Skocz do zawartości
blattin

Do sanowców

Rekomendowane odpowiedzi

do Wielkopolanina jak się sorawdza premiks josery z ziółkami w żywieniu krów i ile go dajesz na sztukę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

przedstawiciel byl umnie zboza zbadal wszystko bylo ok no to biel cynkowa w ilosci 3 kg do tony to wtedy jak mi sie posraly to sam ban bog by mi niepomogl to straty na jednym zucie 100 sztuk 20 sztuk nie padlo w jeden dzien tylko przez dwa tygodnie po konsultacjach z przedstawicielem JOSERA i do dzis zaluje ze go wolalem bo muj kumpel od razu odstawil to gowno tz JOSERA i przeszedl zpowrotem na SANO i padlo mu tylko 5 sztuk no to poco taki przedstawiciel mi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
najwięksi krajowi producenci pasz wg danych z ppr.pl

Provimi-1mln ton

Dobropasz-500-600tyś ton

Cargill-400tyś ton

Koudijs-300tys ton

Golpasz-250tyś ton

Dossche150tyś ton

Spomis-100-150tyś ton-pozostałe taka sama pordujcja:

TASOMIX

PIAST

AGROCENTRUM

CONTIPASZ

CHV-SZAMOTUŁY

NAWIĘKSI KRAJOWI PRODUCENCI PREMIKSÓW WG DANYCH Z PPR.PL

LNB

TROUW NUTRITION

DSM

BASF

POLSANDERS

sano-szkoda że na koncu i co wy na to sanowcy pewnie co innego wmawiali wam na szkoleniach

KOLEGO A ZAPOMNIALES CHYBA O KONCETRATACH CHYBA TEZ BYM CHCIAL ZNAC DANE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Koudijs już dawno przegonił Cargilla czyli 2 miejsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Provimi-Rolimpex nr 1 choć stracili 20 % rynku i cały czas tracą,drugi Koudijs ,dziwne brakuje tu Wipaszu- ładne mają dziewczyny i sporo sprzedają(sa napewno w piątce), a reszta też nie śpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Racja Provimi jeszcze długa będzie liderem rynku, a to dzięki ogromnym ilością pasz drobiowych. Co do Vipaszu to firma ta nabiera coraz większego znaczenia, na razie tylko w rejonach północno wschodnich, ale po wybudowaniu fabryki na lubelszczyźnie i to może się zmienić. Ranking przytoczony to jeden wielki kit. W Polsce nie ma prowadzonej ewidencji produkcji i sprzedazy pasz. Wszystko to szacunki którymi kmiotki mogą się podniecać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
najwięksi krajowi producenci pasz wg danych z ppr.pl

Provimi-1mln ton

Dobropasz-500-600tyś ton

Cargill-400tyś ton

Koudijs-300tys ton

Golpasz-250tyś ton

Dossche150tyś ton

Spomis-100-150tyś ton-pozostałe taka sama pordujcja:

TASOMIX

PIAST

AGROCENTRUM

CONTIPASZ

CHV-SZAMOTUŁY

NAWIĘKSI KRAJOWI PRODUCENCI PREMIKSÓW WG DANYCH Z PPR.PL

LNB

TROUW NUTRITION

DSM

BASF

POLSANDERS

sano-szkoda że na koncu i co wy na to sanowcy pewnie co innego wmawiali wam na szkoleniach

KOLEGO A ZAPOMNIALES CHYBA O KONCETRATACH CHYBA TEZ BYM CHCIAL ZNAC DANE

nestety tego na portalu nie podają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosuję joserę i nie narzekam a sano to mam w ..............................................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Próbowałem josery jakiś rok wstecz, efekt był taki że krowy nie załapywały po inseminacji, wróciłem do dolpaszu i jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

bo mi sie wydaje ze najwiecej tych koncetratow sprzedaje SANO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

sanowcy zawsze mają złudzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do blattin:

sorka ze tak pozno odp. daje hefe kra€ter 25 kg na tone mieszanki

150kg soji,150 kg rzepaku,200 kg kukurydzy reszta po połowie otrąb żytnich i pszennych i jest ok, krówki pięknie doją, kłopoty z rozrodem nie istnieją, więc narazie nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dobrze że napisałeś o kwaśnym węglanie. To znak rozpoznawczy joserowców. Ładują go zawsze czy jest taka potrzeba czy nie. O ile ma to sens przy dawkach treściwki pow. 8 kg/szt o tyle przy mniejszych dawkach to wyciąganie grosza z kieszeni chłopa. Pamiętajcie że krowa która dostaje sode staje się "leniwa" i sama zaprzestaje produkować bufor. Efekt tego może być taki że w momęcie gdy braknie Ci sody całe stado poleci w kwasice.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

soda to znowu nie taki majątek, a jako bufor jest potrzebna do prawie każdego procesu biochemicznego w organiznizmie krowy(i nie tylko),poza tym niektóre moje krowy dostają po 8 kg na głowe treściwej bo dają tyle mleka, na każde 3 litry mleka powyżej 25 litrów dziennie daje 1 kg paszy treściwej,a mam takich 14 sztuk które muszą dostać powyżej 8 kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przy karmieniu treściwą z ręki to się zgadza, ale co do udziału sody w wielu procesach biochemicznych to tylko bajer sprzeawcy. Prawda jest taka że krowa właściwie żywiona jest w stanie sam zbuforować treść żwacza. Wiadomo najlepiej podać TMR, ale gdy nie da rady podawać jednorazowo nie więcej niż 2 kg paszy treściwej, poza tym istotne aby krowa pobierała pasze z poziomu własnych racic. Ostatnia zasada to struktura paszy, krowa musi mieć możliwość przeżuwania,(im więcej żucia tym więcej śliny) tak więc odpadają komponenty bardzo długie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

poza tym dawka sody-węglanu to jak się nie mylę ok 130-150 g szt., więc jak to zmieścić w premiksie, który dawkowany jest np 120 g/szt, rzeczywiście niezły bajer!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ale mam zamiar, jeszcze musze to przedyskutowac z żywieniowcem, a co do tego kwaśnego węglanu sodu to polecam artykuły prof. Nowaka z AR Poznań, to może przestaniecie się czepiać tej "sody":)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do M.B. udział sody w wielu procesach biochemicznych to nie bajer, bo byle student 2 roku zootechniki(np. ja:) wie i potrafi wymienic conajmniej kilka, np.

-udział w regulacji humoralnej oddychania u ssaków(krowy też:)

ale to akurat nie jest ważne, ważne jest to że pozwala na utrzymanie optymalnego dla enzymów ph które bedzie pozwalało na ich najwydajniejsze działanie., np. dla enzymów trawiennych.

Co do tego czy pokarm nie może być długi, to zawsze myślalem, że większe frag. pokarmu stymuluja mięśniówke żwacza do czestszych skurczów i co za tym idzie do wiekszego wydzielania sliny, ale skoro ty twierdzisz ze tak nie jest to spoko.

 

p.s. nie stosuje TMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chłopaki

Wy strasznie teoretycznie podchodzicie do każdego tematu dot. zywienia krów.

Staracie się go uczynić bardziej skomplikowanym jak jest w istocie.

Średnio kumaty rolnik /niekoniecznie po studiach/, a za takiego się uważam, stosuje paszę z kwaśnym węglanem bo wie że to jest bezpieczne i już. Dajcie już spokój z tymi teoriami o "draznieniu mięśniówki żwacza" albo o "pobieraniu z poziomu racic".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcialem nikogo urazic tym postem, nie uwazam sie za lepszego, ale do pana M.B. nie trafia takie proste tłumaczenie wiec trzeba było wytoczyc armate:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wracam do tematu sody. Drodzy panowie kwaśny węglan sodu podawany do paszy ma tylko jeden cel ZBUFOROWANIE TREŚCI ŻWACZA więc mowa konieczności jego podania w innym niż wymieniony cel upieram się przy swoim jest narzędziem wykożystywanym przez sprzedawców paszy. Dlaczego tak postępują ?. Jest to wentyl bezpieczeństwa prze błędami w zbilansowaniu dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...