Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

co sadzicie o kombajnie new holand 8060

Jeśli będziesz ogladał taki kombajn sprawdz dokładnie rame i wytrząsacze czy nie były spawane podobno lubią sie łamać.I faktycznie oglądałem kilka tej serii i większość było spawane.Pozatym dobre kombajny mają dwa bębny młucące i dobrze wymłacaja oraz czyszczą zboże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !jestem w posiadaniu:

-instrukcji obsługi i katalogu części do Kombajnu zbożowego Bizon Super ZO56

-instrukcja montarzu, obsługi i katalog części rozdrabaniacza słomy zmodernizowanego do kombajnu zbożowego Bizon Super Z056

- katalog czesci silnika wysokopreznego SW 400 /K1,SW 400/K1/1

- instrukcja obsługi silnika wysokopreznego SW 400

- katalog czesci silnika wysokopreznego SW 400 /R3/4, SW 400/R3/5

 

 

-rozdrabniacza słomy R935/3 do Fortschmitt’a E514

-katalog czesci do Fortschmitt’a E514

 

Jeśli ktoś chce , oto mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , który kombajn lepiej kupić :bizona 0-56 z 1990 roku czy może któregoś dominatora 76,78 z lat 85,88 pomóżcie bo naprawdę można ogłupieć.Z góry dziękuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie , który kombajn lepiej kupić :bizona 0-56 z 1990 roku czy może któregoś dominatora 76,78 z lat 85,88 pomóżcie bo naprawdę można ogłupieć.Z góry dziękuje!

Polecam Classa.O wiele lepsza kultura i jakość pracy.Po całym dniu pracy wychodzi sie z kombajnu jak człowiek a nie murzyn.Nawet bez klimy da sie robić w zamknietej kabinie jeśli nawiew sprawnie dziła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie , który kombajn lepiej kupić :bizona 0-56 z 1990 roku czy może któregoś dominatora 76,78 z lat 85,88 pomóżcie bo naprawdę można ogłupieć.Z góry dziękuje!

Polecam Classa.O wiele lepsza kultura i jakość pracy.Po całym dniu pracy wychodzi sie z kombajnu jak człowiek a nie murzyn.Nawet bez klimy da sie robić w zamknietej kabinie jeśli nawiew sprawnie dziła.

 

Ja także polecam claasa nie ma porównania do bizona jest mało awaryjny zwrotny cichy i oszczędny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka -napiszcie- podzielcie sie swoimi ciekawymi opiniami - podpowiedziami - wszystko co dotyczy kombajnów a napewno kazdy z nas coś znajdzie dla siebie i z przyjemnością przeczyta bądż wykorzysta. . Wiedzy nigdy nie za wiele. Mamy okres zimowy i troche czasu POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej kupić new holanda 8050 lub 8060 bo są w tej samej cenie co bizon z 90 roku a bizon to już antyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram ja tez jestem za new hollandem 8060 lub laverda 3650 lub podobnej wielkosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównanie: claas - bizon maluch - mercedes

Każdy kto miał bizona, i ma teraz claasa, czy jakiegoś zachodniego potwierdzi moje skromne słowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał wybrać między claass dominator 96 a john deere 1075

to który byście polecali proszę o opinię,

czyli wady i zalety obydwóch kombajnów ???

 

 

Pozdrawiam użytkowników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wadach i zaletach nie mam porównania, ale dostać części, łatwiej jest dostać do Claasa. Claas jest drógą najbardziej popularną marką Kombajnów występujących na Polskich Ziemiach. Jak narazie najczęścirj spotykamy bizony (ale kiedyś się to zmieni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szukałem dla siebie kombajnu też mialem problem z wyborem miedzy Claas JD i jeszcze NH 8030 wchodził w gre.Padło na Claasa ponieważ Jak pisze poprzednik nie ma problemu z cześciami (jest duzo zamienników) i jak porównywałem to do JD sa średnio 2 razy droższe.Zato NH mają jakoś słabą konstrukcje we wszystkich jakie ogladałem było coś spawane jak nie rama to wytrzasacze albo to i to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie clas dominator 150 to duża maszyna ile on potrafi skosić średnio hektarów na godzine?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie - znajomy przez 3 sezony 700hektarow zrobil takim malym bąkiem - i nie dominator150 tylko 120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam claasy: 96 i 98. Jak masz jakieś pytania, to wal śmiało na Gg: 1156265.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sąsiad przyprowadzil teraz clasa i namawia mnie ma zakup maszyn z prowu, chyba sie skusze wkońcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinię użytkowników claasa 68 i 78 interesuje mnie wszystko.( wydajność, komfort, awaryjność, wybrać heder 3,6m,czy większy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o opinię użytkowników claasa 68 i 78 interesuje mnie wszystko.( wydajność, komfort, awaryjność, wybrać heder 3,6m,czy większy)

Proponuje heder 3,9m .Ja mam taki w Do 76 i to czasani jest za mało bo w słabym zbożu brakuje pierwszego biegu a w życie czy rzepaku tez jest ok praktycznie cały czas chodzi na przyśpieszaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...