Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dla mnie 300kg byczek czarnobiały jest wartny cena kg byka dyżeko a za mięsnego można dołożyć z kilkadziesiąt groszy do kilograma. raz kupiłem po 6.50 mieszańce i więcej takiej głupoty niezrobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za te bukaty dałem 2tyś sztuka po 6,5zł/kg po nad roku dostałem za nie 3tyś za sztuke 4,5zł/kg brutto miały 730 brutto średnio. Sory ale ja tu opłacalności nieumiem wyliczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat trafiłeś na załamanie rynku, nie ma co płakać, pewnie nie pierwsze i nie ostatnie. Ciesz się, że to nie świnia i nie musi zboża wpierniczać do oporu. Trzeba sobie tylko odpowiedzieć na pyt w jaki sposób dojść do momentu w którym sprzedajesz buhaja > 700kg. Czy to własna produkcja czy zakup? Czysty, mieszaniec, a może hf? Ekstensywnie czy intensywnie? Możliwość modyfikacji bazy paszowej? Status zdrowotny stada? Zrób z tego mix i określ co jest Ci najłatwiej osiągnąć i na ile sprosta to wymaganiom rynku, oraz ile ustępstw cenowych jesteś w stanie udźwignąć jeśli odbiegasz od wzorca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załamanie rynku to mają we Włoszeg gdy Arabowie nie kupują od nich wołowiny. Do tego nie ma już dotacji ubojowych w UE tak więc ceny za rasowe odsadki w granicach 8 zł/kg i mieszańców 6,5zł/kg to maź co można dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez od paru lat jest nagonka na chów bydla mięsnego większość szkoleń odbywało sie na temat bydla mięsnego wpajano ludziom zeby wychodzić z bydla mlecznego na mięsne bo zagranica bedzie dobrze płacić za wołowine w tej hwili za zrezygnowanie z mleka placa za kwote mleczną więcej niż na rynku wolnym tylko warunek utrzymać nadal bydło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest zasada : kłam , kłam , a sam w to uwierzysz

Nie wszyscy i nie wszędzie mogą hodować bydło mięsne . Do takiej hodowli potrzeba pastwisk i to dużych pastwisk , a w Polsce mało jest terenów z dużymi naturalnymi pastwiskami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest zasada : kłam , kłam , a sam w to uwierzysz

Nie wszyscy i nie wszędzie mogą hodować bydło mięsne . Do takiej hodowli potrzeba pastwisk i to dużych pastwisk , a w Polsce mało jest terenów z dużymi naturalnymi pastwiskami

 

Zgadzam się o ilości posiadanych sztuk bydła mięsnego decyduje ilość pastwiska. Chyba, że ktoś lubi mieć wysokie koszty a później nażekać na niskie ceny w skupie. Zresztą nie jest możliwe uzyskać zdrowych i dorodnych cieląt bez pastwisk a długowieczność krów decyduje o rentowności a na samej kiszące cieniutko to widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akurat trafiłeś na załamanie rynku, nie ma co płakać, pewnie nie pierwsze i nie ostatnie. Ciesz się, że to nie świnia i nie musi zboża wpierniczać do oporu. Trzeba sobie tylko odpowiedzieć na pyt w jaki sposób dojść do momentu w którym sprzedajesz buhaja > 700kg. Czy to własna produkcja czy zakup? Czysty, mieszaniec, a może hf? Ekstensywnie czy intensywnie? Możliwość modyfikacji bazy paszowej? Status zdrowotny stada? Zrób z tego mix i określ co jest Ci najłatwiej osiągnąć i na ile sprosta to wymaganiom rynku, oraz ile ustępstw cenowych jesteś w stanie udźwignąć jeśli odbiegasz od wzorca.
nataszo jak u ciebie wogole nie biora odsadkoiw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brać by chcieli, tylko że ceny marne. Dlatego główny nacisk będę kładła na zamieszańcowieniem stada i niestety na cięzkie opasy. Muszę tylko przemyśleć gdzie je poupycham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7-8 zł/kg. Waga zależy od rasy i warunków żywieniowych . Po prostu sprzedaje sie wtedy , gdy kończy sie mleko matki . Cielęta urodzone zimą osiągają wyższe wagi i są tańsze w chowie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brać by chcieli, tylko że ceny marne. Dlatego główny nacisk będę kładła na zamieszańcowieniem stada i niestety na cięzkie opasy. Muszę tylko przemyśleć gdzie je poupycham
za jaka cene nataszo?oplaca ci sie trzymac do duzych to czas i kapitał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błażej, typ Bodzia to mniej więcej to co krąży wokół. Te dwa czynniki stanowią problem, nie ukrywam.w 100% pewnie swojego zamierzenia nie zrealizuję, ale coś robić trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arkon, co to są dla Ciebie cielęta ras mięsnych; jaki wiek, jaki dolew? Bo nie wiem o czym piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...