Skocz do zawartości
blattin

Do sanowców

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również optuję za utworzeniem nowego tematu stricte dot. żywienia krów mlecznych bez szyldów firm paszowych i bez denerwujących postów od pracowników w/w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymując temat drożdży proponuję poszukać w swojej okolicy zakładu który produkuje spirytus z kukurydzy lub żyta a powstały odpad suszy i sprzedaje. Testowałem taki wywar suszony na kilku gospodarstwach z bardzo dobrymi skutakami. W wywarze tym poza łuską z ziarna znajduje się spora ilość drożdży. Jest to tania możliwość podania białka (roślinnego+drożdże) oraz drożdży. Wywar kukurydziany który stosowłem zawierał ok. 28% białka i kosztował ok. 350-400 zł/t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podtrzymując temat drożdży proponuję poszukać w swojej okolicy zakładu który produkuje spirytus z kukurydzy lub żyta a powstały odpad suszy i sprzedaje. Testowałem taki wywar suszony na kilku gospodarstwach z bardzo dobrymi skutakami. W wywarze tym poza łuską z ziarna znajduje się spora ilość drożdży. Jest to tania możliwość podania białka (roślinnego+drożdże) oraz drożdży. Wywar kukurydziany który stosowłem zawierał ok. 28% białka i kosztował ok. 350-400 zł/t.

 

Daj jakiś namiar na gorzelnie to może kupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Podtrzymując temat drożdży proponuję poszukać w swojej okolicy zakładu który produkuje spirytus z kukurydzy lub żyta a powstały odpad suszy i sprzedaje. Testowałem taki wywar suszony na kilku gospodarstwach z bardzo dobrymi skutakami. W wywarze tym poza łuską z ziarna znajduje się spora ilość drożdży. Jest to tania możliwość podania białka (roślinnego+drożdże) oraz drożdży. Wywar kukurydziany który stosowłem zawierał ok. 28% białka i kosztował ok. 350-400 zł/t.

Ile tego można maksymalnie dać krowie?

Podstawa dawki kiszonka z kukurydz, siano, wysłodki suche, śruta rzepakowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podtrzymując temat drożdży proponuję poszukać w swojej okolicy zakładu który produkuje spirytus z kukurydzy lub żyta a powstały odpad suszy i sprzedaje. Testowałem taki wywar suszony na kilku gospodarstwach z bardzo dobrymi skutakami. W wywarze tym poza łuską z ziarna znajduje się spora ilość drożdży. Jest to tania możliwość podania białka (roślinnego+drożdże) oraz drożdży. Wywar kukurydziany który stosowłem zawierał ok. 28% białka i kosztował ok. 350-400 zł/t.

 

 

czy ten susz jest bezpieczny i czy nie zawiera mitotoksyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Susz pochodził z gorzelni DĄBROWICA k/Leżajska. Stosowany była w dawkach do 2 kg. Natomiast optymalny poziom wynikać musi ze zbilansowania dawki. Co do mykotoksyn to nie było z tym problemów. Wcześniej gorzelnia ta sprzedawała wywar w postaci odwirowanej (coś ala młuto). Krowy zjadały tego 5-8 kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panie MB czym się Pan właściwie zajmuje

Wypowiedzi całkiem sensowne, ale na hodowce to nie wygladasz bracie.

Robisz w sprzedaży pasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni wcześnej na forum określiłem się jako żywieniowiec. Firmy nie podaję nie bedę robił kryptoreklamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kilka dni wcześnej na forum określiłem się jako żywieniowiec. Firmy nie podaję nie bedę robił kryptoreklamy.

CHODZI O FIRME PRODUKUJĄCĄ PREMIKSY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

pan kowalski z krakowa nie długo sie wypali,jest zwykłym zydem co nie trudno zauwazyc chyba i doi kase od wszystkich firm,a co do jego wystapien to owszem sa ciekawe ale lista tematów juz sie wyczerpała i nikt juz nie chce słuchac o ketozie i kwasicy ..FUCK YOU JEW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
pan kowalski z krakowa nie długo sie wypali,jest zwykłym zydem co nie trudno zauwazyc chyba i doi kase od wszystkich firm,a co do jego wystapien to owszem sa ciekawe ale lista tematów juz sie wyczerpała i nikt juz nie chce słuchac o ketozie i kwasicy ..FUCK YOU JEW

Jak tam idzie Kowalskiemu w łapaniu naiwnych w ramach nowej akcji za którą Cargill odpalił mu niezłą kasę

A wcześniej ten gość dawał dupy Sano, Blattinowi i każdemu kto zapłacił

Niech napiszą Ci wszyscy których krowy wpierd ....... ił w kwasice

No ale oczywiście kasę wziął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kowalski idzie drogą Pejsaka. Czeka go profesorska emeryturka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Kilka dni wcześnej na forum określiłem się jako żywieniowiec. Firmy nie podaję nie bedę robił kryptoreklamy.

Witeczka

Czy ty czasem nie nazywasz się Michał? Ja cię dobrze znam i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Chuck Norris nie układa dawek dla krów. To krowy układają dawki dla Chucka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ty wszystko po staremu. Blattin dalej szaleje. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panie blattin jestes chyba najgorszym chodowca na tym forum bo we wszystkim widzisz problem a propo jak wyszlo z schaumannem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poroblem mam jeden s... a z schaumannem nie wyszło przeanalizowałem ich ofertę i dałem sobie spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego dales spokoj a moze cenna cie przestraszyla bo np umnie byl przedstawiciel zrobil bilans podal cenny premiksow to na kazdej tonie wyszlo mi ok 60zl drozej jak na premiksach innej firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyrażę się tak premiksy nie były drogie jakie mi oferowali ale co do zawartości składników mogłoby ich być więcej a pozatym prowadzą dziwną politykę nie podają pełnego składu swoich produktów wobec innych firm paszowych wydaję się to nadwyraz dziwne kupuje produkt i chce wiedzieć co zawiera ale tego prawo paszowe nie zabrania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyrażę się tak premiksy nie były drogie jakie mi oferowali ale co do zawartości składników mogłoby ich być więcej a pozatym prowadzą dziwną politykę nie podają pełnego składu swoich produktów wobec innych firm paszowych wydaję się to nadwyraz dziwne kupuje produkt i chce wiedzieć co zawiera ale tego prawo paszowe nie zabrania
no ale chyba bilans przedstawiciel chyba ci zrobil bo umnie zrobil bilans ale porownalem go z bilansem z innej firmy wyszedl podobnie ale kazda tona drozsza o ok 60 zl to powiedzial mi ze inne firmy podaja nieprawdziwe sklady mieszanek ze lizyna jest podawana ogolnia a oni podaja przysfajalna mniejsze z tym probe robie na prosiakach i zobacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt ci nie kaze kupowac sano zawszemozesz na szałmanie na tym dopiero szału ni ma:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...