Skocz do zawartości

SUZI25

Members
 • Liczba zawartości

  111
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez SUZI25

 1. Panowie, dajmy sobie spokój z rozmową z tym Panem, jak sama nazwa wskazuje- PROWOKATOR, to jest tu po to aby denerwować ciężko pracujących ludzi. On chyba nie wie co to rolnik i ja to ośmielę się porównać rolnictwo do hazardu. Bo cały rok śię jeździ na pole, "tonami i litrami" kładzie pieniądze a nie wie jaki będzie efekt, czy będzie dobry plon czy słaby, czy pogoda nie dopisze, a jak sprzątnie to tez nie wie czy sprzeda z zyskiem a może jeszcze dołoży!!! tu niczego nie można być pewnym a jak rolnicy domagają się podnoszenia bezpieczeństwa przynoszenia zysku to taki ....(brak słów) pisze jakieś żarty i docinki!!!!
 2. SUZI25

  Agregart prądotwórcze.

  a dlaczego nie na wom? No chyba że nie masz ciągnika. Ja kupiłem na wom i chwalę sobie. W gospodarstwie zawsze jakiś ciągnik jest na chodzie. Taki agregat nie często się używa, a wiadomo że spalinówka co jakiś czas musi być odpalana bo szlak ją trafi. Mój ostatnio nie chodził cały rok a przyszła godzina i pod ciągnik i wszystko działa!!!
 3. Pomyśl o wyciągu obornikowym!!!! Ile można recznie ładować??
 4. Dokładnie joti. I powiem więcej przy stosowanou TMR-u występowanie kawśnicy jest nie spotykane. A dlatego iż wszystko jest wymieszane, i paszę treściwą jedzą razem z objętościową. Nie ma że zjedzą łopatę śruty z dodatkami a dopiero potem biorą się za kukurydzę!!!
 5. ceny przenicy wzrosły od nowego roku, bo ja dziś zawiosłem po 940 do skupu!!!!
 6. SUZI25

  wycinaki do kiszonek

  Ja robie tak i tak Powoli podnoszę i pojeżdżam do przodu
 7. Na temat zezwoleń to za dużo Ci nie powiem, ale wydaje mi się że coś takiego jak na płytę gnojową. Ale ja chciałbym Ci powiedzieć, że jeżeli miał byś taką możlewość, to sam sobie postaw taki silos. Murarza to pierwszy lepszy Ci postawi, a koszty napewno będą o połowe mniejsze niż kupienie gotowych bloków!!!!
 8. Nie wiem skąd wie, ale to jest prawda, w szkole mi to też mówili!!!
 9. SUZI25

  Czasopisma rolnicze

  Ja miałem okazje czytać kilka numerów Nowoczesnej Uprawy, i tak aż bardzo to ta gazeta to mnie nie zachwyciła!! Może dlatego że wolę czytać o maszynach, niż o polu, no ale każdy ma swój gust!! Ja prenumeruje RPT, i Top Agrar + bydło. Uważam że dla gospodarstwa takie czasopismo o zróżnicowanej tematyce jest najlepsze, a dla młodych polecam RPT!!!!
 10. SUZI25

  wycinaki do kiszonek

  ceny to nie wiem, bo to zależy jakiej firmy, ale nie łudź się nadzieją że pojedziesz do jednego sklepu i odrazu Ci takie przywiozą. Nie wiem, ale wydaje mi się jak by ci zrobiono taki nuż na zamówienie w jakiejś firmie.
 11. SUZI25

  Krowy mleczne

  Jeżeli masz oborę przystosowaną dla krów to masz już pół sukcesu!!! Wyposażenie obory, i zakóp krów to mniej więcej tyle sam kosztuje!!! przy zmianie produkcji musisz być przygotowany na problemy jaki napewno spotkasz na począdku bycia "mleczarzem"!! Musi wziąść pod uwagę nie tylko miejsce w budynku, pole, czy ilość sztuk. Nie wiem jakie jest Twoje doświadzenie z Chodowlą dójek, ale jeżeli miałeś trzodę, to pewnie małe. Więc musisz się wszystkiego uczyć od począdku praktycznie. No ale jak problem to masz nas, wiernych forumowiczów, którzy zawsze chętni z pomocą!!
 12. Przecie każda kiszonka ma inne wartości odżywcze, bo np. kukurydza wpływa bardziej na masę, i wartości energetyczne dla krowy, a sianokiszonka podnosi wydajność krowy!!
 13. SUZI25

