Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Mistrz napisał:

Ale pelet jest lepszy od słomy czy nie? ja nie mam słomy ciętej ale mam taką drobną i chodzi mi o to czy na pelecie będę miał suszej jak na tej słomie?

Słoma , a pellet  to przepaść w chłonności . Znam takich , którzy codziennie walą słomę bo...mokro. CHłonność słomy, nawet zrobionej na sieczkę jest byle jaka. Tu nawet nie ma co dywagować. Pellet . 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 8-obcy pasazer nostromo napisał:

ja daję torf na mixie (torf i wiórka ) pelet niech schowa . ale ale skorupa się robi w 4-tyg. i tsza przekopać 

Na pelecie skorupa czy na twoim mixie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrole z dobrostanu miał ktoś z Was? Co sprawdzali oprocz łapek kurczakom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kokoko napisał:

Kontrole z dobrostanu miał ktoś z Was? Co sprawdzali oprocz łapek kurczakom?

Łapek czyli co chodzą po kurniku i podnoszą kury i sprawdzają jakie mają łapki? bo jakoś ciężko mi to zrozumieć

Ode mnie brali rozliczenia z ubojni żeby wiedzieć ile mam punktów za łapki i przy okazji będą sobie mogli policzyć kilogramy co oczywiście będę miał przekroczone😆, mierzyli kurniki tym razem nie chcieli odliczać słupów chyba pamiętali co im ostatnio powiedziałem i tam wpisywali coś sobie ile karmideł i ile smoczków w pojeniu i to tyle z dobrostanu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kazdym kurniku badaja 20 kurczaków. Trzeba zlapac im i pokazac lapki i przyznaja te punkty i czy pokrywa sie z ubojniami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni są k.u.r....wa oderwani od rzeczywistoąści , a hodowcy to zwyczajne cioty bo zgadzaja sie na wszystko , zgadzaja sie d.e.b.i.l.ne kontrole, wymogi etc.  Daliżmy zrobić z siebie chłopów pańszczyźnnianych  , a za to ,że  nas j.e.b.i .ą jeszcze im płacimy. To chore!!! Jeszcze troche to będziemy ptakom dupy toaletowym podcierać, na łapki zakładać jakieś ochraniacze ........ wymogi bardziej restrykcyjne niż w ludzkich szpitalach!!!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, kokoko napisał:

Na kazdym kurniku badaja 20 kurczaków. Trzeba zlapac im i pokazac lapki i przyznaja te punkty i czy pokrywa sie z ubojniami. 

Tylko nie bardzo rozumiem jak 20 sztuk może się pokrywać ze średnią z ubojni bo akurat na przykład przy drzwiach będziesz miał gęściej i zawsze będzie więcej odparzonych łap a od połowy do końca będzie trochę mniej kur czy na przykład suszej i tam będą łapy dużo czystsze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na O.I.OM w szpitalu, czyli oddział intensywnej opieki medycznej, czyli oddział z ludzmi w stanie zagrożenia życia z różnych powodów  wchodzisz z ulicy z gównami na butach, wiem, bo odwiedzałem kogoś, narzucają Ci na ramiona tylko taki fizelinowy fartuszek dla picu. Nawet powiedziałem Pani, że zapraszam na szkolenie na kurnik z zasad bioasekuracji. Poziom ku.rwa absurdu jeśli chodzi o wymogi dla kur sięgnął zenitu. Niedługo trzeba będzie je w salonie hodować w domu, a my pójdziemy do kurnika mieszkać. Tylko w Brazylii ani UA nikt tego nie kontroluje i ten towar tu wjeżdża i jeszcze dostaje kilkaset milionów dolarów od amerykanów na rozwój . Absolutnie świat w ch..uj wywrócony do góry nogami.

Ktoś zwrócił uwagę na minrol? Wolny rynek, wprawdzie już spada, ale przed ostatnią publikacją odbił z 4.6 na 5.1 a ostatni minrol spadł o 5gr. Pani jakaś tam sobie go liczy widać jak jej się podoba czy do tyłu, ale po co liczyć 2 tyg do tyłu dla przyszłych rozliczeń, to średnio kumam. Poza tym, nie było publikacji ani w czwartek, ani w piątek, tylko dziś, ktoś sobie nie miał czasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I (słowo zostało usunięte) po cynie za tydzień mówią o 4,2 max do tego zaraz dojdzie opał I do wiosny zarobicie nic tylko cza z lata dołożyć uciekajta I szukają za Tuska lepszego zajęcia bo takie na każdym rogu czycha 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie panikuj filut, była lepsza cena ostatnie 2 tyg padziernika, bo się każdy pazdziernika bał i nie było kury, wszyscy myśleli, że wyższa cena będzie w listopadzie i stąd teraz dużo kury przez jeszcze minimum 2-3 tyg i stąd też w listopadzie obsad jest o ponad połowę mniej niż w grudniu, tak, że przygotuj się na wysoką cenę na święta i ostry zjazd ceny od stycznia i przez cały styczeń. I to się powtórzy minimum 4-5 razy, zanim ludzie się wkur.wią że jedni sprzedają po 5 a drudzy po 4 i zmienią harmonogramy, hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to za reklama leci w Lidlu tuszki po 6zł?....szykuje się ARMAGEDON?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu skończyły się czasy zarobku kto przejadł zarobek dziś będzie robił za friko a zima dokładka. Za tydzień opór kury do tego już na hurtowniach jest zapisaka bo ma wjechać bardzo tani asortyment. Cały listopad kicha totalna styczeń to samo wraca się okres sprzed 10 lat że w styczniu dokładka 1 zł do kg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie kto się poświęcił tylko kura to dziś jest w czarnejjj d .upie lata minęły jakes stare auto nowe jest ale klasa najniższa jakąś śmieszna kostka ogrodzenie już nie na te czasy w głowach popsute bo zawsze na wszystkich się z obrzydzeniem patrzyło dziś byle jakie gospodarstwo 40 ha kupiło by taka ferme nie odczuwając tego także czasy na kurnikach to już były i nie wrócą.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Stary hodowca napisał:

Po prostu skończyły się czasy zarobku kto przejadł zarobek dziś będzie robił za friko a zima dokładka. Za tydzień opór kury do tego już na hurtowniach jest zapisaka bo ma wjechać bardzo tani asortyment. Cały listopad kicha totalna styczeń to samo wraca się okres sprzed 10 lat że w styczniu dokładka 1 zł do kg 

nic nie wjedzie...przewoźnicy blokują szczelnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Stary hodowca napisał:

Przez Słowację wjeżdża legalnie ukraina ile kto chce 

Słowacy też nie są zadowoleni, kwestia godzin i tam też będą blokady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statkiem idzie, nie tam tirami, tirami to detal. 

Poza tym - kto wstawi od 10 do 25 listopada niech szykuje worek na piniądze. Kto wstawi po 1 grudnia niech szykuje taki worek na dokładkę do rzutu- spotykamy się na końcu stycznia i rozliczamy poprawność tego co napisałem. Narka. P.S Ta sytuacja powtórzy się około 4 razy zanim ludzie pozmieniają harmonogramy jak jedni będą sprzedawać po 6 a drudzy po 4. Tak zawsze było przy takich dysproporcajch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja slyszalem od przedstawiciela paszy ze ubojnie wolny rynek kupuja tylko przez pierwszy tydzien grudnia, pozniej bija tylko kontrakty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wraca wszystko do normy z przed 4 latach koniec listopada wtopa koniec stycznia jeszcze większą i kolejny rok dla wszystkich beż rozwoju następny rok to ceny 3 z hakiem a wiecie co to oznacza wolny rynek będzie w uśpieniu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Stary hodowca napisał:

Wraca wszystko do normy z przed 4 latach koniec listopada wtopa koniec stycznia jeszcze większą i kolejny rok dla wszystkich beż rozwoju następny rok to ceny 3 z hakiem a wiecie co to oznacza wolny rynek będzie w uśpieniu 

no.... a czyja to wina? Ubojni? Wyrw. pasz czy wylęgarni? Nie!!! Sami sobie zgotowaliśmy taki los. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostały na wolnym same dziadki na wylocie i ubojnie ale to inna bajka także tymi pierwszymi nikt się nie będzie przejmował bo dziś każdy ma druga noge i już dawno uciekł od hodowli tylko kur bo to było dobre ale 15-20 -30 lat do tyłu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Stary hodowca napisał:

Zostały na wolnym same dziadki na wylocie i ubojnie ale to inna bajka także tymi pierwszymi nikt się nie będzie przejmował bo dziś każdy ma druga noge i już dawno uciekł od hodowli tylko kur bo to było dobre ale 15-20 -30 lat do tyłu 

Podstawowa zasada w każdym biznesie -  właścicielski , szeroko pojęty dozór.  W dzisiejszych realiach nie da się skutecznie i efektywnie prowadzić hodowli bez ciągłego, właścicielskiego nadzoru. "druga noga" nawet przy jednym obiekcie jeżeli absorbuje na tyle ,że można hodowle zaniedbać powinna stać się "pierwszą noga" , a hodowlę zamknąć.   Jasne, że jak ktoś ma drobiarskie "miasteczko" to do pracy  w nim  musi mieć ludzi  bo zwyczajnie nie jest w stanie tego ogarnąć, ale......proponuje porównać wyniki produkcyjne malutkich hodowców, tych średnich i tych z molochów. Różnice w szczególności jeżeli chodzi o upadki , konwersje , a i sam wygląd ptaka wręcz ` biją po oczach. Tam gdzie malutki wychodzi z jakimś drobnym plusem, "wielki" zalicza dużą wtopę. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...