Skocz do zawartości
Farmer107

Sposoby łapania drobiu

Rekomendowane odpowiedzi

Raz widziałem u znajomego drobiarza załadunek do kontenerów, mini fadromka wwoziła kontenery na kurnik a tam 6 osób ładowało do nich brojlery. W ciągu niecałej godziny załadowali solówkę z przyczepą(chyba około 6 tyś.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam tak sie sklada ze mam gesi 2x5000 i czasmi jest problem z ludzimi ale jakoś jeszcze sie znajdują chetni za 60 zł i oczywiście wodeczka bo bez niej to bym sam łapał ale co takie zycie i jakoś z ludzimi nalezy sie dogadywać ale 50 zł na godzine to lekka przesada na budowie placą 6-10zł na godzine z noszenie pustakow lub stanie przy betoniarce a gdzie jest porownanie wagi gesi do worka z cementem naprawde ludziom w głowach sie przewraca po 4 klasach pewnie 50 zł na godzine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was zna firmę łapiącą "Serwis Plus"??

Podobno łapią drób w całej Polsce kurczaki i indyki, nie wiem czy inny drób.

Dostaliśmy ostatnio od nich ofertę, chciałabym poznać opinię o nich. Terminowość, jakość załadunku, ogólne zachowanie łapaczy...

Za odpowiedzi serdecznie dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dałem sie teraz namówić na łapanie gęsi, trafiła mi sie fucha stania na burcie samochodu i wkładanie gęsi do klatek 6000tyś gęsi masakra nigdy w życiu niepujde do takiej roboty no chyba że za 50zł za godzine!!!
Za 50 PLN na godzinę , a robisz straszne błędy ortograficzne. To nie Dania , Anglia czy Szwecja! Nie zarabiamy jako drobiarze takich pieniędzy żeby płacić za godzinę łapania 50 PLN . W"(słowo zostało usunięte)c.h Wam się poprzewracało" . Najlepiej żeby drób w sklepie kosztował 4PLN , hodowca dokładał po 40-50 gr. do kilograma , a łapaczom płacił po 50 Zł. za godzinę . Idź do szkoły , zdobądź jakieś kwalifikacje zawodowe albo przynajmniej naucz się poprawnie pisać po polsku i dopiewro wtedy wymagaj odpowiednich zarobków . Nic nie potraficie robić , a chcecie zarabiać jak fachowcy po 2 fakultetach!

 

Swieta slowa.Ludzie chca mec zarobki jak na zachodzie. Nauczcie sie czegos i jedzcie na zachod i zobaczcie jak tam latwo pieniazki sie zarabia mieszkajac w baraku i jedzac konserwy zeby bylo taniej.Raz w zyciu uczciwie popracowal i wielce pokrzywdzony sie czuje ze mu 5 zl nie dali za godzine. To Ty nie wiedziales ze ges toche wazy??

 

Gościu idź sobie na łapankę indorów, to zobaczysz dopiero ciężką pracę!!. Taki indorek nie waży 7 czy nawet 8 kg, tylko 20 !!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tasin temat dotyczył gęsi , a jeżeli nie widzisz rożnicy pomiędzy gęsią , a 20 kilogramowym indorem to wypada tylko Ci wspołczuć . Z uwagi na to co wypisujesz o cenach na kontrakcie sądzę , że masz ogromne braki w temacie - opłacalność produkcji drobiarskiej w świetle cen zbytu żywca określonych i narzuconych przez korporacje ubojowe .

Płać sobie nawet i 100PLN za godzinę , wypisuj bzdury , że przy 3,10 zarabiasz i żyj w urojonym świecie dobrobytu .

Co do ciężkiej pracy - nie wypowiadaj się na temat , o którym nie masz zielonego pojęcia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u nas 50 zł od zestawu indyków zestaw to 1200-1800 szt

łapaczy 5-9 osób

W brojlerze płacę za złapaną sztuke 9 groszy - konkretnie . Zestaw 5tys - 450PLN . Płacenie za zestaw niezależnie ile jest tam sztuk uważam za mocno niesprawiedliwe . Do mnie też przyjeżdżają auta z obsadą od 4400 do 5700 - jak przeliczysz na sztuki , ilość zestawów to w roku różnica w płaceniu za sztuki , a zestaw może wynieść blisko 10tys . "Łapacze" doskonale się orientują i umieją liczyć , a jest też faktem , że nie chcę nikogo oszukiwać . Kiedyś płaciliśmy ptakami - 8 sztuk na głowę od kurnika . Czasy się zmieniły , ceny zbytu raz 3,50 innym razem 2,50 . Ptaki też różne wagowo . Jak ładnie urosły i trafiło po 3,50 to przeliczając na złotówki wychodziło np. około 80 PLN . Jak jednak nie urosły i jeszcze cena kiepska to wychodziło np. 50 PLN . Róznica kolosalna więc już dawno odszedłem od płacenia ptakami i uważam , że płacenie od każdej sztuki jest jak najbardziej sprawiedliwe , a ponieważ coraz trudniej o ludzi do łapania to i musimy podnosić ceny bo za chwilę sami będziemy łapać . Taki "lajf" he,he .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u nas 50 zł od zestawu indyków zestaw to 1200-1800 szt

łapaczy 5-9 osób

W brojlerze płacę za złapaną sztuke 9 groszy - konkretnie . Zestaw 5tys - 450PLN . Płacenie za zestaw niezależnie ile jest tam sztuk uważam za mocno niesprawiedliwe . Do mnie też przyjeżdżają auta z obsadą od 4400 do 5700 - jak przeliczysz na sztuki , ilość zestawów to w roku różnica w płaceniu za sztuki , a zestaw może wynieść blisko 10tys . "Łapacze" doskonale się orientują i umieją liczyć , a jest też faktem , że nie chcę nikogo oszukiwać . Kiedyś płaciliśmy ptakami - 8 sztuk na głowę od kurnika . Czasy się zmieniły , ceny zbytu raz 3,50 innym razem 2,50 . Ptaki też różne wagowo . Jak ładnie urosły i trafiło po 3,50 to przeliczając na złotówki wychodziło np. około 80 PLN . Jak jednak nie urosły i jeszcze cena kiepska to wychodziło np. 50 PLN . Róznica kolosalna więc już dawno odszedłem od płacenia ptakami i uważam , że płacenie od każdej sztuki jest jak najbardziej sprawiedliwe , a ponieważ coraz trudniej o ludzi do łapania to i musimy podnosić ceny bo za chwilę sami będziemy łapać . Taki "lajf" he,he .

 

Za lapanie brojlera płacę jeszcze po 7 groszy od sztuki - płacę po zakończeniu łapanek - jeśli zadrza się że kurnik zchodzi na dwa lub trzy razy, a ludzie dzielą się pieniędzmi na ilość osób będacych przy załadunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeliczajac na godzine to łapaczom jesli solidnie pracuja wychodzi 25zł/godz

u nas wszyscy tak płaca no sie nie krzywduja ale ludzi zaczyna brakowac

kedys chciałes 5 a przyszło10 a terazcoraz gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeliczajac na godzine to łapaczom jesli solidnie pracuja wychodzi 25zł/godz

u nas wszyscy tak płaca no sie nie krzywduja ale ludzi zaczyna brakowac

kedys chciałes 5 a przyszło10 a terazcoraz gorzej

Rachunki mi się jednak nie zgadzają Łapanie kurnika w 10 osób to 4 zestawy po około 2 godziny ciągłej pracy . Jak doliczymy dojazd i drobne przerwy to łącznie jakieś 10 godzin pracy . Zarobek na głowę ze stada 20tys. jakieś 180 złotych czyli na godzinę po około 18PLN . Dużo? Za nocną pracę na zawołanie? Mało? To w koncu 5 EURO za godzinę . Na Anglię czy Irlandię maluto , ale na Polskę ?

Wiem jedno: mogę płacić nawet 20gr. za sztukę pod warunkiem , że cena żywca będzie gwarantowała zarobek na poziomie adekwatnym do wkładu finansowego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tasin temat dotyczył gęsi , a jeżeli nie widzisz rożnicy pomiędzy gęsią , a 20 kilogramowym indorem to wypada tylko Ci wspołczuć . Z uwagi na to co wypisujesz o cenach na kontrakcie sądzę , że masz ogromne braki w temacie - opłacalność produkcji drobiarskiej w świetle cen zbytu żywca określonych i narzuconych przez korporacje ubojowe .

Płać sobie nawet i 100PLN za godzinę , wypisuj bzdury , że przy 3,10 zarabiasz i żyj w urojonym świecie dobrobytu .

