Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 03:27 Pon 10 Sie 2020


Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 1385, 1386, 1387  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zakład pakowania



Dołączył: 26 Kwi 2018
Posty: 64

PostWysłany: 07:26 Pią 14 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenanienaceny napisał:
zakład pakowania napisał:
jest cenaniemaceny napisał:
Ci co tak tanio oddają i co o nich mowa pewnie już mają wszystko i z pasji do jaj rozdają je Razz Laughing Laughing Laughing


No ekonomicznie chyba nie da się tego wytłumaczyć. To musi być drogie hobby. Ale OK... Dobrze dla konsumenta. Coca Cola też już bywała po 2,35 za 2L.


Ty jako stary wyjadacz powinieneś wiedzieć po co tak się robi


No i wyobraź sobie, że nie wiem i chyba nie chcę wiedzieć. Dla mnie handel ma przynosić przede wszystkim zysk i to co najmniej przyzwoity. Czyli kupić tanio i sprzedać drogo albo i jeszcze drożej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenanienaceny



Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 1104

PostWysłany: 07:21 Pią 14 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zakład pakowania napisał:
jest cenaniemaceny napisał:
Ci co tak tanio oddają i co o nich mowa pewnie już mają wszystko i z pasji do jaj rozdają je Razz Laughing Laughing Laughing


No ekonomicznie chyba nie da się tego wytłumaczyć. To musi być drogie hobby. Ale OK... Dobrze dla konsumenta. Coca Cola też już bywała po 2,35 za 2L.


Ty jako stary wyjadacz powinieneś wiedzieć po co tak się robi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenanienaceny



Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 1104

PostWysłany: 07:19 Pią 14 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenaniemaceny napisał:
Ci co tak tanio oddają i co o nich mowa pewnie już mają wszystko i z pasji do jaj rozdają je Razz Laughing Laughing Laughing


Po prostu niektórzy piszą prawdę, wiem że ciężko ci w to uwierzyć !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zakład pakowania



Dołączył: 26 Kwi 2018
Posty: 64

PostWysłany: 07:18 Pią 14 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenaniemaceny napisał:
Ci co tak tanio oddają i co o nich mowa pewnie już mają wszystko i z pasji do jaj rozdają je Razz Laughing Laughing Laughing


No ekonomicznie chyba nie da się tego wytłumaczyć. To musi być drogie hobby. Ale OK... Dobrze dla konsumenta. Coca Cola też już bywała po 2,35 za 2L.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenaniemaceny



Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 3226

PostWysłany: 06:53 Pią 14 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ci co tak tanio oddają i co o nich mowa pewnie już mają wszystko i z pasji do jaj rozdają je Razz Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mrok



Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 88

PostWysłany: 18:16 Czw 13 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Indiach trwa masowy ubój drobiu i niszczy się kurze jaja, by zapobiec ptasiej grypie
Więcej: https://www.planeta.pl/Wiadomosci/Swiat/Najpierw-koronawirus-a-teraz-nowa-epidemia.-Masakra-w-Chinach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
thunder13



Dołączył: 22 Mar 2016
Posty: 477

PostWysłany: 17:46 Czw 13 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zakład pakowania napisał:
Jeśli chodzi o ceny w detalu to padł chyba rekord. Jajo pana Banasia właśnie wjechało na półki M po 0,27 netto zapakowane w ładną dziesiątkę. Da się? To chyba nawet lepiej niż Michelis i Adkonis. Ciekawe jak się mają do tego wyliczenia kosztów moich przedmówców?
da się choć nie za długo...
Co do rynku detalicznego to niestety ten padł doszczętnie na pysk. Ludzie przerzucili się na grillowaną trawę. Dawno nie było tak źle w zbycie stąd te ceny po części.

A pro po, jaka cena na proszkowni i czy ta łódzka nadal działa jeszcze bo się nie odzywa?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zakład pakowania



Dołączył: 26 Kwi 2018
Posty: 64

PostWysłany: 12:09 Czw 13 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o ceny w detalu to padł chyba rekord. Jajo pana Banasia właśnie wjechało na półki M po 0,27 netto zapakowane w ładną dziesiątkę. Da się? To chyba nawet lepiej niż Michelis i Adkonis. Ciekawe jak się mają do tego wyliczenia kosztów moich przedmówców?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jajeczny



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 860

PostWysłany: 12:01 Czw 13 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeor napisał:
..... Rzecz niebywała , ceny przemysłu wyprzedziły ceny w detalu Shocked


Ciekawe czy terminy płatności też... To dopiero byłaby rzecz niebywała
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
przeor



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 947

PostWysłany: 11:52 Czw 13 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..... Rzecz niebywała , ceny przemysłu wyprzedziły ceny w detalu Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mrok



Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 88

PostWysłany: 11:08 Czw 13 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak ceny przed tłustym czwartkiem Panowie Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenaniemaceny



Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 3226

PostWysłany: 10:19 Czw 13 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KTO SAM SPRZEDAJE TEN ŻYJE HEJ .
Jak pisał kolega Yoyo 27 tysięcy miesięcznie mieć a nie mieć Rolling Eyes to tak przytoczę miesięczny leasin Bentleya 12.000 i ile jeszcze zostaje Cool Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jajeczny



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 860

PostWysłany: 14:57 Sro 12 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
misio8 napisał:
Jak to dubelek słusznie zauważył 40 to w dodatku pewnie najwyższa cena za jaka kolega oddaje towar


No jasne. Bo tylko misio i jajeczny, najlepsi handlarze w kraju, rozwożą jaja po co najmniej 50 gr/szt.
Jajeczny nawet kilka postów niżej napisał, że gdyby sprzedawał jajko po 40gr. to by już go nie było. Zacytować ?


Tego co napisałem, nie musisz cytować. W przeciwieństwie do Ciebie mieszkam i stąpam twardo po ziemi. I mogę tylko potwierdzić, że w moim przypadku gdybym miał oddać jajo po 0,40 to już mogę się zwijać. Jest jeszcze tyle fajnych rzeczy do sprzedania, że nie rozumiem dlaczego niektórzy tak szarpią się aby tylko zaistnieć. Mój handel polega na tym, żeby zarabiać, a nie istnieć. Ale mamy wolny rynek, więc jak ktoś chce bawić się w Św. Mikołaja to ja mu tego nie zabronię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
misio8



Dołączył: 03 Paź 2017
Posty: 879

PostWysłany: 14:56 Sro 12 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
misio8 napisał:
Yoyo napisał:
Proszę:
misio8 napisał:
jest cenaniemaceny napisał:
Kto sam sprzedaje ten żyje hej L-0,40 Cool


Ale żalisz się rozumiem, ze za więcej nie potrafisz ?
Aa koszty dystrybucji jeszcze odejmij chlopaku


No ja tam nie wiem czy to było czepianie.
Wszak można L po 30 sprzedac do dużego hurtu wiec ja za 10gr nie zawracałbym sobie gitary z szukaniem klientow, ściąganiem kasy z bóg wie ilu firm, zatrudnianiem ludzi do dzwonienia, robienia faktur, kierowców i kupowania aut.
O wielu innych rzeczach nie mówiąc.

Jak to dubelek słusznie zauważył 40 to w dodatku pewnie najwyższa cena za jaka kolega oddaje towar


Ty tak serio ?
Ostatnio chwaliłeś się, że kupujesz L-kę po 0.25 z DOSTAWĄ.
Skoro 10 gr. na jajku to dla Ciebie nic, to czemu nie zaplacisz swojemu dostawcy 0.35 gr. zamiast 0.25 ? Przecież te 10 gr. to takie NIC dla Ciebie.

I teraz mała kalkulacja.

Oddając TYLKO jedną palętę dzienni na punkty po 40gr., zamiast sprzedać ją misiowi po 0.25 zł/szt. :

9000 szt x 0.15 zł = 1350 zł !

Jeśli rozwieziemy takich palet TYLKO 5 w tygodniu to mamy:

1350 zł x 5 = 6750 zł

A w miesiącu daje nam to :

4 x 6750 zł = 27 000 zł.


Faktycznie to takie NIC.
Przecież dla 27 tys. zł miesięcznie to nawet palcem nie warto kiwnąć.


Yoyo licz swoje chłopaku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
koko1963



Dołączył: 27 Mar 2006
Posty: 12

PostWysłany: 14:54 Sro 12 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misio8 komu ty do hurtu ,sprzedajesz L po 0,30,jak z dostawą na miejsce nawet pośrednik rozwozi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yoyo



Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 1906

PostWysłany: 13:57 Sro 12 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
Jak to dubelek słusznie zauważył 40 to w dodatku pewnie najwyższa cena za jaka kolega oddaje towar


No jasne. Bo tylko misio i jajeczny, najlepsi handlarze w kraju, rozwożą jaja po co najmniej 50 gr/szt.
Jajeczny nawet kilka postów niżej napisał, że gdyby sprzedawał jajko po 40gr. to by już go nie było. Zacytować ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yoyo



Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 1906

PostWysłany: 13:54 Sro 12 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
Yoyo napisał:
Proszę:
misio8 napisał:
jest cenaniemaceny napisał:
Kto sam sprzedaje ten żyje hej L-0,40 Cool


Ale żalisz się rozumiem, ze za więcej nie potrafisz ?
Aa koszty dystrybucji jeszcze odejmij chlopaku


No ja tam nie wiem czy to było czepianie.
Wszak można L po 30 sprzedac do dużego hurtu wiec ja za 10gr nie zawracałbym sobie gitary z szukaniem klientow, ściąganiem kasy z bóg wie ilu firm, zatrudnianiem ludzi do dzwonienia, robienia faktur, kierowców i kupowania aut.
O wielu innych rzeczach nie mówiąc.

