Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

walcze z tymi czujnikami strat.Wczoraj jak uderzałem w blachę od czujnika nie ziarenkami a wkrętakiem i to kilkanaście razy to dopiero na monitorku w kabince zaświciły sie 2 diody -oczywiście potencjometr całkiem w lewo . Natomiast jak potencjometr w prawo no to dwie więcej .To mnie się zdaje że wkabince jest ok z wyświetlaczem i potencjometrem .Kantuje chyba czujnik z tyłu.Jest napewno załączony -ciekaw czy to rozbiralne. Co WY na to POZDRAWIAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
walcze z tymi czujnikami strat.Wczoraj jak uderzałem w blachę od czujnika nie ziarenkami a wkrętakiem i to kilkanaście razy to dopiero na monitorku w kabince zaświciły sie 2 diody -oczywiście potencjometr całkiem w lewo . Natomiast jak potencjometr w prawo no to dwie więcej .To mnie się zdaje że wkabince jest ok z wyświetlaczem i potencjometrem .Kantuje chyba czujnik z tyłu.Jest napewno załączony -ciekaw czy to rozbiralne. Co WY na to POZDRAWIAM.

 

a może to wszystko musi pracować przy obrotach roboczych aby czyjnik wskazywał poprawnie,albo pukasz nie w ten czujnik że tak ci pokazuje(jest jeszcze druga listwa u góry do kontroli strat na wytrząsaczach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktos z was kombajn John deere 1170?

wiecie moze jak sprawują sie te maszyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ma ktos z was kombajn John deere 1170?

wiecie moze jak sprawują sie te maszyny?

chce cos takiego z tej serii kupić, albo 20xx ale to za wielki chyba bedzie... no powszechny poglad jest ze ta seria jes mocno wyeksploatowana, widziałem niedawno egzemlarz 5600 Mth... wynika z tego ze sa bardzo dobre i trwałe...

A co myslicie o sitach dzielonych w 1177, 1188,? zdaje to egzamin czy znacznie to ogranicza pow sit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będe musiał wymienić bijaki w claas 98 .Po odjechaniu skosnym by łatwiej sie do nich dostać zauwżyłem że mimo przykręceń na śruby są jeszcze lekko przespawane.Czy to orginalne mocowanie? Czy po założeni nowych też trzeba lekko przyspawć?. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
będe musiał wymienić bijaki w claas 98 .Po odjechaniu skosnym by łatwiej sie do nich dostać zauwżyłem że mimo przykręceń na śruby są jeszcze lekko przespawane.Czy to orginalne mocowanie? Czy po założeni nowych też trzeba lekko przyspawć?. Pozdrawiam.

 

Witam ja w swoim 86 mam tak samo jak u ciebie-też jest przyspawane,także będę wymieniał cepy i chyba też przyspawam tak jak były.Jakie cepy zakładasz orginały czy podróby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobni orginalne 500zł para apodróba 250zł jeszcze pomyśle ale chyba podróba .Po dokręceniu lekko migomatem heftne Stary spaw trzeba lekko cienką tarczą odciąć i bedzi ok Jutro sprawdze te podróby no i kto to robi i dokładnie cene.Stare sa doś zdarte a co najgorsze jeden doś mocno podkrzwiony no i chyba trza wymienić. Może trząś kombajnem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jeszcze by wypadało wywazyc beben po takiej operacji.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakłada się je niby parami z tą samą wagą i ma bnyć dobrze . Ale też slyszałem o wyważeniu Trzeba by było zdjąć chyba paski i kręcić ręcznie obserwując w jakich pozycjach powtarzalnie zatrzymuje się bęben Regulować chyba jakimiś ciężarkami Może mają w sprzedazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykle nakretki wystarcza bo przeciez nie chodzi o roznice pol kilograma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pewnie

tylko sam beben obracasz i pilnujesz czy sie nie zatrzymuje w tym samym miejscu- jak sie zatrzymuje to dokrecasz dodatkowe nakretki..........

to taki domowy sposob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest dopiero sprzęt, bieg 1 i przyspieszacz na max i nic go nie zatrzyma choćby nie wiadomo jakie zboże, heder 4m, a bizon polski dziad to same problemy z nim, tego mam już 3 lata i bez żadnej poważniejszej awarii, przed sezonem się go przejrzy i potem cały sezon bezawaryjnie, sami zobaczcie

 

 

http://pl.youtube.com/watch?v=_W81xYhfV88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie pisałem kilka razy ale nikt mi nie odpisuje. Może tym razem sie uda potrzebuje instrukcji obsługi do Claasa senatora, wszelkich informacji z własnych obserwacji i doświadczenia. Maszyna jest z 78r . Katalog części już mam znalazłem na www.korbanek.pl .Jak kogoś interesuje to polecam znajdziecie tam katalogi do maszyn claas i fendt . Za wszelkie informacje z góry dziękuje . POZRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam nastepujace ksiazki do kombajnów zbozowych:

 

-instrukcji obsługi i katalogu części do Kombajnu zbożowego Bizon Super ZO56

-instrukcja montarzu, obsługi i katalog części rozdrabaniacza słomy zmodernizowanego do kombajnu zbożowego Bizon Super Z056

