Skocz do zawartości
nomijas

Plony i ceny sierpień 2009

Rekomendowane odpowiedzi

Przysięgam już szlag mnie trafia jak czytam wszędzie, że niskie ceny zbóż wynikają z urodzaju i nadzwyczajnych plonów. U mnie sytuacja wygląda następująco z tego co już zauważyłem, jęczmień ozimy 56 q czyli 10% mniej niż przed rokiem, żyto 45q czyli 12% mniej, pszenica będzie jakieś 65-70q czyli ok 20% mniej. To ja się pytam gdzie te wyższe plony bo jak rozmawiam ze znajomymi to sytuacja wygląda podobnie.

 

Mam oficjalny apel WPISUJCIE PROSZĘ JAKĄ TENDENCJĘ OBSERWUJECIE W TYM ROKU ZNIŻKOWĄ CZY ZWYŻKOWĄ W STOSUNKU DO ROKU POPRZEDNIEGO ???

 

NIE POZWÓLMY ABY HANDLOWCY, MŁYNARZE, PASZOWCY I WSZELCY INNY POŚREDNICY ROBILI Z NAMI, ROLNIKAMI, CO CHCIELI. BO DZISIEJSZE CENY NAWET Z DOPŁATAMI NIE POKRYWAJĄ JAKICHKOLWIEK KOSZTÓW PRODUKCJI. TO JAWNA KPINA, ZMOWA I BANDYTYZM !!!

 

CIEKAWE CZY MĄKA LUB PASZE POTANIAŁY O 40% W STOSUNKU DO ROKU 2008 I O 60% W STOSUNKU DO ROKU 2007 !?!?! BO O TYLE POTANIAŁY ZBOŻA.

 

Jestem przekonany, że powodem niskich cen jest fakt, że większość rolników nie ma gdzie zmagazynować zbóż i musi sprzedać już dziś. Gdyby tak przez miesiąc a może nawet przez tydzień nie dostarczyć do skupów w Polsce ani tony ziarna to zaraz zaczeli by w porty robić ze strachu i okazałoby się, że mogą płacić więcej, że im się opłaca i może, że plony wcale nie takie wysokie.

 

Nie dajmy się pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozatym to nawet jak plony bedą wyższe to rolnik nie może zarobić tylko ma być jak zawsze wydymany w d..., w grudniu na pewno pszenica bedzie po 550zł/t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pszenica oz plon niższy o 20%

rzepak plon jak w 2008

zyto również

jęczmień jary o 15% więcej niż w 2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzepak plon 4.2t ha, w 2008 3 t ha ,ale zato cena marna. pszenica plon 5 t ha, w 2008 7,5 t ha ,o cenie nawet szkoda pisać od 400 t do 490 zł ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas pszenice kupują po 400 + vat a zyto po 300 + vat i jeszcze przed skupem są kolejki a w telewizji mówią ze z słowacji sprowadzają jeszcze tansze, szlak człowieka trafia przez te ceny, a w sklepach w prost przeciwnie nic nie tanieje i znowu człowieka nerwa bierze, wyjscie jest jedno uprawa bez nawozów bo są drogie zeby starczyło do kilku świnek potem je włep i jakos życ a mieszczuchy niech płacą za dunskie czy holenderskie zarcie albo przymierają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas pszenica po 440kancumpcja ale dziś na 28 pojazdów tylko 2 osoby miały po tej cenie, reszta to paszówka po 380zł, nie ma białka, żyto u nas jest po 270, pszenżyto po 340zł/t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas to samo....ceny to jakiś absurd,żyto 290 -310netto,owies 250-270,pszenżyto 340.....i nawet chodżby chcieć coś oddać to nikt na razie nie przyjedzie bo nie ma transportu.

Paranoja....z tymi cenami to przekręt nad przekrętami....nic tylko brać pałę i lać po tych zakutych łbach co niektórych.Oni dobrze wiedzą,że plonu nie ma większego niż w zeszłym roku ale idą na całość bo wiedzą,że sporo rolników i tak musi oddać ponieważ nie ma magazynów.....ktoś na tym nie źle zarobi bo zboża potem nie będzie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pszenice to u mnie też plon słabszy od zeszłego roku o jakieś 25 % , cena do bani koszty produkcji cholernie wysokie na razie nie sprzedaje bo się nie oplaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny z dzisiaj pszenica paszowa 350,

pszenzyto 310,

jęczmień 310,

owies 160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,u mnie plon ciut lepszy niż w zeszłym roku pszenica 6,5 t z ha, jęczmień 5,5 ,pszenżyto 7 t ,co do cen to zgodze sie że paranoja , ale wydaje mi sie że to przez to że nie ma tuczników i nie ma kto tego zboża zerzreć , ja sam miałem w zeszłym roku 220 szt w cyklu zamkniętym teraz mam 30 sąsiad podobnie , sytuacja zmieni sie za dobry rok bo z tego co sie oriętuje to ludzie szaleją z zwiększaniem produkcji trzody :/ paranoja !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ake cena na tuczniki teraz jest i jak tylko można trzeba przetworzyć własne zboże, dodając koncentratów i premiksów. Zawsze to zboże "wyjdzie " drożej.

Tylko czy ten boom na świnki nie zrobi znowu podwyżek . Parka dziś na rynku to 3,5 stówki albo lepiej - zaczynać od zera?- porażka. Ci co mają własne lochy i miejsce -najpierw zwiększą u siebie a nadwyżkę prosiąt rzucą na rynek.

Zresztą Ci co mają krówki też przerzucą częś przez nie i ... gdyby choć cena na mleko była koło złotówki.

Ja mam - jeszcze 93 grosze ( żeby tylko nie mniej) i całą pszenicę , niekonsumpcyjnę przez nie przepuszczę. Trochę soi, rzepaku ( ew jakiś koncentrat), premiksy i wio....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku ozima ok.6,5 t/ha w tamtym 2 tony więcej

Zakład Ihar Ożansk 8t/ha a w 2008 9,5.

Także szykuje się nam mała katastrofa przy tych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pszenica dała w tym roku średnio 5,5 t/ha czyli podobnie jak w roku ubiegłym, ale teżi lepiej o nią dbałem... u sąsiadów 4t/ha to jest maks. Na początku tygobnia sprzedałem 8t, tak na próbę i wyszło mi 470zł netto A dodam, że była to najwyższa cena (gluten-30 i wszystko inne też powyżej normy) Gościu na elewatorze mówił, ze w tym roku całe nic kupili, bo raz, że ludzie nie przywożą, bo po takiej cenie się nieopłaca, a dwa, zę większośc z tych, którzy przywiozą odsyłaja do domu, bo ziarno nie wutrzymuje parametrów (co z resztą nie dziwi przy takim przebiegu pogody i canach nawozów). Póki co pszenica ma u mnie gdzie leżeć a kasa nie jest mi na gwałt potrzebna, więc pi...lę, nie sprzedaję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ceny z dzisiaj pszenica paszowa 350,

pszenzyto 310,

jęczmień 310,

owies 160

 

 

No niegadaj że owie po 160zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owies w Błotnicy po 160 a w Stoisławiu po 210zł/t w innych skupach nie przyjmuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...