Co do ciężkiej pracy - nie wypowiadaj się na temat , o którym nie masz zielonego pojęcia .

 

Brojlerze kurzy czytaj uważnie co ja napisałam...

I nie rozumiem dlaczego tak bardzo przeszkadza Ci to, że jestem na kontrakcie?? Czy myślisz, że jeśli byłoby mi tam źle to nadal bym dla nich produkowała?? Ja nie jestem kami-kadze.

Po za tym ja nie krytykuję Ciebie kiedy płacą Ci za kurczaka 2,70 zł i to jeszcze robią łaskę, że Ci zabiorą. Też kiedyś byłam na wolnym rynku. Teraz od 2 lat współpracuję z dużą ubojnią i jestem zadowolona.

PS nie wiem czy w całym swoim życiu napracowałeś się tyle co ja w stosunkowo zapewne do twojego nie długim... Więc nie licytuj się ze mną kto ciężej pracuje bo mnie zwyczajnie nie znasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale mi nie przDzisiaj widziałam świeżą tuszkę w Netto z Drobimexu.Wiecie po ile??

Mało mi oczy nie wyleciały z orbit. Kosztował 6,49/kg A ja sprzedałam w poniedziałek po 3,07 zł netto...eszkadza to , że jesteś na kontrakcie . Śmieszy mnie tylko to :

Wy chyba na głowę poupadaliście. Moja rodzina hoduje kurczaki dłużej niz nie jeden z was po ziemii chodzi...NIE JESTEM Z UBOJNI

Człowiek pisze to co usłyszał, to zaraz go podejrzewają...ok mogę pisać, że wszystko jest pięknie ładnie, że u nas skupują kury w wadze 2,4 a nie 3,40 kg i że cena u nas jest 4 zł. Wtedy będziecie mi wierzyć, bo chcecie w to wierzyć. Ja też bardzo bym chciała w to wierzyć...

 

Prawdopodobnie będziemy organizować protest pod Urzędem Wojewódzkim. Mam nadzieję, że jeśli do niego dojdzie dołączycie do lubuskich hodowców...

Czyżby powtórka imprezki z Warszawy?? Kto był ten pamięta...

Drobimex płaci jeszcze 3,20 zł netto Opole podobno też, ale chodzą wieści, że od poniedziałku cena spadnie.

Na dno z nami idą wytwórnie pasz, wylęgarnie, nasi weterynarze i cała otoczka drobiarstwa. Tylko w sklepach cena jakoś dziwnie nie spada...

Czy ktoś słyszał, żeby wytwórnie obniżyły ceny?? Bo ja niestety nie

 

 

 

"Dzięki za ceny , na których bazowałem robiąc kalkulację rzutu -stado 20tys / up. 4%

- pisklaki około 25tys. PLN

-pasza / przyjąłem najniższą cenę gotówkową czyli ok. 1130PLN brutto i zpożycie na poziomie 1,82kg / około 82083tys.PLN

-opał , doktor/ w tym szczcepienia gumboro / około 9tys.PLN

-inne stałe bez amortyzacji poziom od 12do 14tys. PLN / nie liczę obsługi bankowej /

po podliczeniu wg Twoich cen i wyników koszty wychodzą na poziomie około 130tys. - przy średniej wadze 2,10 koszt jednego kg to 3,25!!!!! I zaznaczam , że nie liczyłem klasyfikacji , strat na taśmie czyli , powiem to po raz kolejny nie są to wszystkie koszty!!!!!! Mając cenę 3,16 netto Twój pseudozysk wynosi 3,318 - 3,16 = 0,158gr.

Pomyśl więc jeszcze o kosztach , o których napisałem powyżej i zastanów się czy faktycznie zarabiasz ? Jeżeli odpowiesz twierdząco to już wiem dlaczego przedstawiciele Drobimexu głoszą wszem i wobec , że ich hodowcy zarabiają nawet wtedy kiedy inni dokładają . To już jest chyba pierwszy CUD nowej ekipy rządzącej ."

 

Przy moich kosztach i wyliczeniach wychodzę przy tych cenach jakieś 2 tysie w plecy. Żadna tajemnica...

Jednak współpracy nie zaczyna się i nie kończy na jednym rzucie....

Raz na wozie, raz pod wozem, takie czasy i nikt z wolnego rynku nie powie mi, że nigdy nie dołożył do stada.