  Silosy zbożowe BIN

  Ja bym jeszcze coś powiedział od siebie, mam dwa silosy marki BIN, i jak narazie nie nażekam, a pierwszego (30t.) mam już ponad 13 lat!! Ale jest inna sprawa, mając silos marki BIN np. 60t. po 3 latach gdy zwiększymy areał i potrzebny większy silos to tu nic nie można zrobić, żadnej rozbudowy, a mając innej firmy można przy odpowiednich kąstrukcjach zwiększyć objętość po przez podwyższenie o jeszcze raz tyle!!!
 14. Pewnie że tak!! Wtedy będziesz biednym, ale bespiecznym rolnikiem!!
 15. SUZI25

  Dyskusje niekontrolowane

  To może taka była by odpowiednia?? SPRZEDAM KOBIETĘ Data pierwszej rejestracji: luty 1984r. Pierwszy właściciel, kolor biały, pochodzenie krajowe, używana, brak hamulców, lekko się prowadzi, podgrzewane siedzenie, obniżone sportowe zawieszenie automatyczne ssanie, dwie poduszki powietrzne, pełen lifting. NIE BITA! Cena do uzgodnienia UWAGA: darmowa jazda próbna. Tylko ta to do jazdy, trza znaleść jeszczę do pracy!!!
 16. SUZI25

  Dyskusje niekontrolowane

  Powinna też mieć dóże obciążniki z przodu by się nie wietrzyła z pługiem!!
 17. Ramzes, to co uważasz o tych małych rolnikach, to nie jest tak do końca!! Bo patrz: aby wyżywić siebie i rodzinę z babci rędki, to też tzra umieć zarządzać tymi drobnymi pieniążkamie!! Bo jak ktoś ma chektar przenicy dla tej jednej krówki, świnki i kurek, to aby to wymócić musi oddać połowę rędki!!! Tu też tzra umieć rządzić!!!!
 18. Moim zdaniem to dlatego że na wielkopolsce są dobrzy gospodarze!! I jest ich dużo w porównaniu z lubelszczyzną gdzie nie ma tylu chętnych na ziemie!!
 19. BRAWO Ramzes!!!!!! Powiedziałeś prawdę, tylko prawdę, i całą prawdę!!!!
 20. SUZI25

  wycinaki do kiszonek

  Ja mam wszystkie obciążniki u sześćdzieśątki, i jak uciołem to podniusł sią ale przód, ja tnę 912 i z ziemi jak biorę, a utnę całą, ładną kostkę to przód nie tyka ziemi a mam dodatkowe obciążenie!! Także c-360 to nie do tego sprzętu!!!
 21. Ztą klamrą to muszę się zgodzić, kiedyś obaliła się na mnie jedna sztuka (naszczęście była z tych drobnych )!!! Jak nie przylejesz to nie zrozumie TO OCZYWIŚCIE ŻARTY, ale do każdej Fikowki skuteczne są inne metody!!!
 22. SUZI25

  wycinaki do kiszonek

  http://www5.traktorpool.de/suchen/detail.php?masch_id=568477# tutaj jest taka z windą, ale dokładniejszego zdjęcia nie mogę znaleść!!
 23. SUZI25

  wycinaki do kiszonek

  Do całego wycinaka (widły, noże, cała rama) w miejscu gdzie zaczepia się ciągnik ( belki i śrubę) załada się windę, czyli taką dodatkową ramę z tłokiem (działa to na podobnej zasadzie jak przy widlakach, na takim maszcie), dopiero windę zaczepiasz do ciągnika i jak wyciągasz tłok to cały wycinak podnosisz do góry, i możesz ciąć piętrowo!! Poszukam zdjęć wycinaka z windą w internecie to prześle linki! Pozdro
 24. Ja u Korbanka pytałem się o zębatke do Claasa to wygarniacza ziarna w zbiorniku to usłyszałem 200 zł, a okoliczna firma zrobiła mi za 30 i też chodzi!! Ale za instrukcje do kąbajnu to tanio wzieli bo 130 zł, a jak chciałem kupić ksero od kolesia z innej wioski to 2 bańki wołał!!!
 25. Skątaktuj się z tą firmą, jak się dowiadywałem to cena kąkurencyjna była!! Pozdro
×
×
 • Dodaj nową pozycję...