Jak to dubelek słusznie zauważył 40 to w dodatku pewnie najwyższa cena za jaka kolega oddaje towar


Ty tak serio ?
Ostatnio chwaliłeś się, że kupujesz L-kę po 0.25 z DOSTAWĄ.
Skoro 10 gr. na jajku to dla Ciebie nic, to czemu nie zaplacisz swojemu dostawcy 0.35 gr. zamiast 0.25 ? Przecież te 10 gr. to takie NIC dla Ciebie.

I teraz mała kalkulacja.

Oddając TYLKO jedną palętę dzienni na punkty po 40gr., zamiast sprzedać ją misiowi po 0.25 zł/szt. :

9000 szt x 0.15 zł = 1350 zł !

Jeśli rozwieziemy takich palet TYLKO 5 w tygodniu to mamy:

1350 zł x 5 = 6750 zł

A w miesiącu daje nam to :

4 x 6750 zł = 27 000 zł.


Faktycznie to takie NIC.
Przecież dla 27 tys. zł miesięcznie to nawet palcem nie warto kiwnąć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
misio8



Dołączył: 03 Paź 2017
Posty: 879

PostWysłany: 13:36 Sro 12 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
Proszę:
misio8 napisał:
jest cenaniemaceny napisał:
Kto sam sprzedaje ten żyje hej L-0,40 Cool


Ale żalisz się rozumiem, ze za więcej nie potrafisz ?
Aa koszty dystrybucji jeszcze odejmij chlopaku


No ja tam nie wiem czy to było czepianie.
Wszak można L po 30 sprzedac do dużego hurtu wiec ja za 10gr nie zawracałbym sobie gitary z szukaniem klientow, ściąganiem kasy z bóg wie ilu firm, zatrudnianiem ludzi do dzwonienia, robienia faktur, kierowców i kupowania aut.
O wielu innych rzeczach nie mówiąc.

Jak to dubelek słusznie zauważył 40 to w dodatku pewnie najwyższa cena za jaka kolega oddaje towar
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yoyo



Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 1906

PostWysłany: 13:32 Sro 12 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę:
misio8 napisał:
jest cenaniemaceny napisał:
Kto sam sprzedaje ten żyje hej L-0,40 Cool


Ale żalisz się rozumiem, ze za więcej nie potrafisz ?
Aa koszty dystrybucji jeszcze odejmij chlopaku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jajeczny



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 860

PostWysłany: 13:22 Sro 12 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenanienaceny napisał:
Yoyo napisał:
Jajeczny, misio i inni najmądrzejsi z mądrych na tym forum, czepiacie się hodowców, że wstawiają swój towar na punkty po 40 gr.
Ciekawe czemu nie czepiacie się InvestMichel, Oldaru, czy Nowicki Group, że rozwożą oferty po 0.29 zł. za L-kę ?


Może coś przeoczyłem, ale gdzie ktoś czepiał się że jakaś firma wstawia jaja Po 40 gr Question


Też coś chyba przeoczyłem... Yoyo, jak tam na Marsie było? Warto go odwiedzić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jest cenanienaceny



Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 1104

PostWysłany: 13:18 Sro 12 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
Jajeczny, misio i inni najmądrzejsi z mądrych na tym forum, czepiacie się hodowców, że wstawiają swój towar na punkty po 40 gr.
Ciekawe czemu nie czepiacie się InvestMichel, Oldaru, czy Nowicki Group, że rozwożą oferty po 0.29 zł. za L-kę ?


Może coś przeoczyłem, ale gdzie ktoś czepiał się że jakaś firma wstawia jaja Po 40 gr Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yoyo



Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 1906

PostWysłany: 13:07 Sro 12 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajeczny, misio i inni najmądrzejsi z mądrych na tym forum, czepiacie się hodowców, że wstawiają swój towar na punkty po 40 gr.
Ciekawe czemu nie czepiacie się InvestMichel, Oldaru, czy Nowicki Group, że rozwożą oferty po 0.29 zł. za L-kę ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenanienaceny



Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 1104

PostWysłany: 13:07 Sro 12 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A i nie napisałem najważniejszego. Cena do góry
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenanienaceny



Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 1104

PostWysłany: 13:06 Sro 12 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenaniemaceny napisał:
No to mamy 0,40 - 002 = 0,38 za L a misiowi trzeba oddać za 0,26 jak się chwalił . KTO SAM SPRZEDAJE TEN ŻYJE HEJ ...


Tak to liczysz, jakby wszyscy płacili 40gr, nie ważne czy biorą jedna, dwie czy 20 skrzynek. Pokazuje to, że nie masz pojęcia o własnej dystrybucji bo tam każdy klient ma własną cenę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
misio8



Dołączył: 03 Paź 2017
Posty: 879

PostWysłany: 12:43 Sro 12 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
Czy.


A jak już musisz bardzo wiedzieć to po tyle ile można zgodnie z przepisami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 1385, 1386, 1387  Następny
Strona 35 z 1387

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach