mam jeszcze jęczmien oz i pewno tez go wywiozę. Dużo bardziej martwi mnie dalszy los cen na produkty rolne i obawiam się, że w żniwa może być rzeznia . Dlatego obecny sezon zbożowy myślę potraktować ekstensywnie , jedynie rzepakowi popuścić nieco cugli.
 9. lanz buldog

  Pszenica

  To, że sikasz na czyjś grób ,świadczy żeś prostak . Pomiędzy kizerytem a kainitem jest taka różnica jak pomiędzy szczaniem w piwnicy, a piciem w Szczawnicy. Kizeryt jest niczym innym jak uwodnionym siarczanem magnezu MgSO4 x H2O natomiast kainit KMg[Cl/SO4] x 3H2O siarczanem magnezu i potasu . Wobec czego , prożno szukać w kizerycie tego czego tam nie ma.
 10. lanz buldog

  Pszenica

  Czy wiosną , czy też latem, bądz zimą , każdy organizm uzupełnia utraconą wodę. I zgadza się ,ze zimą wypijam np .tylko 4 piwa , natomiast latem czasem 10 mało. Gacie wiszące na płocie wysychają rownież w najbardziej srogie zimy , podobnie rośliny odcięte od korzeni , czy tez zmoczona droga bądz umytu samochód. Skoro więc twoim zdaniem zimująca w gruncie pszenica nie transpiruje , to w jaki sposób uzupełnia braki wody , powstałe tytułem parowania , skoro cały czas zachowuje określony poziom turgoru.
 11. lanz buldog

  Pszenica

  Pewno dziadzia o kainicie mówił , ale co tam , drobiazg. Co do krzemu , to mam kilka pól położonych przy drodze i nie zauważyłem by plony były tam wyrażnie wyższe niż w środku pola. U sąsiada za stodołą , nawozu krzemowego sterta na 2 metry i a pokrzywa sporo mniejsza niż za kiblem . A przecież bogactwo granulek nawozu krzemowego pod postacią butelek po winie , piwie , wódce lub szybko przyswajalnych form krzemu uwięzionych w słoikach po śledziach oraz musztardzie ,powinno wywołać jeśli nie eksplozję rozwoju, to co najmniej wyleganie.
 12. lanz buldog

  Pszenica

  Zawartość krzemu w glebie dochodzi do kilkudziesięciu procent i stanowi wielkość od kilkuset ton , do kilku tysięcy ton na ha profilu glebowego . Jaką dawkę stosujecie owego krzemu w przeliczeniu na ha ?
 13. lanz buldog

  Pszenica

  Ma ktoś może Enigmę , lub poda link do translatora ? Bez niej nie ogarniam co niektórych postów , a wypadało by odpisać , mimo iż pozostało nas tu mniej jak dziesięciu aktywnych użytkowników.
 14. lanz buldog

  Pszenica

  Ciekawe czy tak modne ostatnimi czasy, ograniczanie ilości wysiewanych ziaren do 120-130 kg/ha w przypadku pszenicy i jeszcze mniej przy innych gatunkach zboża będzie strzałem w dziesiątkę , czy też kolano lub stopę .
 15. lanz buldog

  Pszenica

  Tylko że kuriozalne są pretensje kierowane do nabwcy , zamiast sprzedawcy. Kupił , znaczy jest jego i robi co chce. A że dba o interes , rolników niemieckich , brtjskich bądz francuskich , to chyba normalne . Czemuż to ma pilnować polskich interesów , skoro sprzedajna grupa złodziejiskiego buractwa ,złupila kraj , wyprzedając za bezcen majątek wraz z podmiotami z nim zwiazanymi, mając gleboko w odbycie pracowników i rolników , zgodnie z teorią "po nas choćby potop.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...