Skocz do zawartości
dziczek.usm

Jak zrobić płyte drogową.

Rekomendowane odpowiedzi

witam. interesuje mnie to jak zrobic plyte drogową. jezeli ktos wie to prosze zeby wyjaśnil mi . interesuje mnie jak zrobic szalunek, czy sa takie gotowe oraz zbrojenie. dzieki z gory.[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy potrzebne są ci uszydo haków. Jeśli nie to wystarczy zbić forme z 4 desek o takiej szerokości jaka ma być gruba płyta i ułożyć jo na wyrównanym podłożu.

Co do zbrojenia t zależy jakie będzie obciążenie na pyte i jaki masz drut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak potrzebne są uszy do tej płyty. a zbrojenie trudno mi okreslic jakie. a mozesz mi powiedziec w jaki spodob sie robi te zbrojenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układa się drut zbrojeniowy w krate i wiąże za pomocą cienkiego (wiązałkowego). do wiązania najlepiej użyć takiego wdruta grubości 4-5 mm wygiętego w haczyk.

Skoro będzież potrzebował tych mocowań to musisz się pobawić z formo. Tak aby było podcięcie w zalanym betonie i wystawał drut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo dobry temat mnie tez to interesuje i chcem zapytac szanownych kolegow czy ulice wjazdawą mozna zrobic z kostki brukowej, bo mam maszyne do produkcji i formy do robienia kostki, ale nie jestem pewien czy to bedzie dobre?? raczej z ciezkim sprzetem nie bede tu wjezdzac ale samym ciegnikiem to czemu nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytrzyma pod ciągnikiem,na pewno.Warunek-musisz dobrze utwardzic przed położeniem.Wybierz trochu ziemi,nawieź tłucznia,utwardź ubijarką,na to żwir,jeszcze raz ubijarka(tytlko równoooooooo to ma być) i na to kostke.Wtedy nie zapadnie sie,ani nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka:na żwirek sypnąć piachem(niektórzy mówią,że z cementem)dopiero na to kostka.Na koniec zwibrować porządnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod kostke jako podbudowe (podsypke) jeśli będzie przenoszony większy ciężar (droga nie chodnik) należy stosować piasek wymieszany z cementem. Po wyrównaniu i ubiciu układa się kostkę. Po ułożeniu można podlać droge wodo.

 

Na jako grubość kostki masz formy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po ułożeniu można podlać droge wodo.

 

Poprawka-po ułożeniu posypać kostkę piachem,żeby zamulić szczeliny(polać wodą).Przy ukłaaniu trzeba pamiętać o spadku,choćby minimalnym,aby woda spływała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po ułożeniu można podlać droge wodo.

 

Poprawka-po ułożeniu posypać kostkę piachem,żeby zamulić szczeliny(polać wodą).Przy ukłaaniu trzeba pamiętać o spadku,choćby minimalnym,aby woda spływała.

 

A tak zapomniałem napisać o piasku a spadek to chyba jest ocztwisty,wszystkie drogi utwardzone go mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do wibrowania(ubijarka) kostki po ułożeniu nie wolno zapomnieć o gumowej nakładce bo inaczej kostka sie rozleci(pokruszy).Życze udanej drogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo tanio mozna kupić płyty drogowe wszelkiego rodzaju na elementydrogowe.pl. Zajrzyj na ich strone bo może taniej i łatwiej wyjdzie kupić niz robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kup i już :p Wiele firm ma bardzo tanie płyty i działa na terenie całego kraju, także na pewno u Ciebie też. Popytaj ich o ceny, sam zobaczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podobna technologia wykonania, jak do posadzek betonowych różne zbrojenie, klasa, osobiście uwaga na transport takich sobie robionych płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...