Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie ze za duze spalanie wyszlo w tym rekordzie moj rowniez w polu spali moze nie mniej ale napewno nie wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli szukać jakiejś przyczyny? Jak tak to od czego zaczynać? Ile ten silnik ma KM i jaką normę spalania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie zaczac poszukiwania usterki od zagladniecia do pompy paliwowej, podejrzewam ze to kwestia drobnej ale waznej regulacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze te silniki sa takie same jak w starych Rekordach czyli 150 km. Jezeli chodzi o spalanie to powiem tak nie wiem dokladnie ile pali ale wiem ze jesli zaleje sie do pelna czyli 200 litrow to na caly dzien pracy od rana do poznej nocy nie wystarczy. Mysle o takiej pracy 14-15 godzin dziennie. Srednia wychodzi mniejwiecej 13-14 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze te silniki sa takie same jak w starych Rekordach czyli 150 km. Jezeli chodzi o spalanie to powiem tak nie wiem dokladnie ile pali ale wiem ze jesli zaleje sie do pelna czyli 200 litrow to na caly dzien pracy od rana do poznej nocy nie wystarczy. Mysle o takiej pracy 14-15 godzin dziennie. Srednia wychodzi mniejwiecej 13-14 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie małe pytanko: Ile powinie palić rekord na godzinę pracy (nie obciążony) w transporcie? Kolega nie dawno kupił taką maszynę z 2001 roku i ja mu go prowadziłem. Wlaliśmy 60 litrów ON i po ok 2 godz. i 15 min zabrakło paliwa, dodam, że przez cały czas trochę dymił. Czy takie spalanie jest normalne w rekordzie? Bo wychodzi trochę dużo!?

Wlałe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie małe pytanko: Ile powinie palić rekord na godzinę pracy (nie obciążony) w transporcie? Kolega nie dawno kupił taką maszynę z 2001 roku i ja mu go prowadziłem. Wlaliśmy 60 litrów ON i po ok 2 godz. i 15 min zabrakło paliwa, dodam, że przez cały czas trochę dymił. Czy takie spalanie jest normalne w rekordzie? Bo wychodzi trochę dużo!?

Wlałeś 60l ale do pustego zbiornika .Rórka która zaciaga ze zbiornika może

być za wysoko umieszczona w zbiorniku paliwa i mógl pociągnąc tylko

25-30l .I tak napewno było.Jeżeli tak jest to daj ją troche w dół pamiętając

że odstęp od dna ze 2-5cm mósi byc.Żeby nie wiem jakie miał przepały to napewno nie takie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki "erdem" za odpowiedź, chciałabym się jeszcze dowiedzieć jakich olei używasz\używacie.

Pewnie masz silnik Mercedesa ale jaki by nie był to 15W40 klasy CE lub CF .

I niech Ci nikt nie wciśnie turdusa i to luzem z beczki.

Powiedz sprzedawcy że chcesz dobry olej do silników pracujących w trudnych warunkach i nie oszczędzaj na oleju, silnik będzie ci za to wdzieczny .

Oczywiście również wymień wszystkie filtry i przedmuchaj chłodnice bo nie wiadomo jak poprzedni właściciel dbał o niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie do pustego baku bo kombajn jeszcze wyjechał z garażu na tym co miał. Na pewno poprzedni właściciel spuścił paliwo maksymalnie ile się dało ale tak, żeby jeszcze jechał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno nie do pustego baku bo kombajn jeszcze wyjechał z garażu na tym co miał. Na pewno poprzedni właściciel spuścił paliwo maksymalnie ile się dało ale tak, żeby jeszcze jechał.

 

Może być też przyczyna pompki paliwowej ja miałem podobne problemy w Super w baku było jeszcze ok 50 liotrów a on gasł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mysle bluss1 ale dzieki za opinie. Oplaca sie brac nowego NH za 405 tys brutto czy warto ppomyslec nad czyms innym ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie potrzebuję informacji na temat kombajnu Deutz Fahr, jaki jest w eksploatacji i użytkowaniu. Bardzo zależy mi na opiniach użytkowników, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anula powiem ci ja mam tez dylemat co wybrac czy uzywanego Deutza Fahra Toplinera czy tez nowego NH TC56. Wiem jedno Toplinery to bardzo solidne kombajny o maja bardzo wielki przerob i co najwazniejsze sie nie psuja a sa tanie jak porownac je do JD czy Claas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ci chodzi o Toplinery cz o te mniejsze kombajny firmy Deuz Fahr ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o mniejsze: 54 45 H. Chcę się dowiedzieć, czy w ogóle te kombajny wytrzymują porównanie z Claasami. W okolicy nie ma żadnego użytkownika Deutz Fahra i nie mam pojęcia, czy są to solidne maszyny, czy nie są warte szczególnego zainteresowania... Dziękuje za szybką odpowiedż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o TopLinera, to znajomy miał, ale dość szybko sie go pozbył, bo sporo się psuł i za dużo czasu pochłaniały naprawy. Ale czy wszystkie są zawodne, to już pewności nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DF-y są bardzo trwałe, mocne i co moim zdaniem jest ich największą zaletą, są bardzo prosto i nieskomplikowanie zbudowane w przeciwieństwie do claasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do awarii to przez ostatni sezon (180 mth) poszło jedno łożysko i awaria przez złapany kamień.

(sorry za dwa posty po kolei)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...