Teraz przy dobrych wiatrach wyjdę na 0 albo mały plecak, ale może następnym razem zarobie

Myślę jak każdy hodowca - niepoprawny optymista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tasin mam gdzieś czy jesteś kontraktowcem czy nie . Poniżej na kolorowo kilka Twoich postów z informacją , że przy cenie 3,15 netto jesteś na minusie około 2tys . Jaką więc masz teraz cenę ? Jak wolny rynek płacił 3,80-4,00 ile ten Twój kontraktowicz Ci dawał????

Coś tam jeszcze o protestach przeczytałem - więc jak to jest , że masz tak fajnie i chcesz protestować?

Oj Tasin ! Mój staż pracy na własny rachunek przekroczył już 20 lat . a ile Ty masz lat pracy i gdzie tak ciężko pracowałaś?

Zero konsekwencji w tym co piszesz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brojlerze, przerażasz mnie...

Żeby zachowywać, czy kopiować wszystkie posty jednego człowieka?? I pamiętać w dodatku o nich!!

Matko kochana!! Brak mi słów...

PS. Ostatnio przy cenie 3,07 netto jestem na +, bo miałam fantastyczny wynik hodowlany. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że przy standardowym wyniku byłaby dokładka, albo 0.

Od 2 lat od kiedy współpracuję z Drobimexem dołożyłam i to porządnie jeden raz. Kiedy udusiło mi się 3000 szt kurcząt na zdaniu. Ale takie wypadki zdarzają się wszystkim.

Czy możesz powiedzieć to samo o sobie będąc na "wolnym rynku"??, że przez ostatnie 2 lata nie dołożyłeś ani razu do rzutu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko dowodzi , że z uwagą czytam to co inni piszą i pamiętam , że często po pewnym czasie wypisują w danym temacie zupełnie coś innego .Nie pochlebiaj sobie , że archwizuję Twoje posty Wystarczy cofnąć się do tego co pisałaś wcześniej na tym forum i wszystko wiadomo . Co do moich rachunków ekonomicznych hodowli wolnorynkowej to wiadomość dla Ciebie może być tylko na priva , ale zapewniam , że mój rachunek w stosunku do Twojego jest znacznie korzystniejszy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dałem sie teraz namówić na łapanie gęsi, trafiła mi sie fucha stania na burcie samochodu i wkładanie gęsi do klatek 6000tyś gęsi masakra nigdy w życiu niepujde do takiej roboty no chyba że za 50zł za godzine!!!
Za 50 PLN na godzinę , a robisz straszne błędy ortograficzne. To nie Dania , Anglia czy Szwecja! Nie zarabiamy jako drobiarze takich pieniędzy żeby płacić za godzinę łapania 50 PLN . W"(słowo zostało usunięte)c.h Wam się poprzewracało" . Najlepiej żeby drób w sklepie kosztował 4PLN , hodowca dokładał po 40-50 gr. do kilograma , a łapaczom płacił po 50 Zł. za godzinę . Idź do szkoły , zdobądź jakieś kwalifikacje zawodowe albo przynajmniej naucz się poprawnie pisać po polsku i dopiewro wtedy wymagaj odpowiednich zarobków . Nic nie potraficie robić , a chcecie zarabiać jak fachowcy po 2 fakultetach!

 

Swieta slowa.Ludzie chca mec zarobki jak na zachodzie. Nauczcie sie czegos i jedzcie na zachod i zobaczcie jak tam latwo pieniazki sie zarabia mieszkajac w baraku i jedzac konserwy zeby bylo taniej.Raz w zyciu uczciwie popracowal i wielce pokrzywdzony sie czuje ze mu 5 zl nie dali za godzine. To Ty nie wiedziales ze ges toche wazy??

 

