Skocz do zawartości
Gość Piotrek

Zetor Proxima

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym brał 7441, ja też wybierałem miedzy rolerem 70 = lampo 70 a 7341, i wolałem drozszego o pare tysiecy zetora. Boje sie o te 3 cylinderki w rolerze. ma niby 70Km ale słaby moment obrotowy.

 

na tym forum było duzo piszane o obydwu ciagnikach. Poszukaj jest sporo wypowiedzi uzykownikow. Był chyba nawet osobny temat jak, ale moge sie mylić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerz mówiąć nigdy nie usłyszysz obiektywnej opinij na temat "co jest lepsze". Każdy chwali swoje. A pozatym aby wynieść jakieś wnioski na temat tych ciągników musiałbyś mieć oba w gospodarstwie i po jakimś czasie mógłbyś wynieść jakieś obiektywne wnioski. A TAK POZATYM DECYZJA NALEŻY DO CIEBIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym brał 7441, ja też wybierałem miedzy rolerem 70 = lampo 70 a 7341, i wolałem drozszego o pare tysiecy zetora. Boje sie o te 3 cylinderki w rolerze. ma niby 70Km ale słaby moment obrotowy.

 

na tym forum było duzo piszane o obydwu ciagnikach. Poszukaj jest sporo wypowiedzi uzykownikow. Był chyba nawet osobny temat jak, ale moge sie mylić???

własne to jest dobre zetorach ze maja duzo wieksze momety od innych i ciut wieksze spalanie jednostkowe ale wiadomo wciskasz gaz do dechy to we wszystkim nalatuje nawet w samochodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczerz mówiąć nigdy nie usłyszysz obiektywnej opinij na temat "co jest lepsze". Każdy chwali swoje. A pozatym aby wynieść jakieś wnioski na temat tych ciągników musiałbyś mieć oba w gospodarstwie i po jakimś czasie mógłbyś wynieść jakieś obiektywne wnioski. A TAK POZATYM DECYZJA NALEŻY DO CIEBIE.
da sie czasami usłyszec obiektywna opinie od poziadaczy New hollanda słyszałem taka od 2 posiadaczy tl 100 ze juz maja dosyc tych wyjazdów w pole i wracaniu na holu do domu i zadaja sobie takie pytanie dlaczego zetora nie kupili ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99 ludzi nie powie prawdy o ciągniku większość chwali swoje traktory zwłaszcza to sie tyczy posiadaczy zachodnich ciągników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
co byście wzieli zetora proxima 7441 czy same roller 70 naoiszcie
jatam bym wolal proxime. przynajmniej utrzymanie tego ciagnika bedzie tansze. np do same linka od gazu kosztuje ok 230zł. wiem bo myj brat ma same silvera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co byście wzieli zetora proxima 7441 czy same roller 70 naoiszcie
jatam bym wolal proxime. przynajmniej utrzymanie tego ciagnika bedzie tansze. np do same linka od gazu kosztuje ok 230zł. wiem bo myj brat ma same silvera

 

I jak mu chodzi ten SILVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

I jak mu chodzi ten SILVER jua mam zetora forterre 104 konie. btrat mowi ze zaluje ze tez forterry nie kupil. jago silver ma 100 koni w 6 cylindrach. kupilem plugi voogel nooty 4 obrotowe i w zertorze idzie a on muwi ze ich nie kupi. wogóle jakies te silniki w same i lambourghini sa hu...owe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wezcie wrzucajcie swoje wypowiedzi do worda i sprawdzajcie bo jak widze wyraz mówi przez "u" to sie flaki przewracają....

 

nie to zebym był maniakiem ortografi czy cos w tym stylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jak mu chodzi ten SILVER
jua mam zetora forterre 104 konie. btrat mowi ze zaluje ze tez forterry nie kupil. jago silver ma 100 koni w 6 cylindrach. kupilem plugi voogel nooty 4 obrotowe i w zertorze idzie a on muwi ze ich nie kupi. wogóle jakies te silniki w same i lambourghini sa hu...owe

 

U mnie we wsi ma same SILVER 130 i sobie chwali , w 3m kosie ma lekko tylko pomrukuje a robi głęboko i w obrotówce też

 

Ile były droższe te V&N od unii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

hej piotr.

zaplacilem za voogel nooty ok27000 bo juz nie pamietam ale od unii grudziadz sa lepsze wykonaniem. maja regulowana szerokosc orki np do 100konnego ciagnika trzeba ibisy120b ktorym szerokosci nie wyregulujesz i wogule ze by dorownac voogelo trzeba tyle samo zaplacic. bo np v&n ma odkladnice w standardzie tak jak xxl w unii

ico tez wazne waza 100 kg mniej, co na dlugosci pluga chyba ro bi roznce

co nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

piotrze ja pozyczalem do forterry 104 km scierniskowy agregat 3m i szlo. przed swietami kupilem kosa 7 lapowego i okaze sie po zniwach. ale mysle ze da rade bo unia zawyza wymagania co do mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
co byście wzieli zetora proxima 7441 czy same roller 70 naoiszcie
jatam bym wolal proxime. przynajmniej utrzymanie tego ciagnika bedzie tansze. np do same linka od gazu kosztuje ok 230zł. wiem bo myj brat ma same silvera

Pierwszy przeglad w Rollerze kosztuje około 170 zł filtr plus olej i robi sie go po 50 motogodzinach następny po 200

Linka do silvera moze kosztować 230zł bo to inna klasa ciagnika....

