Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

w okolicy stargardu znam gościa,który użytkuje toplinera ale więcej na temat tego kombajnu nie wiem nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem o kogo ci chodzi bookovsky jezeli myslimy o tym samym gosciu to on juz sprzedal swojego Toplinera w tym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cz. Jeśli ma ktoś taki kombajn lub 76-stkę to niech mi powie czy nie ma problemów z łamaniem ości w jęczmieniu ozimym :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cz. Jeśli ma ktoś taki kombajn lub 76-stkę to niech mi powie czy nie ma problemów z łamaniem ości w jęczmieniu ozimym :?:

Aleś walnoł tym kolorem po ślepiach .

Czerwony kolor jest zarezerwowany dla Moda i Admina. Pisz normalnie

 

W tych kombajnach ale i nie tylko tych masz zaślepki klepiska własnie do takich upraw jak jeczmień ozimy.Zamykasz je w zależności od potrzeb tylko jedna częsć lub całość. Po lewej stronie masz takie dwie dźwignie własnie do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było tak szaro więc ubarwiłem skoro jest taki kolor dostępny dla zwykłego forumowicza. Co do zaślepek to w Do 78 ich niema tak jak w merkatorach. Miałem pięćdziesiątkę to była wajcha którą przysłaniało się blachami klepisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Było tak szaro więc ubarwiłem skoro jest taki kolor dostępny dla zwykłego forumowicza. Co do zaślepek to w Do 78 ich niema tak jak w merkatorach. Miałem pięćdziesiątkę to była wajcha którą przysłaniało się blachami klepisko.

Ja mam 76 i u mnie jest przysłona.Nie wiem jak jest w 78. Moze ktoś zmieniał klepisko do kukurydzy i niechciało mu sie bawić wiec wywalił całe przesłony.

Wcześniej miałem Consula i tez były te blachy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno w pierwsze dwie sekcje klepiska wkłada się jakieś listwy domłacające

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto wie dlaczego w John deere 1052 orbitra nawet przy rozgrzanym oleju chodzi tak jak by sie miała zapowietrzyc oraz czemu płynnie hederu nie opószcza tylko rwie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy były produkowane kombajny Bizon Dynamic z klimą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam już ładnych kilka lat Clasa konsula i co roku ten sam problem, mianowicie zapieka się wariator na młocarni. Prubowałem już różne smary, pruby uszczelnienia przed kużem i nic nie pomaga. Jeśli ma ktoś sposób na to to proszę o podpowiedź bo na samą myśl że znowu musze wszystko rozbierać to się mi niedobrze robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nieeeeee !!!! za takie pieniadze mozna miec ladna zachodnia maszynke np claas 108 sl maxi z 91 roku i jest o wiele lepszy i wydajniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do matheusza -sprawdż hydroakumulator(taka gruszka prawdopodobnie pod kabiną)

 

Są takie dwie na każdym siłowniku? A co dokładniej może być w tej gruszce uszkodzone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ile kasy trzeba dać za kombajn international 953 z kabiną, sieczkarnią heder 3,6m. Cena 25tyś. chyba nie jest wygórowana. Sprzęt jest w dobrym stanie ze wskazaniem na bardzo dobry. Użytkuje ktoś ten model lub podobny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie nieeeeee !!!! za takie pieniadze mozna miec ladna zachodnia maszynke np claas 108 sl maxi z 91 roku i jest o wiele lepszy i wydajniejszy

 

Czy ktoś się jeszcze zgadza z kolegą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy swoje chwali więc zaproponuje Ci Claasa a ile kasy chcesz wydać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no słyszałem o tym modelu,tylko nie wiem w jakich rocznikach je produkowali i jakich cenach stoją.matii masz taki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega kupił rok temu zawalisty tylko z silnikiem merca 204 km ja mam bizona z 92 rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do bluss1 a moze wiesz kolego kto chce jeszcze rekorda kupic a moze Ty chcesz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...