Skocz do zawartości
Gość Jajo

Ceny brojlera i jaj wylęgowych tylko dla hodowców

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

komponenty do produkcji pasz tanieją, zboża tanieją a pasza w wytwórniach droga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak ceny żywca spadają atmosfera na forum stała się gorąca. Kiedy każdy z łańcuszka drobiarskiego zarabia zadowalające pieniądze, nikt nie wytyka ubojnią lub wytwórnia zbyt mocnego naginanie reguł uczciwej współpracy. Ale zaglądanie komuś do kieszeni i wyliczanie, jakie to krocie zarabia uważam, delikatnie mówiąc, za niegrzeczne. Doskonale wiemy, że ubojnie, wytwórnie pasz i wylęgarnie są w dużo mniejszym stopniu narażone na straty spowodowane falowaniem cen. Hodowca, który ma stado brojlerów w 6 tygodniu nie ma wyjścia po prostu musi je sprzedać. Oczywiście ceny żywca były ostatnio nadmiernie rozdęte, co w dłuższym czasie mogło doprowadzić do nadprodukcji, ale mają w pamięci poprzednie lata była to zasłużona nagroda za wytrwałość. Obecną sytuację zawdzięczamy głównie mediom, które korzystając z sytuacji, systematycznie dawkują „sensacyjne” informację na temat ptasiej grypy pokazując na przykład hodowczynie drobiu-babcię, której 7 sztukowe stado śmiga pomiędzy kałużami a budą burka. Nie pokazują hodowcy, który ma ogrodzoną fermę z matami dezynfekcyjnymi, ba nawet czasami śluzą przy bramie i napisem przy wejściu „wstęp zabroniony” i mówi „Jestem przygotowany” A kto to ogląda …konsumenci naszych ptaszków. Dla nich przekaz jest klarowny. Spytajcie się znajomych z miasta albo sąsiadów, co sądzą o ptasiej grypie i kurczaku z grilla. Trochę to dziwne, bo całkiem niedawno ta sama choroba szalała w Holandii oraz pokazała się w Niemczech i jakoś to przeszło bez echa. Ale niestety wtedy nie podawano informacji o pandemii i szacowanych 150 mln ofiarach mutacji ptasiej grypy. Zmierzam do tego, że brakuje nam integracji branży, silnego związku, który reprezentowałby całe drobiarstwo, który wpływałby na wizerunek branży w mediach, zabezpieczał przed presją cenową ze strony sieci, umiał lobować na rzecz drobiarstwa, itd. A przede wszystkim ochronił nasz rynek przed tanim brazylijskim kurczakiem. Brazylia postawiła sobie za zadanie stać światowym potentatem w produkcji rolnej (a warunki mają ku temu doskonałe). A chłopcy z Brukseli nie mają zamiaru potanić kosztów produkcji (wycofanie mączek, 2006 stymulatorów wzrostu, 2009 kokcydiostatyków, wycofanie produkcji w klatkach)

Więc koszty wzrosną a efektywność tuczu spadnie. Wspólnie w/w działaniami można zapewnić sobie większą stabilność rynku (bez zastanawiania się czy czasami nie „dołożę” w następnym rzucie) i przeciwdziałać zagrożeniom wpływając odpowiednio na postrzeganie kurczaka na półce przez konsumentów. A na razie jest jak jest, czasami trochę lepiej lub gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