Ile kosztuje w Proximie 7441 lub 8441?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zetorze 7341 pierwszy przeglad 100mth około 500zł z olejami, filtrami, dojazdem i robocizna kolejne co 250mth i kosztuja podobnie od 400-550zł najdrozszy jest po 1150mth bo wymienia sie olej w skrzyni 70l po 13zł za litr

 

/edit

linki w proximie do gazu nie ma, jest układ dzwigni. linka jest tylko do recznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

do recznego kosztuje 30 zł linka kupowałem do 5340 teraz mam Proxime i wydaje sie podobana linak wiedz 230 to przesada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

OK miałem na myśli przeglady

a tak uzupełniając po 200 mth tyle samo olej plus filtr, następne wymiany we własnym zakresie. Po 1000 mth wymiana oleju w skrzyni, przednim moscie i hydraulice około 50 l oleju plus filtr za 60zł, po 1000 mtg filtr powietrza za około 220zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

osobiscie nie mam przekonania do tego ciągnika przyrost momentu 21% Hmmm silniki wolno ssące maja lepsze wyniki . po za tym za lekki moze te opony i nadrabiają ale jest za lekki , plusem jest to ze zwrotny przez małe koła z przodu miałem okazje jezdzic nim i przyjemnie sie prowadzi. po za tym chłodzony powietzem- bloki zeliwne+ ciecz chłodząca dobrze tłumi dragania i ciszej pracują silniki chłodzone cieczą, ./ A i jeszcze ciekawostka na niskich obrotach jak sie włonczy ogrzewanie to obroty silnika spadają o jakies 100- 150 obr przez obciązenie alternatora tak jak w samochodzie njak sie powłancza swiatła silnik delikatnie dławi. czyli silniczek taki to do samochodu a nie do charówy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
osobiscie nie mam przekonania do tego ciągnika przyrost momentu 21% Hmmm silniki wolno ssące maja lepsze wyniki . po za tym za lekki moze te opony i nadrabiają ale jest za lekki , plusem jest to ze zwrotny przez małe koła z przodu miałem okazje jezdzic nim i przyjemnie sie prowadzi. po za tym chłodzony powietzem- bloki zeliwne+ ciecz chłodząca dobrze tłumi dragania i ciszej pracują silniki chłodzone cieczą, ./ A i jeszcze ciekawostka na niskich obrotach jak sie włonczy ogrzewanie to obroty silnika spadają o jakies 100- 150 obr przez obciązenie alternatora tak jak w samochodzie njak sie powłancza swiatła silnik delikatnie dławi. czyli silniczek taki to do samochodu a nie do charówy

Ale podsumowałeś Proximy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
osobiscie nie mam przekonania do tego ciągnika przyrost momentu 21% Hmmm silniki wolno ssące maja lepsze wyniki . po za tym za lekki moze te opony i nadrabiają ale jest za lekki , plusem jest to ze zwrotny przez małe koła z przodu miałem okazje jezdzic nim i przyjemnie sie prowadzi. po za tym chłodzony powietzem- bloki zeliwne+ ciecz chłodząca dobrze tłumi dragania i ciszej pracują silniki chłodzone cieczą, ./ A i jeszcze ciekawostka na niskich obrotach jak sie włonczy ogrzewanie to obroty silnika spadają o jakies 100- 150 obr przez obciązenie alternatora tak jak w samochodzie njak sie powłancza swiatła silnik delikatnie dławi. czyli silniczek taki to do samochodu a nie do charówy

 

pisałes o rolerze 70?????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

tak o Roller 70 zapomniałem napisac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piotrze ja pozyczalem do forterry 104 km scierniskowy agregat 3m i szlo. przed swietami kupilem kosa 7 lapowego i okaze sie po zniwach. ale mysle ze da rade bo unia zawyza wymagania co do mocy

 

JA mam 110 km i to troche za mało do 7 łapowego kosa z 6 lepiej sie robi bo szybciej ale kupie na 7 bo mam zamiar większy ciągnik kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

macie moze najnowszy cennik zetorów.

chodzi mi o proxime 82 km i o 5321. i nie wiecie ile moga kosztowac do proximy revers a do 5321 biegi pełzajace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
osobiscie nie mam przekonania do tego ciągnika przyrost momentu 21% Hmmm silniki wolno ssące maja lepsze wyniki . po za tym za lekki moze te opony i nadrabiają ale jest za lekki , plusem jest to ze zwrotny przez małe koła z przodu miałem okazje jezdzic nim i przyjemnie sie prowadzi. po za tym chłodzony powietzem- bloki zeliwne+ ciecz chłodząca dobrze tłumi dragania i ciszej pracują silniki chłodzone cieczą, ./ A i jeszcze ciekawostka na niskich obrotach jak sie włonczy ogrzewanie to obroty silnika spadają o jakies 100- 150 obr przez obciązenie alternatora tak jak w samochodzie njak sie powłancza swiatła silnik delikatnie dławi. czyli silniczek taki to do samochodu a nie do charówy

O kurcze! Myślałem, że chodzi o inny ciągnik...

Ale teraz sobie przypominam taka ciekawostkę, że kiedyś jak podłączyłem hamulce od przyczepy to spadło ciśnienie w oponach a jak dolałem płynu do spryskiwaczy to zgasła kontrolka od paliwa, kiedy ma włączoną tylną wycieraczkę to cichutko mruczy jakby sprawiało mu to przyjemność...

Tak więc sami widzice to ciekawy ciagniki i wielu wprowadza w kompleksy

Pozrawiam Zetorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

PROXIMA 8441 (82KM)- 114.990 BRUTTO

Na cenniku jest 5320 (62.5 KM) i kosztuje on 75.990 zł, a z silnikiem Euro I- 76.990 zł brutto. Mam nadzieje że sie na coś przydałem....lubie czytać to forum, dużo sie dowiaduje. Dzieki ludziska. A tak na marginesie to pracuje czasami ZETOREM 7211 u wujaszka, spoko maszynka...pozdro....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...