Skocz do zawartości
karolina111

Odliczenie vat

Rekomendowane odpowiedzi

Sam to wszystko robie. I narazie wszystko było dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tym miesiacu bede kupował nowy ciągnik, w zwiazku z tym bedzie duży vat ponad 30tys. i mam pytanie.

Jeżli zaznacze termin zwrotu 25dni. To zaznaczam też w dziale G "informacja o załącznikach"

- wniosek o zwrot podatku oraz wniosek o przyspieszenie terminu zwrotu.

Czy dołączam do tego jakies pismo, czy wystarczy tylko zaznaczenie w dziale G.

 

osobno robisz prosbe ..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz szybki zwrot to będziesz miał na 99% kontrolę. Musisz mieć opłacone wszystkie faktury za media, pn. prąd w danym miesiącu i żadnych przeterminowanych bo inaczej szybszego zwrotu nie dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za żadne media nie płace o wszystkie liczniki są jeszcze na ojca, czyli z tym jest spokój. jedyne faktury nie zapłacone to te z cukrowni jets tam około 150zł vatu i ten vat przeniose na następny okres rozliczeniowy. Pozostałe faktury są zapłacone. A jeżeli płace za coś przelewem to musze dołączać potwierdzenie przelewu?

 

Znalazłem wzór takiego pisma. Czy to wystarczy czy musi byc jeszcze cos?

"na podstawie art.87 ust. 6 ustawy z dnia 11.03.2004 r o VAT wnosze o zwrot za maj 2011 r nadwyzki podatku naliczonego nad

naleznym w kwocie ,,,,,,,,, slownie ,.,.,.,.,.,.,,. w terminie 25 dni

wniosek motywuje tym ze kwoty podatku naliczonego wykazane w deklaracji vat7 za maj 2011 wynikaja z faktur ktore zostaly w

calosci zaplacone podatnikom bedacych wystawcami tych faktur"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem śor z Chemirolu i tam na fakturze jest pozycja śor i kaucja za opakowanie i naliczony vat, przy oddawaniu opakowań wystawia mi fakture za te opakowania i oddaczą kaucje, czy wtedy bede ta drugą fakture musiał wpisac jako dochód? Czy z tej pierwszej wpisuje tylko vat za śor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki tak zrobie. Poprostu pomyślałem ze raczej nie moge tej drugiej faktury wpisac bo ja tego opakowania nie wyprodukowałem w miom gospodarstwie, czyli jak ja sprzedaje (oddaje za kaucje) to powinnienem mieć działalnośc założona, (to tylko moje rozmyslanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy za głośniki do ciągnika można odliczyć vat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę problemu. To wyposażenie ciągnika. Odliczałem już głośniki radia itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. jestem pierwszy raz na forum. od nie dawna przeszlam na vat, mam taka sytuacje ze otrzymalam fakture ale nie zaplacilam za nia bo termin zaplaty mam dopiero w grudniu br, jak mam ja rozliczyc? czy na razie nic z nia nia robic dopoki nie zaplace jej? drugi problem dotyczy deklaracji za II kwartal. czy mam ujmowac zakupy i vat narastajaco czy czylko w danym kwartale? prosze o odpowiedzi i z gory serdecznie dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- na prawo do odliczenia vat nie ma wpływu jej opłacenie bądź nie (wyjątek - metoda kasowa bądź przyspieszony termin zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym), fakturę można ująć w deklaracji za okres, w którym została wystawiona faktura lub w jednym z dwóch kolejnych

 

- w deklaracji ujmujemy wyłącznie faktury wystawione w danym okresie (istnieje również możliwość ujęcia faktur z dwóch poprzednich okresów jeśli nie zostały wcześniej rozliczone), dodatkowo ujmujemy nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym (o ile taka wystąpiła) z poprzedniego okresu

 

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20040540535

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam brane nasiona i śor z cukrowni a rozliczenie za nie jest na jesień, a teraz chcem mieć zwrot vatu za ciagnik to moge pisać o 25 dni czy o 60?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie faktury muszą być opłacone przy 25-cio dniowym terminie zwrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z ta interpretacją. Przy zwrocie 25 dniowym musisz mieć opłacone wszystkie faktury za media (prąd woda itp) oraz wszystkie których termin płatności minął. Nie musisz mieć opłaconych faktur które mają długi termin płatności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz ewentualnie te faktury przerzucić na późniejszy okres (fakturę można rozliczyć w danym okresie lub dwóch kolejnych) robisz korektę i po sprawie, chyba że rozliczasz się miesięcznie, ewentualnie możesz opłacić te faktury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
możesz ewentualnie te faktury przerzucić na późniejszy okres (fakturę można rozliczyć w danym okresie lub dwóch kolejnych) robisz korektę i po sprawie, chyba że rozliczasz się miesięcznie, ewentualnie możesz opłacić te faktury

 

@szopen72 miałem w zeszłym tygodniu kontrolę i jednym z jej elementów było sprawdzenie czy wszystkie faktury zostały opłacone, ale faktycznie warto by się upewnić jak to wygląda w przypadku długiego okresu płatności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w US i nie da rady rozliczyć sie na 25 dni, bo faktury z cukrowni są z marca a termin płatności dopiero na jesień. Czyli u mnie to tylko moge pisać o 25 dni od odstawy buraków do marca przyszłego roku. Troche szkoda bo za te 35tys. chciałem kupić pare rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kontrole z US wszystko dobrze do niczego sie nie przyczepili, tylko nie miałem jakiegoś zeszytu kontroli czy jakoś tak, jak to ma wyglądać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie gotową książeczkę kontroli i po sprawie. Wpisują się tam wszystkie kontrole od weterynarii po nadzór budowlany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak rozliczyć faktury ze sprzedaży zboza czy rzepaku. Mam fakture np. z 31 lipca a termin płatnośc do 13 sierpnia, w którym miesiącu rozliczam te fakturę? Czy decyduje data sprzedazy, czy data wpływy kasy na konto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kolejne pytanie. Jak miałem zwrot za ciagnik (środek trawały) to musiałem dołaczyć do deklaracji wniosek o zwrot, a teraz jak nie miałem żadnego zakupu środka trałego tylko pozostałe a mam za to 5tys. zwrotu vatu, to też musze dołączać wniosek o zwrot na 180dni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój program księgowy sam zaznacz że niby dołączam wniosek o zwrot ale nigdy tego nie robię a co miesiąc mam zwrot. Tylko ja zaznaczam zwrot po 60 dniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku wnioskowania o przyspieszony termin zwrotu vat(25 dni) do deklaracji VAT-7 dołączany jest wniosek.W następnej kolejności US wzywa do dostarczenia dokumentów,na podstawie których sporządzono deklarację oraz bada płatność faktur, które muszą być na dzień złożenia deklaracji, wszystkie zapłacone. W każdym innym przypadku zwrot VAT następuje w ciągu 60 dni bez dodatkowego wnioskowania.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...