Skocz do zawartości
luki21

Światłowidy przez pola

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem był u mnie w domu koleś z jakimiś papierami i mapami przyszedł aby mnie uświadomić że będą prowadzić światłowody przez moje pola? czy mam jakieś prawa z tym związane ??? kto mi zapłaci za szkody związane z wykopami?

 

proszę o opinie najlepiej poparte aktami prawnymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie daj się,też mi chcieli za friko zakopać światłowód (i nie tylko-kable energetyczne 15kV).Ziemia jest Twoja nikt i nic bez Twojej zgody zrobić nie może.

Pierwsze Twoje pytanie powinno brzmieć;-Którędy?

a drugie:-Za ile???

I to Ci którzy chcą coś od Ciebie proponują cene którą Ty na dzień dobry mnożysz przynajmniej razy dwa

Nie daj się wystraszyć do mnie chodzili przez prawie rok(nie dało rady mnie ominąć) i jeszcze musieli przeprojektować przebieg na moim terenie(poszli na łatwizne bo rolnik im może skoczyć-no i zonk wozignojek sie postawił)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie znacie jeszcze jakieś takie przypadki? mam już mapkę trasa przebiega na długości 41m przez dwie moje dziełki jedna jest rolna (10m) a jedna przemysłowo -budowlana (31m) na umowie muszę podać kwotę ale jestem zupełnie zielony i nie mam pojęcia. a nie chcę walnąć jakiejś kwoty zeby mnie koles nie wyśmieł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nic niepodpisuj bez kasy albo zapewnienia na pismie ze taka a taka kwota zostanie przelala do xxx jesli przez 2 działki to raczej nieda sie tego ominąć... wiec postaw sie i powiedz ze raczej rezygnujesz bo masz zamiar na tej działce wybudowac wiate albo coś.. kwote niech Ci sami podpowiedzą powiedz ze znajomemu zapłacili za zwykłą rolną tyle a tyle podana przez nich kwote potraktuj jako euro i pomnóż razy 3,6 hehe no niewiem ale jesli o mnie chodzi to raczej 50tyś pln to minimum pamietaj ze jak wepchną ci kabel to nic póżniej tam nie wybudujesz wiem bo sam mam;( aha i pamietaj o mozliwosciach ponownego wjazdu na działki jak cos sie zepsuje w celach konserwacji itp. inna opcja to jakis czynsz lub inna stała opłata... ale na to firmy raczej niechętnie idą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wy jesteście pazerni tylko kasa i kasa, jak ma sie u nas rozwijać gospodarka jak żeby coś zbudowac albo kabel położyć to tyle kasy chcecie, co innego jak to naprawde bedzie działka budowlana, u nas położyli światowody nikt za to kasy nie chciał, bo u nas nie są aż tak pazerni, a jak kabel kładą to przejedzie maszyna przez pole kabel włoży bez rozkopywania, działa na tej zasadzie co głębosz, wsadzii kabel na 1m, kase tylko wypłacali tym co mieli juz coś na polu posiane. a przez takich pazernych ludzi później rachunki sa takie wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osa21 chyba oszalałeś nie po to dzieliłem pole na działki płaciłem za to ładne pieniądze bo miałem ofertę kupna pod zabudowę ale się w ostateczności wycofałem bo ceny gruntów zaczęły rosnąć, żeby teraz pozwolić sobie za darmo światłowód wstawić kto mi to później kupi chyba że za jakieś grosze !! kasa musi być inaczej nawet nie ma mowy.... co to ja jestem instytucja charytatywna płacę za tą ziemie podatki nikt mi za darmo nic nie daje jak mi się tam wcale nie uśmiecha ze oni to tam wkładają bo ja tą ziemię mogę bez problemu sprzedać i wziąć kilka razy tyle a jak oni nie chcą płacić to zawsze mogą moje działki ominąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli jest to działka budowlana to sie z toba zgodze jezeli jest to pole orne to nie, ziemiaw dół powyzej 50cm należy do państwa anajdziesz cos na rope to nie masz do niej prawa, w przypadku gdzy sie nei zgodzisz żeby ci poprowadzili światłowód przez pole na głębokosć 1m a to juz jest ziemia należąca do państwa i w sadzie nie masz szans zeby sie odwołać od decyzji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zaraz, przewody melioracyjne miejscami idą głębiej jak 1m a czesto są to już rury elastyczne kładzone metodą bezwykopową. Jak położą tam kable to jak w przyszłości przeprowadzisz ewentualną melioracje?? jeżeli to mają być działki budowlane to rzeczywiście, przewody będą utrudniać sprzedanie. A na zwykłym polu nie widze potrzeby stawiania sprawy na ostrzu noża. W końcu tą cywilizacje jakoś trzeba poprowadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze patrzac z z drugiej strony, to co pod ziemia to należy do państwa to niech mi przeczyszcz rurki drenarskie skoro to juz jest na ich ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pitolisz osa panstwowe niektórzy traktują jako swoje jesli chcesz to pozwól na swoich działkach stawiac 10 słópów na ha albo wstawiac rożne rury i kable dlaczego jesli jego ziemia ma on sie godzic na dobro wszystkich i za friko pozwalac ryc na swoich gruntach a który mieszczuch pozwoliłby postawic sobi słupa na swojej działeczce dla wspólnego dobra?????

jesli tak to moze bedziemy kupowac maszyny po kosztach produkcji albo prąd????

 

co to luki jakis mikołaj??? jesli chca niech placa jak nie to wypad to oni cos chca od niego a nie on od nich.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie zawsze mogą sobie ciągnąć serpentynki po polnej drodze która idzie nieopodal przecież ja ich do niczego nie zmuszam ja nie chcę ani ich kasy anie tych światłowodów bo wiem że kiedyś z tą działka mogę wyjść znacznie lepiej a na światłowodach kokosów nie zrobię a pole już będzie pocięte już ojciec kila ładnych lat temu jak tylko powstała technika światłowodowa dał sobie przez ogródek za friko puścić a teraz siostra chce się budować i (słowo zostało usunięte) zbita a ojcieć sobie w brodę pluje i nie może sobie darować czemu tak się dał im urobić a niech sobie ciągną państwowymi ścieżkami lub Gminnymi tam na pewno nic nie zapłącą a podejrzewam że za przejście pod nasypem kolejowym to ich kolej tak skasuje że mi się nawet nie śniło no ale ich to juz raczej nie ominą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak u was ale u nas kable kładli przy samej granicy u niektórych to nawet jak była droga szersza to po pasie należacym do drogi najdalej w głąb pola to nie wiem czy gdzieś przekroczyli 5 metrów, co mi to przeszkadza że kabel bedzie leżał na moim polu przecież nie musze go omijac, co do supów to sie zgodze naszczescie na moim polu mam tylko jeden wiec niejest tak zle, żeby była rekompensata za słup to musi słup stać nie więcej niż 5 lat, jak kilka nascie lat temu szukali u nas ropy to nikogo o zdanie sie nie pytali czy moga wjechac mieli pozwolenie, tylko kase wypłacali za szkody zwiazane z uprawą, ale w tym czasie ponieszczyli tyle drenarek ze do tej pory nie można ich udrożnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie jeśli mowa o gruntach ornych to oczywiście się z tobą zgodzę niech sobie leży ale jeśli w grę wchodzi działka budowlana to już nie jest tak wesoło powiedz sam czy kupiłbyś działkę poprzecinaną światłowodami a jeśli tak to pomyśl sobie jak spada cena takiej nieruchomości...

może powróćmy do kwestii ceny ale takiej realniej bo nie chcę się dać zaskoczyć anie też wygłupić z jaką nie wiadomo kwotą... ile byście wycenili takie coś???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u znajomego na lego działec po połozeniu światłowodów i podłaczeniu kabli telefonicznych zrobili u niegi studzienke w której jets to wszystko połączone, sąsiad powiedział ze chce odszkodowanie w wyskokości 3tys. a oni że jak by powiedział ze che 2 tys to by mu dali a przeniesienie studzienki kosztuje mniej niż 2 tys. (wymiary studzinki to 50cmx100cm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrace sie do tematu bo u mnie tez tepsa przeryła zasiane pole i połozyła swiatłowody i jak gadałem z ta firma co robiła to to mowili zeby pisac pismo (podanie o odszkodowanie do tepsy).i własnie tak chce zrobic tylko chciałbym sie dowiedziec moze którys z Kolegów kumatu odmosnie prawa na jakiej podstawie moge sie ubiegac o odszkodowanie jaki paragraf czy cus zeby miec podstwe prawna ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od nowego roku jest ustawa o służebności przesyłu - wynika z niej ze nie mozna sie nie zgodzić na budowe kanalizacji,wodociagów ,pradu na własnej działce

jezeli sie nie zgadzasz to w ramach rekompensaty mozesz otrzymac odszkodowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...