Skocz do zawartości
mistrz_Yoda

koncentrat dla bydła mięsnego

Rekomendowane odpowiedzi

czy są na rynku jakieś koncentraty dla opasów?

ja stosuje sanbula bo mam pod nosem dilera ale ostatnio strasznie podrożało Sano i zastanawiam sie nad czymś innym

orientuje sie ktoś w temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy są na rynku jakieś koncentraty dla opasów?

ja stosuje sanbula bo mam pod nosem dilera ale ostatnio strasznie podrożało Sano i zastanawiam sie nad czymś innym

orientuje sie ktoś w temacie?

 

Josera też poszła w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie myśleliście o mieszaniu świńskiego koncentratu dla bydła??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rob tego jest tyle przeciez koncentratow dla bydła,niewidze sensu,najlepiej kupic srute rzepakowa i jakis premiks i na wlasnych zbozach samemu zrobic ja tak robie i jest taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sanbull dobry jak ktos chce doplacac do hodowli,ja daje 30kg sr rzepakowej 70kg sr jeczmienno pszenicznej i 7kg premiksu blattin b92ade ze stymulatorem wzrostu i nie narzekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi po co jest stymulator wzrostu, gość z tego blattina wciska mi bez stymulatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stymulator to fitobiotyk jego miedzynarodowa nazwa to sangrovit, poszukaj na google,to wyciag z jakiegos ziola dziala na szkodliwa flore bakteryjna przewodu pokarmowego cos jak antybiotyk,zwieksza pobieranie paszy i naprawde wiecej jedza bo sprawdzalem dawac bez i z nim i bylo widac,teraz od tyg mi sie skonczyl i czekam az mi koles przywiezie,i nie zra tyle:(a wiadomo wieksze pobranie paszy lepsza strawnosc to wieksze przyrosty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak kupujesz B 92 ADE to ma sangrovit sprawdz na nalepce pod wypisanymi mineralami i witaminami w prawym dolnym rogu powinien byc 2000mg na kg chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba mozna ale jest ryzyko zapasienia ja dawalem 5 miesiecy tylko zeby sie poprawily,jakby caly czas dawac to sie otłuszcza,krowom bym dawal do 4 miesiaca laktacji zeby wiecej pobieraly paszy i produkowaly wiecej mleka a koncowy okres laktacji i zasuszenie to juz nie bo sie otluszcza potem drogi rodne beda otluszczone itd.do 4-5 miesiaca laktacji i jalowki przed zacieleniem mozesz dawac ja tak daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz o granulowanych wytłokach?? Kończy mi sie kiszonka i zastanawiam sie czy niekupić troche dla młodzieży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buraczanych?czy wytlokach rzepakowych?jak buraczanych to pamietaj o uzupelnieniu bialka, jak rzepakowych to o energii,dawac mozna wszystko byle przynosilo efekt i byly zdrowe i plodne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje zrobić taką mieszanke podobną do twojej 30% śruty rzepakowej 25% pszenżyta 25% pszenicy 17% jenczmienia i 2.5% blattina. Zobacze co powie jeszcze gostek z tej firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błażej a lizawki warto od nich brać?? Koles mi przywiuzł M92 ADE nadaje to sie dla bydła byków do opasu czy sypnąć to do paszy dla krów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla bydła opasowego stosuje mieszankę Tofi o składzie 70% wysłodki buraczane, 20% melasa, 10% śruta rzepakowa...jest to gotowa pasza trzeba ją tylko zamoczyć żeby napęczniała łącze ją z własnymi zbożami myślałem żeby dawać dodatkowo premiks z fermpaszu 5kg=10zł dla opasów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sanbull dobry jak ktos chce doplacac do hodowli,ja daje 30kg sr rzepakowej 70kg sr jeczmienno pszenicznej i 7kg premiksu blattin b92ade ze stymulatorem wzrostu i nie narzekam

 

7 % to nia za dużo? Ile % jest ten premix, czy nie 4%?. Niema potrzeby dodawac ponad to co potrzeba, witamin i mikroelem jest wystarczająco duzo, żeby stos. ponad to co zaleca producent. nie potrzebnie podrażasz koszty paszy pełnoporcjowej. Lepiej zainwestuj w ziołowy stymulator wzrostu i dodaj zywe drożdże paszowe, na pewno będzie lepiej.

Z drożdzy polecam KILLACID - 50 g dziennie, 3,30 zł/kg, natomiast ze stym zioł. wzr. VILOCYM lub inne dobre. U mnie w gospodarstwie drożdże i vilocym sprawdzają sie bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...