Skocz do zawartości
Brazo

brykieciarstwo słomy, trocin itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie? Ostatnio zainteresowała mnie produkcja brykietu z słomy lub trocin i właśnie nie wiem czy to jest opłacalne. Kupno maszyn jest bardzo kosztowne jeśli chce się produkować na masową skalę. Ale również pobór energi jest duży. Może ktoś by mi podpowiedział czy to się naprawdę opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy znacie jakąs firme która usługowo zajmuje się brykietowaniem słomy na miejscu u rolnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest gość, któremu zawozisz 1000 kg słomy odbierasz 300 kg brykietu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy znacie jakąs firme która usługowo zajmuje się brykietowaniem słomy na miejscu u rolnika

 

może być to trochę trudne, gdyż brykieciarki o dużej wydajności mają olbrzymie zapotrzebowanie na energię elektryczną, którego nie pokryje konwencjonalne przyłącze w gospodarstwie rolnym, natomiast usługa małą instalacją byłaby bardzo czasochłonna, lecz jest to jedyne rozwiązanie, jeśli chce się uniknąć transportu słomy, który jest tańszy niż przeniesienie instalacji do usługobiorcy, nie spotkałem się z brykieciarką napędzaną przez ciągnik rolniczy, bądź stacjonarny silnik spalinowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam niedaleko mnie w pozostałościach po kółku rolniczym produkują brykiet ze słomy. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale z komina wydobywają się ogromne chmury dymu, który przy niewielkiej ilości wiatru niesie i wydobywa się straszny odór - tak jakby tworzył się siarkowodór.Nie idzie w tym momencie wytrzymać na polu. Podobno jednemu z chłopaczków, który tam pracował urwało rękę i jeszcze robił tam na czarno podobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robił ktoś brykiety ze słomy , jak to się ma do kaloryczności tak uczciwje w praktyce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
robił ktoś brykiety ze słomy , jak to się ma do kaloryczności tak uczciwje w praktyce ?
250zł./t. brykieciarka z grzałką wygląda to ładnie co Wy nato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej upolować owies w tej cenie bądź taniej, ma nieznacznie większą kaloryczność i jest znacznie łatwiejszy w transporcie i przechowywaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lepiej upolować owies w tej cenie bądź taniej, ma nieznacznie większą kaloryczność i jest znacznie łatwiejszy w transporcie i przechowywaniu
300 zł wyjdzie za tone licząc wszystko tylko niema słomy [pruchnicy} a owies zdobyć trudno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem przekonany, iż bez problemu znajdziesz za te 250zł jak nie owies to żyto czy też jeszcze taniej inny rodzaj kiepskiej jakości zboża, najlepszy byłby rzepak (i to wcale nie jest drogie rozwiązanie o ile mamy piec wysokiej sprawności - taki z pelleto palnikiem dałby z powodzeniem radę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...