Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ładowaczach czołowych

Rekomendowane odpowiedzi

normalnie tak jak każdy tur działa , podnosi co ma podniesc a nawet wiecej niż producent napisał na ramie

Co do podnoszenia to się zgadza ja moim turem 5 podnosiłem 2,2 t ale przednie koła miały pompnięte do 2,2 atm a z tyłu obciążnik koło 200 kg. Najważniejsze żeby było równo pod nogami bo jak się przechyli na bok to można niezłego orła wywinąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z Augustowa i jest pospawany na przednim łączniku bo lubię kręcić ciągnikiem jak podpycham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musialbys chyba wzmocnic konstrukcje tych slupic, popatrz dobrze na zdjecie jak masywnie jest wykonany ten tur (mocowanie na ciagniku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze nie było by za duzo roboty i wzmacniania. tylko ciekawe co by było z podnoszeniem, bo np ja w 3512 zauwazyłem ze najwiekszy udzwig ma tak do 1,5m wysokosci łuski od ziemi, a pózniej ma coraz mniejszy. Mysle ze mógłby miec problemy po takiej modernizacji z podnoszeniem z ziemi.

A druga sprawa to że siłowniki sa dłuzsze i nie mógłbys opuścic do ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kozacki tur naprawde mocny, ja zamówiłem z Hydrametu do ciapka w środe moze będzie, narazie musi styknąc hmm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie czekałem tydzień bo coś akurat zamówili z Hydrametu i żeby transport pusty nie jechał:) Ale cena 4500zł mam nadzieje że się nie zawiode na tym sprzęcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z HYdrametu przy MF 4270 tura 16 i na gwarncji wymienili mi cały oprócz łyżki i wideł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pękł tylko giął się na boki bo miał wąską rame wysięgnika , ocierał i giął mi maske wymienili na średniej szerokości ramy nie ociera ale i tak się gnie znajomy ma przy mtz 82ts i nic mu się nie gnie bo są lepiej wykrępowane wiązania też ma 16 z hydrametu ze 2 tygodnie temu robiłem łożyska w wysiegniku bo poleciały a jeszcze jak przywieźli ten nowy ładowacz to odrazu był walnięty zawór krzyżowy od zamykania łyżki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje że mój nie padnie ktoś ma Tura 1 z hydrametu i mozę powiedzieć że to dobra maszyna ?:) bo w piątek podobno odbiór zmartwiliście mnie no...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jeszcze z 1991 r ( wtedy był jeszcze POM ) i specjalnie nie narzekam , rama raczej nie ma wad , a czasem szedł do góry cały tył traktora razem z przeciwwagą wypelnioną kamieniami z piachem , to chyba udźwig z 1500 kg co najmniej robił , tylko krokodyla dorobiłem do niego , uwaga główna jego część z przeciętej na pół obręczy od żelaźniaka . przyczepić się też jest do czego w tym ładowaczu . Tylko problem w tym że firmy oszczędzają , mój ważył ( jest w instrukcji ) bez czerpaków 280 kg ( to może być wskaźnik czy profile nie są cieńsze teraz chyba że lepszy materiał w co wątpię ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fajnie dzięki jak odbiore dam znać co to wart hehe

 

/edit - Wto Lip 18 22:35:29

No to dziś przywiozłem cacko na przyczepie hehe Nie mam tylko tej belki co się do transportu łącze przód ciągnika i tura żeby nie opadł podobno nie było hmm... Jutro biore się za montaż mam pytanie ktoś wie jak się zakłada dociąznik z tyłu ciagnika ? Bo to jest dość ciekawe tam nie ma żadnego mocowania na belki ani cięgno górne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakładasz belkę polową do ciągnika (ta sztaba z dziurkami ), cofasz pod obciążnik i po robocie już masz założony.podobnie z odczepianiem postawisz na ziemi i wyjeżdżasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w instrukcji u mnie zakładam belkę na podnośnik ( może być od kombajnu ziemniaczanego ) i cofam tak by belka weszła w między to co wystaje z tej skrzynki , podnoszę i gotowe . To co na dole opiera się o ramię tak że nie trzeba żadnego łącznika . Nie wiem czy może być inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze jak ktoś chce "upiekszyć" sobie życie można dorobić i przyspawać sworznie tylko po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tura przy 330 i nie zakładałłęm nigdy balastu ta skrzynia jest już dawno na złomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to masz chyba niezłe muskuły , z przeciwwagą dużo lżej chodzi fajera . Chyba u ciebie chodzi tylko po równym i utwardzonym , bo inaczej tego sobie nie wyobrażam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam tura przy 330 i nie zakładałłęm nigdy balastu ta skrzynia jest już dawno na złomie

bez balastu to bym w polu obornika nie pozbieral jak na kukurydze rozwozimy, kola brna w blotku mniej wiecej na 20-25 cm czasem glebiej zeby cos nabrac, a potem przeciez trza z tym ladunkiem wycofac, bez skrrzynki byly z tym problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...