W nosie mam zagranice i wkladanie tych gesi do piepszonych klateczek. Jak wam ktos przyjdzie za 10zl to sie cieszcie. Jestem rolnikiem i cieżkiej pracy sie nieboje ale to jest przesada, więcej bym sie niedal namowić na ladowanie gęsi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego,a może ty ui ładowania indyków byłeś.Przecież przy ładowaniu gesi to lekka robota.Chłopok co z ciebie za rolnik jak ci się taka lekka robota krzywda widzi?To czym ty się zajmujesz?jedzeniem spaniemi pierdzeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja hoduje bydło, sprzedaje kolesiowi zboze, zapytal sie mnie czy niema w mojej wsi jakiś ludzi do łapania gęsi 10zł na godzine, mysle sobie za tą kase to mu spokojnie naszykuje, pod sklepem nieznalazl sie chętny zaden a jesti ich sporo Namówiłem znajomego rolnika i pojechaliśmy tam, przecież 10zł na godzine to sporo. Niestety dostałem sie na byrte do wtykania tych gęsi do klatak. Podrapany obsrany te zamykania spadaly na glowe, to nie dlamnie. Na dodatek na drugi dzień ide do sklepu a menel ktury wypioł sie na tą robote chciał odemnie pozyczyć 5zł!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na dodatek na drugi dzień ide do sklepu a menel ktury wypioł sie na tą robote chciał odemnie pozyczyć 5zł!!!

 

no i co w tym dziwnego?? facet wykazał się niezłym ekonomistą - po co się meczyć jak dadzą za darmo i kto tu robi na kogo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM.LUDZIE DO LAPANKI TO ODWIECZNY PROBLEM....ALE JAK KTOS ODDAJE DO DUZEJ UBOJNI TO NA ZEBRANIU POWINNO SIE PORUSZYC TEMAT SYSTEMU HOLENDERSKIEGO.TAKI JEST W EXDROBIE KUTNO.TIR Z WIDLAKIEM,6 OSOB LADUJE KONTENERY W 40 MIN.CUDO!!!!!JESZCZE MYSLA O MASZYNIE DO LAPANIA,MOZE ZA ROK...WTEDY 1 OSOBA MASZYNE,DRUGA OSOBA WIDLAK,I WSZYSTKO Z UBOJNI,ZERO PROBLEM Z NASZEJ STRONY!!!NIE MOZE BYC TAK ZE PRZY TEJ CENIE KURCZAKA,PASZY,JESZCZE LUDZIE BEDA DROZEC,A UBOJNIE ZERO W NASZA STRONE.TEMAT DO PRZEMYSLENIA....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WITAM.LUDZIE DO LAPANKI TO ODWIECZNY PROBLEM....ALE JAK KTOS ODDAJE DO DUZEJ UBOJNI TO NA ZEBRANIU POWINNO SIE PORUSZYC TEMAT SYSTEMU HOLENDERSKIEGO.TAKI JEST W EXDROBIE KUTNO.TIR Z WIDLAKIEM,6 OSOB LADUJE KONTENERY W 40 MIN.CUDO!!!!!JESZCZE MYSLA O MASZYNIE DO LAPANIA,MOZE ZA ROK...WTEDY 1 OSOBA MASZYNE,DRUGA OSOBA WIDLAK,I WSZYSTKO Z UBOJNI,ZERO PROBLEM Z NASZEJ STRONY!!!NIE MOZE BYC TAK ZE PRZY TEJ CENIE KURCZAKA,PASZY,JESZCZE LUDZIE BEDA DROZEC,A UBOJNIE ZERO W NASZA STRONE.TEMAT DO PRZEMYSLENIA....

 

Witam , jesli możesz opisz ile sztuk kurczaków te 6 osób ładuje i czy "wybierają" z kurnika większe czy wszystkie" jak leci" ?

I pytanie do wszystkich jak dziś z ludzmi do łapania bo wzrost kosztów łapania jest wysoki! Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ekipę łapiącą to mogę takową polecić. Pracują na skrzynkach i na kontenerach, moc załadunkowa to około 100 tyś sztuk dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pochwalić się rozwiązaniem ułatwiającym załadunek indyka lub widział jak to robią inni w kraju i na świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktos szuka firmy do łapania kurczaka to mogę polecic bo jakiś czas temu zatrudniłem nową i jestem bardzo zadowolony. Widac ze firma konkretna organizacja pierwsza klasa czas załadunku perfekcyjny w kontenery jak i w skrzynki no i co najważniejsze nie widac uszkodzeń związanych z załadunkiem. Z tego co słyszałem to wszyscy hodowcy bardzo sobie chwalą tą firmę. Podaje namiary: Dawid Frąckowiak nr tel 662-240-623

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy oferuje załadunek indora i indyczki w okolicach iławy możemy dojechć do 100 km od iławy dalsza jazda jest dla nas nie opłacalna.

indor-0,45 gr\szt

indyczka-30 gr\szt

 

Loch Jarosław

 

tel-515-267-845

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...