- katalog czesci silnika wysokopreznego SW 400 /K1,SW 400/K1/1

- instrukcja obsługi silnika wysokopreznego SW 400

- katalog czesci silnika wysokopreznego SW 400 /R3/4, SW 400/R3/5

 

 

 

-katalog czesci do Fortschmitt’a E514

 

 

jesli ktos potrzebuje, prosze pisac na maila:

 

 

Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam nabyłem klime do claasa dominatora i chciałbym aby ktos mi porobił fotki tej klimy jak jest zamocowana sprężarka skraplacz a chodzi mi o claasa dominatora 98sl zgóry dziękuję

mkrzysio@poczta.onet.pl wysylajcie zdjęcia na ten email

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie sprawuje kombajn New Holland TX32 lub TX34, czy warto cos takiego kupić? Na jakich obrotach młocarni należy nim młócić i czy domłaca mimo takich małych obrotów? Cz y może lepiej kupić coś ze starszych modeli 8070 lub John Deere 1075?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sie sprawuje kombajn New Holland TX32 lub TX34, czy warto cos takiego kupić? Na jakich obrotach młocarni należy nim młócić i czy domłaca mimo takich małych obrotów? Cz y może lepiej kupić coś ze starszych modeli 8070 lub John Deere 1075?

podłanczam sie do w/w prosby.ciezko sie dowiedziec czegos na temat tych konkretnych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Powidzcie mi jak jest zamocowany od klimy skraplacz w dominatorze 98sl. Prosiłem o fotki mocowania sprężaki

i skraplacza ale nikt mi nie przesłał .Odnośnie sprężarki to udało mi się ją zamontować i jest ok.Pozostało mimocowanie skraplacza. niech ktoś opisze bądż da namiar na telefon /gg

Z tego jak się domyślam to powinien być gdzieś kolo chłodnicy wodnej.

I teraz

-czy jest on złączony z chłodnicą oleju hydrostatu --

-jeżeli tak to jaka między nimi odległość i jaka kolejność patrząc od zewnątrz

-czy jest przykręcony sam osobno

-czy jest może uchylny by dostać się do chłodnicy wodnej

Nie chciłbym coś żle zrobić by nie odbiło się negatywnie na chłodzeniu wody bądż oleju hydrostatu

bądż oleju silnika. Jak ten problem rozwiąże to połączyć przewody nabić gaz i próba

Z góry serdeczne dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam klimatyzacje w DO 76 ale niedziała nie wiem z jakiego powodu. tylko że w zeszłym roku to raczej zimno nie bylo i wytrzymalem.Tak ze jesli ktoś szuka luksusów to kilima jet dobra ale i da sie robić i bez klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przed tegorocznymi zniwami zamierzam kupic kombajn wybór padł Claasa 108 lub Massey Ferguson 38. Kombajn ma w sezonie obrobic około 250 - 300 ha na jego zakup planuje przeznaczyc max 150tys. I teraz sedno sprawy na temat claasa mozna znalezc na forum sporo informacji ale na temat fergusona praktycznie niema nic i tu pytanie do osób które mają jakies informacje na temat tych kombajnów interesują mnie takie rzeczy jak: awaryjnośc ,wydajnosc ,koszty eksploatacji ,dostep do czesci itp. na jakie rzeczy szczególnie zwracac uwagę podczas kupna? Z tego co wiem to MF słynie ze sporej wydajności podobno wieksza niz w 108-kach lepszy komfort pracy ale jak to sie ma do rzeczywistosci to niewiem. Prosze o wasze sugestie.

Pozdro...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

erdem odnosnie klimy to może częsciowo i luksus

Ale ja widzę w tym dwie sprawy

Po pierwsze satysfakcja ze tanim raczej kosztem sam od podstaw zamontuje z elektryką i zabezpiczeniem włącznie

Po drugie zawsze będzie troche chłodniej a to dla zdrowia to bardzo dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Przed tegorocznymi zniwami zamierzam kupic kombajn wybór padł Claasa 108 lub Massey Ferguson 38. Kombajn ma w sezonie obrobic około 250 - 300 ha na jego zakup planuje przeznaczyc max 150tys. I teraz sedno sprawy na temat claasa mozna znalezc na forum sporo informacji ale na temat fergusona praktycznie niema nic i tu pytanie do osób które mają jakies informacje na temat tych kombajnów interesują mnie takie rzeczy jak: awaryjnośc ,wydajnosc ,koszty eksploatacji ,dostep do czesci itp. na jakie rzeczy szczególnie zwracac uwagę podczas kupna? Z tego co wiem to MF słynie ze sporej wydajności podobno wieksza niz w 108-kach lepszy komfort pracy ale jak to sie ma do rzeczywistosci to niewiem. Prosze o wasze sugestie.

Pozdro...!

polecił bym ci deutz fahr naprawde dobre maszyny ,nie fergusson

http://www.allegro.pl/item300106645_deutz_fahr_top_liner_4075_1996_rok_240_ps_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialem sie nad Deutz Fahrem ale słyszałem ze jego urzytkownicy narzekaja troche na niego podobno sa jakies problemy z kosą (niewiem dokładnie jakie) i zapycha sie dmuchawa ta ktora zastepuje podajnik kłosowy ogólnie kombajn ma troche nietypowych rozwiazan technicznych które nie zawsze sa lepsze od tradycyjnych. Dzieki za zainteresowanie tematem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...