Skocz do zawartości
Alberto

Kontrole ARiMR

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniliśmy świadomie działkę zasiania gorczycy w rolnopśrodowiskowym bez zawiadamiania agencji i ODR bo jak stwierdził ojciec kontroli nie będzie (była) zamiast gorczycą działkę 1,49 ha zasialiśmy żytem na plon główny, a w zamian inną działkę 1,57 ha zasialiśmy gorczycą. Hektarowo wszystko się zgadza ale nmumery działek nie co nam grozi za taką samowolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego ustawodawca w rozporządzeniu nie przewidział. Jest wymóg min. 33% pow. GO pod zasiewami zimowymi (w tym oziminy). Natomiast nie ma mowy o zmianie działek. Pozostaje Ci czekać na raport pokontrolny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak to była kontrola wojewódzka i mają przesłać do powiatu w sumie byli u mnie trzy razy i pomierzyli wszystko to co jest w programie rolnośrodowiskowym. Jedną działkę dokładnie 2,26 ha zmierzyli mi GPS przy pierwszej wizycie i im wyszło o 17 arów mniej. Pomyślałem kurde taki elektroniczny sprzęt to chyba nie oszukuje (sprzęt nie tylko ci co wykonują pomiar nie umieją obsługiwać) nie zaprotestowałem. A potem z ojcem siedzimy tak i mówimy to nie mozliwe że 17 arów mógłby nas sąsiad podorać. Metrówka i dwa razy zmierzyłem pole 2,26 zawsze wychodziło. Przy następnej wizycie powiedziałem że jak nie zmienią zapisu w protokole to i tak się odwołam (wizja oddania kasy za ONW i dopłaty za te brakujące 17 arów). Gość nie chciał mierzyć jeszcze raz ale jak trzecim razem przyjechali sam zaproponował że zmierzy ale mówi jak wyjdzie na niego to go będe niósł spod lasu na plecach. Kurde pierwszy pomiar wyszło jeszcze mniej 2,05 ha ale coś namieszał w pomiarze bo zakończył pomiar przed ostatnim pomiarem, zmierzył ponownie i 2,26 ha uff ulga a ja mówię i co teraz a on no to mozesz na mnie skargę ja mówię poprawcie w papierach i oki. Poprawili więc pola są oki hektarowo tylko ta działka zmieniona zobaczymy jak to sie rozwinie w środę będe coś wiedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie trudno dopasować się do warunków wymyślonych przez bardziej cywilizowanych. Chłopi jakoś co innego deklarują, co innego robią - a potem się dziwią...

 

Raz jedna wieśniaczka w telewizorze się dziwiła, że ona kredytu nie brała, a od niej komornik należność z odsetkami ściąga... i że to nieporozumienie i bandytyzm.

 

ONA KREDYTU NIE BRAŁA!!!!!

 

NIGDY W BANKU NIE BYŁA!!!!

 

W ŻADNYM MIEŚCIE ZRESZTĄ TEŻ NIE!!!

 

Ona tylko cos komus podisała, ale tego nie traktuje poważnie...

(Znaczy podżyrowała)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Ramzes tu nikt się nie dziwi. Zmiana była świadoma to niech powiedzą co w związku z tym a nie owijają w złotko. A co do pomiaru i pomyłce 17 arów na 2 ha to ja pierdole taką kontrol (przepraszam za wyrażenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmieniliśmy świadomie działkę zasiania gorczycy w rolnopśrodowiskowym bez zawiadamiania agencji i ODR bo jak stwierdził ojciec kontroli nie będzie (była) zamiast gorczycą działkę 1,49 ha zasialiśmy żytem na plon główny, a w zamian inną działkę 1,57 ha zasialiśmy gorczycą. Hektarowo wszystko się zgadza ale nmumery działek nie co nam grozi za taką samowolę.

 

 

Hektarowo wszystko się zgadza? 1,49=1.57 ciekawa matematyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ubigłym roku wezwali mnie do agencji bo miałem nieścisłości we wniosku. Tłumaczyli że dostali jakieś dane z UG tam gdzie mieszkam i kazali mi zmniejszyć powierzchnię 3 działek , każdą o 3 ary bo podobno rowy melioracyjne są wliczone do powierzchni tych działek. Zmiejszyłęm dla świętego spokoju. W tym roku znowu wezwanie, bo wpisałem te zmniejszone powierzchnie i znowu się nie zgadza. Tym razem zwiększałem powierzchnie działek. Ruch w interesie musi być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w rolnosrodowiskowym to w zasadzie nie interesuje ich typowo działka ewidencyjna tylko rolna czyli tyle ile zasiane poplonu stąd dla świętego spokoju ciut więcej zasiane a niech sobie mierzą ile chcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda kontrola agencji w przypadku gdy był brany spo czy jak będzie wyglądać przy prow, czy ta kontrola jest już po zakupie maszyny przed wypłatą dofinansowania, czy przed zakupem po podpisaniu umowy, czy sprawdzają tylko papierki czy zaglądają w każdy kont w gospodarstwie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza kontrole mialem po roku od podpisania umowy na mlodego rolnika.

druga po zlozeniu wniosku o płatność ale przed wyplata pieniedzy z SPO

i trzecia pol roku po drugiej..........

beda sprawdzac wymiary budynków, tabliczki na zakupionym sprzecie, dobrostan zwierzakow, plyta,zbiornik, itd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem narazie żadnej kontroli, pieniądze z SPO dostałem w marcu tego roku a umowę podpisałem we wrześniu 2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pierwsza kontrole mialem po roku od podpisania umowy na mlodego rolnika.

druga po zlozeniu wniosku o płatność ale przed wyplata pieniedzy z SPO

i trzecia pol roku po drugiej..........

beda sprawdzac wymiary budynków, tabliczki na zakupionym sprzecie, dobrostan zwierzakow, plyta,zbiornik, itd....

 

Co w tym dobrostanie kontrolowali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z szambami domowymi, czy szambo na odpływy z pod zbiornika na mleko musi mieć osobny zbiornik, bo u mnie tak było, ale zrobiliśmy remont domu i odpływ od samego wc puściliśmy osobno właśnie do tego szamba od pomieszczeń satnitarnych z obory ( bo było duże niewykorzystane szambo a domowe jest małe) , więc może być tutaj problem ale jeszcze kilka lat temu do certyfikatu był wymagany wc w oborze więc jeśli mam osobny odpływ tylko od wc z domu a mam w c w domu w osobnym pomieszczeniu nie w łazience, więc chyba w razie czegoś da sie jakoś to uzasadnić?

A tak wogóle czy jakiś pracownik agencji zaglądałby do środka do szamba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A niech nurkuje - bo na "wąch" raczej nie sprawdzi

 

Tylko cholera właśnie pod samą pokrywką wychodzi rura 16'ka od strony chałupy i moga się skapnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...