I tu ktoś napisał prawdę . Tylko troszkę się pomylił dzisiaj podali że nie 150 mil a 15 mil . jak ktoś zobaczy jakiegoś ptaka dzikiego padłego to niech go spali albo głeboko zakopie ,ozywiście w rękawicach itp...ochronnych . to że jedna jaskółka wiosny nie czyni to w tym przypadku jeden spowodować może, sami wiecie co A CO DO UBOJNI I CHODOWLI TO NIECH WSZYSCY ZARABIAJĄ CICHO SIEDZĄ I KASE LICZĄ . TAKIE JEST MOJE ZDANIE .JAK SIĘ KTOŚ ZE MNĄ ZGADZA TO NIECH NAPISZE /OK/ ps.A co do tych skrzynek przy ważeniu żywca to jak ktoś chce ważyć u siebie na ubojni to ok tylko niech będą umyte i odwrucone do góry nogami , i nie po ubiciu tarowany pojazd tylko przed wyjazdem po żywiec.[ przecież guwno też waży sory to było złośliwe ale prawdziwe] .będzie ok tylko niech jeden dla drubiego nie będzie wilkiem.A swoją drogą jak chodowcy umieją się komunikować mając forum. A ubojnie nic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
I tu ktoś napisał prawdę . Tylko troszkę się pomylił dzisiaj podali że nie 150 mil a 15 mil . jak ktoś zobaczy jakiegoś ptaka dzikiego padłego to niech go spali albo głeboko zakopie ,ozywiście w rękawicach itp...ochronnych . to że jedna jaskółka wiosny nie czyni to w tym przypadku jeden spowodować może, sami wiecie co A CO DO UBOJNI I CHODOWLI TO NIECH WSZYSCY ZARABIAJĄ CICHO SIEDZĄ I KASE LICZĄ . TAKIE JEST MOJE ZDANIE .JAK SIĘ KTOŚ ZE MNĄ ZGADZA TO NIECH NAPISZE /OK/ ps.A co do tych skrzynek przy ważeniu żywca to jak ktoś chce ważyć u siebie na ubojni to ok tylko niech będą umyte i odwrucone do góry nogami , i nie po ubiciu tarowany pojazd tylko przed wyjazdem po żywiec.[ przecież guwno też waży sory to było złośliwe ale prawdziwe] .będzie ok tylko niech jeden dla drubiego nie będzie wilkiem.A swoją drogą jak chodowcy umieją się komunikować mając forum. A ubojnie nic .

 

No tak Gówno też coś waży!!! W takim razie można jeszcze odliczyć pióra , wola , flaki no bo też coś ważą!!! Nie dajmy się zwariować!!! Ptaki mają być nieokarmione i tyle , a ile jest tego kału??? Niewiele . Metabolizm kurczaka to średnio ok. 4 godziny . Tysiąc ptaków na dobę zjada ok. 200kg. paszy czyli taki zestaw 5000szt . zjada ok. 1000kg. paszy . W ciągu doby mamy 6 cykli trawiennych czyli na jeden cykl przypada średnio 166kg zjedzonej paszy . Ile z tych 166 kg jest kału ? Niewiele . Ale cóż do wszystkiego można się przyczepić- zardzewiała waga , za dużo gówna w skrzynkach , za mocno opierzone , za mało kogutów , zbyt mała pierś itd.itd.

Nie ma sensu się licytować tylko uczciwie podejść do tematu , a takich problemów nie będzie.

 

KoKo. Ja Cię proszę Hodowca to hodowca , a nie CHODOWCA!!! Jest hodowla i chów , ale nie CHODOWLA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

chyba wlasciwie warto troszke poczekac, jakosc pisklat coraz gorsza i sa coraz drozsze, mieszaja jaja wszystkich linii i na kurniku chodzi cobb z hybro miedzy rossem jeden duzy drugi maly,

jak to szczepic jak to leczyc jak to karmic?

mieszalnie nie biora odpowiedzialnosci bo jesli zdaza sie ze sa piskleta

o wadze 32g obok starszego brata ciotecznego o wadze 52g to wszystko jasne!

dajmy sobie troszke luzu a wszystko bedzie dobze!!

Pozdrawiam Ps.

Opolskie zaklady podniosly od czwartku ceny na tuszki i elementy!!

Cos wiedza????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kazik wiem hodowla to nie chodowla . jeśli tak zabolało to wybacz a co do guwna to naprawdę nie miałem na myśli tego co napisałeś w dalszej części .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ta informacja o podwyzce w opolu moze byc prawdziwa bo ceny jeszcze nie podnioslem ale zauwazylem zdecydowanie wiekszy popyt w zamowieniach na poniedzialek. moze w koncu to odwrocenie trendu bo zazwyczaj zwiekszony ruch oznacza zmaine tendencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

... coś z ceną chyba się dzieje bo ubojnia ( w wielkopolsce ) proponowała mi na poniedzialek 2.7 netto za kilogram - zaproponowałem że tego kurczaka sprzedam gdzie indziej to odrazu dał mi 2.8 ,a po lekkim targowaniu dostałem 2.9 - jestem pewien że to nie jest ostatnie słowo i to koniec tak niskich cen , myślę że wracamy powoli do normalnych cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ostro,ale w dół

 

Dół to wykopiemy Tobie - defeszysto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na dzisiaj Opolskie Zakłady Drobiarskie płacą 2,85 zł/kg netto na kontrakcie. I jakieś 2,75-2,80 z wolnego rynku. Z tego co wiem, towar się wylewa z zakładu.

