Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 18:03 Nie 8 Gru 2019

AgroPomiar GPS - program do pomiaru pól
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Informatyka w rolnictwie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wjacek

PostWysłany: 20:56 Wto 23 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No fakt tego nie było na ich stronie.
Pewnie umieścili to po mojej opini programu.

1. Uwagi ogólne
Program AgroPomiarGPS jest przeznaczony do wykonywania pomiarów powierzchni w terenie otwartym oraz tworzenia
podrecznych mapek terenu. Program jest dedykowany głównie gospodarstwom rolnym, co nie wyklucza zastosowania programu
wszedzie tam gdzie potrzebne sa pomiary powierzchni terenu np. w lesnictwie lub zarzadzaniu zielonymi terenami miejskimi,
nieruchomosciami gruntowymi itp.
Pliki programu z danymi pomiarów moga stanowic podstawe do sporzadzania orientacyjnych mapek (obrysów) działek, pól
czy nieuytków uywanych pózniej w programie AGRONOM, stanowiacym odrebny program komputerowy produkcji AgroPower
Sp. z o.o.
2. Instalacja programu
Program AgroPomiarGPS jest przeznaczony do instalacji na urzadzeniach typu Pocket PC z systemem operacyjnym Microsoft
Windows Mobile, wyposaonych w zintegrowany lub dołaczany odbiornik sygnału GPS. Do zainstalowania programu niezbedne sa:
 komputer stacjonarny lub przenosmy wyposaony w system operacyjny Windows 98SE/ME/2000/XP/Vista,
 urzadzenie typu Pocket PC z systemem operacyjnym Microsoft Windows Mobile,
 wersja instalacyjna programu AgroPomiarGPS,
 kod aktywacyjny dostarczony przez producenta.
3. Czym jest GPS?
GPS (Global Positioning System) jest amerykanskim systemem nawigacji satelitarnej przeznaczonym do celów wojskowych,
z moliwoscia zastosowan cywilnych. Sygnały GPS nadawane sa przez 24 satelity kraace wokół Ziemi w taki sposób, aby z kadego
punktu ziemi widoczne były zawsze co najmniej 4 satelity. Odebranie sygnału z satelit pozwala na ustalenie pozycji odbiornika,
jego połoenia nad poziomem morza oraz na ustalenie kierunku i predkosci przemieszczania sie odbiornika.
Sygnał GPS jest celowo zniekształcany przez armie USA, przy czym błedy pomiarów powodowane przez to zniekształcenie sa róne
dla rónych regionów swiata.
4. Dokładnosc pomiarów
Celowe zniekształcenie sygnału GPS nie jest jedynym zródłem błedów pomiarów. Pozostałe to: zniekształcenie pomiaru przez wpływ
troposfery, stratosfery, promieniowanie elektromagnetyczne, a take bliskosc przedmiotów powodujacych odchylanie sie fal
elektromagnetycznych (m.in. wysokie budynki, konstrukcje stalowe, linie wysokiego napiecia itp.).
Równie telefony komórkowe czy sprzet komputerowy niedostatecznie ekranowany znajdujacy sie w bezposredniej bliskosci
odbiornika GPS moga byc przyczyna zwiekszenia błedu pomiaru.
Dokładnosc samych urzadzen do odbioru sygnału GPS jest róna w zalenosci od uywanego modelu, ale w wiekszosci wypadków
nie przekracza kilkudziesieciu centymetrów.
Sumaryczny bład wywołany przez wszystkie powysze czynniki moe wynosic nawet kilka metrów.
5. Zastosowanie
Producent programu AgroPomiarGPS ostrzega, e pomiary dokonywane przenosnymi urzadzeniami Pocket PC z modułem GPS
i zainstalowanym programem AgroPomiarGPS maja charakter orientacyjny. W sytuacji kiedy niezbedna jest wieksza dokładnosc
pomiarów, wówczas powinny byc one dokonywane przez upowanionych i wyspecjalizowanych geodetów.
6. Wyłaczenie odpowiedzialnosci
Producent programu AgroPomiarGPS nie odpowiada za:
? szkody poniesione przez uytkownika programu na skutek uywania programu lub braku moliwosci jego uywania,
? jakosc i dokładnosc sygnału GPS oraz wyniki przeprowadzonych pomiarów,
? zakłócenia, zniekształcenia i zaniki sygnału GPS.
Producent programu AgroPomiarGPS nie legalizował, w rozumieniu przepisów o legalizowaniu urzadzen pomiarowych, ani
programu AgroPomiarGPS ani oferowanych urzadzen Pocket PC i odrebnych odbiorników GPS wytwarzanych przez inne podmioty.
7. Formaty plików
Dane uzyskiwane przy pomiarach wykonywanych przy uyciu programu AgroPomiarGPS zapisywane sa w postaci plików *.apm
lub *.xml. Producent oprogramowania zaleca, aby pliki zapisywac w pamieci dodatkowej urzadzenia Pocket PC (karta pamieci),
co nie spowoduje utraty danych przy tzw. ?twardym resecie?.
8. Pomoc i aktualizacje
Informacje o dostepie do aktualizacji oraz pomocy technicznej znajduja sie w Umowie Licencyjnej oraz sa dostepne w serwisie
internetowym AgroPower Sp. z o.o. ? producenta programu AgroPomiarGPS pod adresem: www.agropower.pl

Czyli nie ponoszą za nic odpowiedzialności ty kupiłeś to się martw.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
wjacek

PostWysłany: 20:47 Wto 23 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy zapraszam do mnie pomogę.
Ale nie wiem gdzie macie problem opiszcie dokładnie co i jak.
U mnie działa mogę nawet wam przesłać pomiary jak niewierzycie.
Ale macie troszkę racji,że coś jest nie tak to powinno przebiegać prosto.
A może nie skonfigurowaliście ustawień GPS może wybrać inny port COM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
trapez

PostWysłany: 18:35 Wto 23 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem "szczęśliwym" posiadaczem programu AgroPomiarGPS.
Podobnie jak Dawidowi_n nie udało mi się dokonać pomiaru.
Jestem zły na siebie że kupiłem tem "programik".
Kolejna firma wypuszcza bubel do obsługi rolnictwa i swoje błędy tłumaczy maksymą "wpuścić chłopa do biura to wypije atrament"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wjacek

PostWysłany: 22:06 Pon 22 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Dawid_n
Ja też niałem problemy na początku z tym programem ale teraz działa bez zarzutów i nie wiem jak to się stało. Robiłem kilka razy ponowną instalację ale nie odinstalowywałem programu bo jak wiesz można tyklo 2 razy uzyskać klucz (paranoja) i instalować tylko na jednym urządzeniu nie załamuj się prubuj program jest niezły i robi dobre pomiary nic do zarzucenia.
Powrót do góry
david_n

PostWysłany: 20:32 Pon 22 Sty 2007    Temat postu: AgroPomiarGPS-program do pomiaru pól Odpowiedz z cytatem

Witam!
Posiadam program AgroPomiarGPS oraz pocket PC Mitac Mio P350. Od kiedy zainstalowałem program ani razu nie udało mi się nawiązać kontaktu z satelitą a za czym nie mogłem dokonać pomiaru! Sprawa jest o tyle dziwna, że inne programy (VisualGPSce, BeeLineGPS, GPS Tuner 5 R.L. czy AutoMapa) bez najmniejszych problemów odnajdują satelity i działają sprawnie.
Czy ktoś z was posiada ten program? Czy udało wam się dokonać pomiaru czy też macie podobny problem?
Póki co uważam zakup tego programu za stratę pieniędzy ale jestem jeszcze cierpliwy i czekam na aktualizację programu - podobno pod koniec stycznia ma już być nowy moduł GPS programu (tak zapewnia pomoc techniczna producenta).
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wjacek

PostWysłany: 21:35 Sro 20 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kłopoty z nawiązaniem łączności z satelitą.
Bardzo fajne menu, mocno rozbudowane dużo funkcji, słaba instrukcja obsługi.
Konflikt z biblioteką Microsoft .NET CF 2.0 nie wiem dlaczego.
Powrót do góry
wjacek

PostWysłany: 19:46 Wto 12 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A oto instrukcja obsługi programu http://www.sendspace.com/file/20t2tw
Powrót do góry
wjacek

PostWysłany: 19:11 Wto 12 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsze wrażenia.
Program dostarczony przesyłką poleconą, priorytetową, za potwierdzeniem odbioru w kobercie bąbelkowej. W środku płyta CD z serialem w sztywnym etui + faktura sprzedaży.
Zawartość CD:
- w/w program
- Adobe Reader
- Instrukcja obsługi
- program do synchronizacji Actiwe Sync
Instalacja bardzo prosta i szybka.
Aktywowanie programu przez internet przebieg bez problemów.
cdn.[/list]
Powrót do góry
marcin_ciel

PostWysłany: 16:06 Wto 12 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym przedstawicielem to był żart.
Nie dawno odwiedziłem Twoją stronę, bo byłem ciekawy jak to inni rolnicy są zinformatyzowani - to jeszcze rzadkość by chłop ze wsi miał swoje www Wink
Dostałem na pw ofertę. Ciekawa, nie powiem. Skontaktujemy się na gg.
Powrót do góry
wjacek

PostWysłany: 20:51 Pon 11 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie nie jestem przedstawicielem handlowym tylko rolnikiem jak inni na tym forum.
Sprawdź mnie www.wjacek.pl lub zapytaj kolegów np. Grześ, Odrzyk, Darek i wielu innych napewno mnie znają. A jeśli chodzi o Palmtopa to mogę ci załatwić w dobrej cenie (towar nowy !).
Powrót do góry
marcin_ciel

PostWysłany: 18:06 Pon 11 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem szczerze zainteresowany, bo chciałem kupić GPS. Jednak PDA wydaje mimo, iż droższym, to wydajniejszym rozwiązaniem, o czym zreszta już gdzieś wspominałeś na tym forum.
Mam nadzieję tylko, że nie jesteś przedstawicielem handlowym Wink
Powrót do góry
wjacek

PostWysłany: 15:31 Pon 11 Gru 2006    Temat postu: AgroPomiar GPS - program do pomiaru pól Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.
Właśnie dziś otrzymałem program do pomiaru pól na Palmtopa.
Tutaj będę zamieszczał moje spostrzeżenia i uwagi dotyczące tego programu.
Serdecznie zapraszam forumowiczów.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Informatyka w rolnictwie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: