Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sztucznie inseminuje tylko najlepsze sztuki od których mam nadzieje dochować się dobrych cieląt te słabsze zapładnia własny byk a cielaki sprzedaję , chyba że byczki mieszańce mięsne to zostawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam informacji nt buhajów: Rothen i drugiego Royaum, wiem tylko tyle, że to francuska pula genetyczna. Z góry dzięki za odp, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, sztucznie inseminuje tylko najlepsze sztuki od których mam nadzieje dochować się dobrych cieląt te słabsze zapładnia własny byk a cielaki sprzedaję , chyba że byczki mieszańce mięsne to zostawiam

 

Nie bardzo rozumiem...

Po co Ci kryć słabsze krowy (od których nie chcesz jałowic do stada) własnym buhajem HF? Zwłaszcza, skoro zostawiasz sobie buhajki po mięsnym.

Nie lepiej byłoby Ci inseminować najlepsze krowy nasieniem b.dobrym HF (aby było na remont stada), a całą resztę mięsnym?

Na rynku jest nasienie buhajów mięsnych, które dają bardzo małe urodzeniowo cielaki z małymi głowami, tak że porody są łatwe i nawet na większe jałówki można z nimi ryzykować.

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety Shottle się skończył-dostał IBR-a -idzie na rzeź. Szkoda bo naprawdę fantastyczny buhaj (z resztą jak jego ojciec MTOTO-mój ulubiony buhaj). Na szczęście mam jeszcze 30 porcji, tylko szkoda,że tak mało.

Czy ktoś z was zdecydował się na to nasienie z Konrada, które jest pół sexowane? Ja mam na razie zużyte 23 porcje i 27 do wybzykania. Jeszcze nie mam zdania o skuteczności.

W tej chwili już mam zdanie o skuteczności. bardzo kiepska! 12% nawet tragiczna

 

Jakie buhaje teraz uważacie za najlepsze? Pomijając cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cały 2011 rok kryłem jałówki TYLKO sexem. Miałem z Konrada, od ASyczewskiego i z WWS.

Nie widziałem różnicy w skuteczności, Zużycie wyszło na poziomie 1,1 porcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No osiągi masz nie spotykane na świecie! Przy nasieniu seksowanym takie zużycie. brawo! Jeśli pracujesz dla kogoś to powinieneś zgłosić się po podwyżkę, bo przy takim patencie powinieneś zarabiać jakieś 10tyś na rękę. Radzę opatentować metodę i kroić grubą kasę za jej wykorzystywanie. Każdy hodowca w tym kraju zapłaciłby grube pieniądze za taki wskaźnik na seksowanym nasieniu.

 

No tak ale nikt nie zapłaci za bajki. Ja też przed kolegami z "branży" tak mówię, ale tu mogę podać prawdziwe parametry.

1,1 oczywiście na jałówkach i przy zwykłym nasieniu. I przy takim zużyciu zdecydowaliśmy się na seksa-teraz (po roku) 1.7- 1.9.

Krowy 2,6 (380 krów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nikt nie chce się dzielić swoimi "ulubieńcami", albo większości wszystko jedno czym są inseminowane krowy.

 

To może inne pytanie: po jakim byku jest wasza najlepiej dojąca się obecnie krowa?

 

U mnie obecnie po Buckeye.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,1 oczywiście na jałówkach i przy zwykłym nasieniu. I przy takim zużyciu zdecydowaliśmy się na seksa-teraz (po roku) 1.7- 1.9.

Krowy 2,6 (380 krów).

Warunek pierwszy- to człowiek, mam inseminatora 50 m od obory. Jest zawsze rano o 6, w południe ok.12 i po południu ok 17. Uczestniczy też przy badaniach cielności ( robie to co 2 tygodnie).Wszystkie jałówki badam przed rozpłodem w 13 m-cu.

Na krowy próbowałem także sexa- ale tam były problemy ( 3-4 porcje) i zostałem przy konwencjonalnym. Próbowałem też na krowy żelowego NRF-a (zamiast 4 zabiegu mięsnego)i parę się zacieliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...