Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Zawartość, która uzyskała najwyższe oceny od 03.11.2023 uwzględniając wszystkie działy

 1. 2 punkty
  Podstawowa zasada w każdym biznesie - właścicielski , szeroko pojęty dozór. W dzisiejszych realiach nie da się skutecznie i efektywnie prowadzić hodowli bez ciągłego, właścicielskiego nadzoru. "druga noga" nawet przy jednym obiekcie jeżeli absorbuje na tyle ,że można hodowle zaniedbać powinna stać się "pierwszą noga" , a hodowlę zamknąć. Jasne, że jak ktoś ma drobiarskie "miasteczko" to do pracy w nim musi mieć ludzi bo zwyczajnie nie jest w stanie tego ogarnąć, ale......proponuje porównać wyniki produkcyjne malutkich hodowców, tych średnich i tych z molochów. Różnice w szczególności jeżeli chodzi o upadki , konwersje , a i sam wygląd ptaka wręcz ` biją po oczach. Tam gdzie malutki wychodzi z jakimś drobnym plusem, "wielki" zalicza dużą wtopę.
 2. 2 punkty
  litosci... to forum dot. cen jaj, a nie mitomanskich teorii spiskoych🤦‍♂️
 3. 1 punkt
  To takie mieszanie pojęć Jest rynek podaży i popytu i sobie możesz sprzedac kurki po 7 zl jak ich zabraknie. A tu mamy sytuację Kryminogenną z mieszalniami pasz. Gdzie mieszalnia paszy zbija miliardowe kokosy wiedząc ze klient i tak kupi bo musi albo ma umowę dwu , trzystronną , i pełno hodowców złapanych ba kredyt na zakup od silosa po cale budynki z obowiązkiem zakupu paszy przez 5 - 20lat. Oni mają zapewniony zbyt na 15 lat ! Co do takich klientów luźnych to notorycznie i tak nie nadążają z produkcją i mają zlew na takich dodatkowych klientów lub gdy ktoś odejdzie do konkurencji to sie nawet cieszą ulgą . Mieli jasną podstawę w swoim egoistycznym zarządzie aby sprzedawać dużo za drogo . I do tego zmowa między mieszalniami , bo skoro dh obniżył to my też tak samo. I jeszcze sprawa ze przy takiej klinteli temu duzemu sprzedamy po 1600 a ten mniejszy niech się sie zadowoli 1750. To gdzie tu nasz rynek podaży i popytu i wogole rynek? Teraz są na liście importerów pszenicy która nie powinna z trafić do konsumpcji . Nie ważne że to było oficjalnie tylko 7 transportów na liscie bo wystarczył jeden samochód dla zasady dla tak porządnej firmy z koroną . Ale jest afera że to trafiło do tej mieszalni (dh) a w konsekwencji do ferm . Gdzie ich qs, GMP , iso, iinne haacapy,? Wszystko poleciało w łeb i ta korona w logu firmy spadła nisko . Zaplacili cenę hodowcy ciągnąc chów do końca z fatalnym wynikiem i mega drogą paszą a ci z mieszalni się śmieją i szykują kolejnego szampana na 25 rok.
 4. 1 punkt
  Chłopie ty się z choinki widzę ze urwałeś . Zamów 4 palety eMki i Ci przywiozę za 0.49 gr. i nie będziesz musiał w kauflandzie stać w kolejkach
 5. 1 punkt
  Z mojego punktu sidzenia i patrzenia wygląda tak ze przenice kupowali po 500 a nawet taniej a pasze sprzedawali po 2000tys lekko i jest to poprostu zawyżanie cen idąc dalej zmowa cenowa
 6. 1 punkt
  Do lutego spokój . Podobno paliwo im się kończy . Będzie na świnta filet zielony odmładzany w Ludwiku
 7. 1 punkt
  Jak ci pisałem o blokadzie granicy raptem tydzień temu to miałeś na to odpowiedź, że nie ma to znaczenia bo przez Słowację i Białoruś jedzie, a teraz już co innego. Jak zawieje, jak zwykle.
 8. 1 punkt
  Wiedzą ile drobiu przywieźć trzeba z UA kiedy i gdzie. PO to jest ten system i żeby mieć zmartwienie na głowie.
 9. 1 punkt
  Również mam wszystkie wybycia i przybycia oznaczone jako niepasujące, zalecenie było takie żeby wszystko sprawdzić i porównać z ubojnią i Wylegarnia, żeby pasowało. Ale jak mam porównywać każda sprzedaż z ubojnia i dogadywać się żebyśmy tak samo wpisywali to powodzenia kto ma czas na takie bzdety . Ten system ma pochłaniać tyle czasu żebyśmy nie zajmowali się kurami, tylko żebyś zrobił błąd i mogli Ci doj****.
 10. 1 punkt
  Oni są k.u.r....wa oderwani od rzeczywistoąści , a hodowcy to zwyczajne cioty bo zgadzaja sie na wszystko , zgadzaja sie d.e.b.i.l.ne kontrole, wymogi etc. Daliżmy zrobić z siebie chłopów pańszczyźnnianych , a za to ,że nas j.e.b.i .ą jeszcze im płacimy. To chore!!! Jeszcze troche to będziemy ptakom dupy toaletowym podcierać, na łapki zakładać jakieś ochraniacze ........ wymogi bardziej restrykcyjne niż w ludzkich szpitalach!!!
 11. 1 punkt
  Słoma , a pellet to przepaść w chłonności . Znam takich , którzy codziennie walą słomę bo...mokro. CHłonność słomy, nawet zrobionej na sieczkę jest byle jaka. Tu nawet nie ma co dywagować. Pellet .
 12. 1 punkt
  Kremowe L-0.70 do 0.72 1B - 0,55 do 0,60 2A - 0,50
 13. 1 punkt
  wiele sie tutaj madrosci naczytalem, ale zeby handlarza interesowal dobrostan zwierzat?! 😂😂 zaiste sie wzruszylem
×
×
 • Dodaj nową pozycję...