 

chyba wlasciwie warto troszke poczekac, jakosc pisklat coraz gorsza i sa coraz drozsze, mieszaja jaja wszystkich linii i na kurniku chodzi cobb z hybro miedzy rossem jeden duzy drugi maly,

jak to szczepic jak to leczyc jak to karmic?

mieszalnie nie biora odpowiedzialnosci bo jesli zdaza sie ze sa piskleta

o wadze 32g obok starszego brata ciotecznego o wadze 52g to wszystko jasne!

dajmy sobie troszke luzu a wszystko bedzie dobze!!

Pozdrawiam Ps.

Opolskie zaklady podniosly od czwartku ceny na tuszki i elementy!!

Cos wiedza????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Towar wylewa się też z kurników i to przerośnięty w wadze 3kg a cena 2.60 - 2.70 brutto.Przyczyna jak zawsze, każdy wsadził co mógł i gdzie mógł bo byla cena a teraz się wylało i jeszcze troszkę słabszy zbyt bo grypa i gotowe.Cena dopiero na święta będzie wysoka bo tak się ułozyły wstawienia z powodu różnych przesunięć, że będzie totalny brak kurczaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

chyba że na święta zamiast ceny będzie grypa w pełni i nikt nie popatrzy się na kurczaki.... i wtedy będzie po drobiarstwie na jakiś rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak nie wystąpi do listopada to nie wystąpi,największe ryzyko jest dla tych którzy teraz będą wstawiać,oni muszą być bardzo odważni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wystarczy że znajdą jednego zdechłego ptaka choćby papugę lub kanarka i będzie afera grypowa- nikt nawet nie będzie mógł wytłumaczyć że tych ptaków się nie je ale media i tak zrobią z tego taką aferę że nikt nie będzie kupował w sklepach drobiu - ZOBACZYCIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pojawiła się już cena 2,50 zł netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Pojawiła się już cena 2,50 zł netto

 

Jesteście totalne POJEBY!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Może oddajcie za 2,50 co???????????? (słowo zostało usunięte) mać w sklepach po ok. 6,00 PLN , a za żywiec 2,50? Pieprzeni skurwiele!!! Ja nie oodam niżej niż 2,80 neeto!!! Choćbym miał przetrzymać do ósmego tygodnia!!! Handel zarabia , ubojnia zarabia , a ja mam dokładać????? Niedoczekanie!!!! Jeżeli ktoś sprzedaje poniżej 2,80 netto to jest totalny KUTAS i (słowo zostało usunięte) !!!!! Nabijaj frajerze kieszenie ubojnim i handlarzom , a sam żryj gówno!!!!! DEBILU!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jaka cena żywca w wielkopolsce i winnych regionach, CENA W SKLEPACH SPADŁA BARDZO MAŁO W STOSUNKU DO CENY ŻYWCA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Pojawiła się już cena 2,50 zł netto

 

prawdaaaaa!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na śląsku proponują 2.50!!!!To już jakies jaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Na śląsku proponują 2.50!!!!To już jakies jaja
No to spuszczajcie (słowo zostało usunięte)ów w kanał!!! Niech qarqasz mać somi sobie za tą kasę produkują . Hieny!!!! NIE DAWAĆ ZA TAKIE PIENIĄDZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jak wszyscy odmówią to zaplacą więcej . S P R A W D Z O N E !!!!!!!!!!!! A pieprzeni handlarze teraz chcą zarobić . Nie dość , żą gnoje biorą na terminy platności to jeszcze tak mało chcą zaplacić!!! Może i jest jakaś kontrabanda . No to nich sobie tym syfem mrożonym handlują .!!! NIE SPRZEDAWAJCIE PONIŻEJ 22,70 - 2,80!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...