Skocz do zawartości

pablo79

Members
 • Liczba zawartości

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. pablo79

  renta

  No ale, żeby KRUS ubezpieczył "rolnika" to musi on posiadać min 1 ha jeśli jego nie posiada to mam możliwość ubezpieczyć się np. jako domownik. No i właśnie prowadzenie działalności rolniczej to produkcja roślinna lub zwierzęca, czy nie jest rolnikiem osoba która prowadzi działalność rolniczą chowiąc krowy, świnie, kury ... i z tego się utrzymuje nawet jeśli nie jest w posiadaniu 1 ha?? Przepisy o rencie strukturalnej mówią jakie kryteria trzeba spełniać a jednym z nich jest ubezpieczenie w KRUS a czy "domownik nie jest ubezpieczony w KRUS??
 2. pablo79

  renta

  Mam takie pytanie, czy w przedstawionym przypadku rolnik może starać się o rentę strukturalną? - wiek rolnika 55 lat, - posiada 4 ha użytków rolnych (zakupione 1,5 roku temu), - ubezpieczony w KRUS do chwili obecnej (do 1999 roku jako małżonek rolnika, od 1999 jako domownik), - w okresie od 1999 roku prowadził działalność rolniczą (hodowla zwierząt, drobiu), - w okresie od 2007 roku prowadzi działalność rolniczą na zakupionych gruntach - produkcja roślinna), - przejmujący spełnia kryteria. Najbardziej problematyczną kwestią jest w tym przypadku ubezpieczenie KRUS! Czy rolnik będący najpierw ubezpieczony jako małżonek rolnika a później i do chwili obecnej jako domownik może ubiegać się o rentę strukturalną?? Za odpowiedz z góry dziękuję!!
 3. Witam, testowałem program w zeszłym roku i sprawdził się świetnie Z chęcią sprwdzę go w tym roku!! Pozdrawiam
 4. No nie ja wszystkie działki dla danego gospodarstwa zapisuje w jednym pliku u nie ma z tym problemu.
 5. Ja mam palmtopa ASUS 626N i program AgroPomiarGPS i jestem zadowolony z tego zestawu. Początkowo były problem z nauczeniem się obsługo programu ale teraz wszystko jest ok. Nie mam problemu z sygnałem z satelit nawet jak idę przy ścianie lasu sygnał nie zanika. Jestem geodetą i w poprzednich lata wykonywałem pomiary działek profesjonalnym sprzętem geodezyjnym (doś pracochłonne), ale do czego zmierzam, dla ciekawości wykonałem w tym roku pomiar palmtopem działem zmierzonych w ubiegłych latach sprzętem geodezyjnym no i muszę powiedzieć, że jestem mile zaskoczony poniewasz uzyskałem takie same wyniki. Pomimo mojej początkowej niechęci do dokonywania pomiarów działek rolnych palmtopem muszę powiedzieć, że zmieniłem całkowicie zdanie o tym sprzęcie i śmiało mogę go polecić do tego typu prac. No i jak jadę samochodem służy mi za nawigacje i ma wiele dodatkowych bardzo ciekawych funkcji np. przegladarka internetowa i wiele innych.
 6. Jak tu się nie unosić, ja bym tą niekompetentną badę która jest teraz w MinRol rozpędziłbym na cztery strony świata zpoworotem tam z kąd przyszli bo do rządzenia to oni się nie nadają.
 7. Załamuje taka sytuacja, że na tak proste i ważne pytanie nie podtafi odpowiedzieć nikt z urzędników ministerstawa rolnictwa lub instytucji doradczych!!
 8. Czy ktoś potrafi odpowiedzieć na pytanie od kiedy ARiMR będzie przyjmowała wnioski na RENTY STRUKTURALNE?
 9. Napisali mi wczoraj, że niby udostępnią aktualizację do końca tygodnia?? Ale tych terminów podawali mi już kilka i jak do tej pory z żadnego się nie wywiązali!! Bardzo nieprofesjonalne podejście do klienta :-/
 10. Tak tylko, że ta instrukcja jest tylko do szybkiego pomiaru a co z resztą funkcji programu? No i chciałbym jakoś wykonać wydruk w określonej skali (takiej jaka jest na załączniku graficznym) z pomiaru działek rolnych, żeby można było dokładnie te działki odwzorować na załączniku, a na dzisiaj jest to niemożliwe, liczę na to, że producent szybko udostępni aplikację do tego typu wydruków.
 11. Witam, też mam ten program no i cały czas się męczę, żeby go rozgryść! Dlaczego? Bo do dzisiaj nie ma nawet instrukcji obsług no i brak jest dawno zapowiadanej aktualizacji! Ten brak profesjonalizmu u producentan oprogramowania jest irytujący, bo AgroPomiarGPS był reklamowany już w połowie zeszłego roku. Przypominam firmie AgroPower, że wnioski obszarowe składa się w terminie 15 marca - 15 maja po tym terminie aktualizacja i instrukcja nie będzie nikomu potrzebna a AgroPower będzie kolejną firmą która naciągneła ludzi na pięniądze sprzedając zwykły bubel!!!
 12. Nie trzeba opłacać KRUSU aby starać się o premię na zalesianie gruntów rolnych.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...